- Advertisement -

WinZip, siz yeni Zip dosyaları (.zip veya .zipx) oluştururken dosyaları şifreleyebilir ve ayrıca mevcut Zip dosyaları verilere şifreleme ekleyebilir.

Zip dosya oluştururken şifrele

WinZip görünümde: Varsayılan görünüm

 1. Ekleniyor bölmesinde şifrele Geçiş düğmesine here for
 2. Henüz yapmadıysanız , şifreleme düzeyini Ayarlamak Için artık ekleniyor bölmesinde görüntülenen Seçenekler düğmesine here for.
 3. Yeni Zip dosyanıza dosya ekleyin
 4. Şifrele kutusu görüntülendiğinde bir şifre girin
 5. Zip dosyasını kaydedin

Klasik görünümde WinZip:

 1. Click şifrele dugmesini oluştur / Pay (Düzenleme) Sekmesi
 2. Henüz yapmadınız , Ayarlar sekmesindeki Dönüştürme Ayarları açılır menüsünü tıklayın ve şifreleme düzeyini ayarlamak için Şifreleme’yi seçin.
 3. Yeni Zip dosyanıza dosya ekleyin
 4. Şifrele kutusu görüntülendiğinde bir şifre girin
 5. Zip dosyasını kaydedin

Bağlam menüsünü kullanarak bir klasörde bir Zip dosyası oluşturuyorsanız (sağda), iletişim kutusu dosyalar şifreleme ve şifreleme seçeneği seçme seçeneğiniz olacaktır . Son kullanılan Zip dosya ekleme seçeneğini kullanarak mevcut bir Zip dosyasına dosya eklemeyi seçerseniz, iletişim kutusu dosya olmayacak ve bu dosya dosya dosya şifreleme başvurusu olmayacaktır. Böyle bir durumda, dosyaları eklendikten sonra şifreleyebilirsiniz.

Diğer bir seçenek, Explorer için WinZip Express kullanmaktır . Bunu yapmak için sağ tıkladığınızda Zip and Share (WinZip Express) tıklayın. WinZip Express ile zipleyebilir, şifrelemeyi seçebilir ve bir bulut hizmetine kaydetme gibi birçok ek seçeneği kullanabilirsiniz.

Mevcut bir Zip dosyasındaki şifreleme

WinZip kullanıcı arayüzünde:

 • Yöntem 1:
  1. Zip yıkayın
  2. Ekleniyor bölmesindeki şifrele Geçiş düğmesine here for, göründüğünde geçişin Altındaki Seçenekler’e here for Zip’deki ettik Tüm dosyalara uygula’ya here for.
 • Yöntem 2:
  1. Zip yıkayın
  2. Araçlar sekmesini tıklayın.
  3. Seçili Dosyalar bölümündeki şifrele düğmesine here for (WinZip 22.0 Veya üstü)
   22.0’dan önceki oğul Sürümleri Için WinZip, Seçili Dosyaları Click for , Dosyaları şifrele Yanindaki Kutuyu işaretleyin ettik Seçili Dosyaları Dönüştür dugmesini here for.

Windows Gezgini klasör eklendi:

 1. Bir klasör penceresindeki Zip dosyasına sağ tıklayın
 2. WinZip’i seçin
 3. Şifrele’yi tıklayın

Her durumda, WinZip bir parola ister ve ardından şu anda Zip dosyasında bulunan tüm dosyaları şifreler. Kullandığınız yönteme bağlı olarak, kullanma özgürlüğünüz olabilir veya öğrenebilirsiniz.

Zip dosyasındaki bir dosya şifrelenmişse, önce şifreleri çözülür ve ardından belirttiğiniz parola ve şifreleme yöntemi yeniden şifrelenir. WinZip şifresini kullanarak şifresini öğrenmek; şifre şifresi bu şifre ile çözülemezse, WinZip sizden doğru şifreyi soracaktır. Doğru şifreyi sağlayamazsanız, dosya atlanabilir ve Zip dosyasında değişmeden kalır. Şifrele onu iletişim girdiğiniz parola, siz silene veya değiştirene ya da arşivi kapatana kadar etkin kalacaktır.