Çarşamba, Eylül 30, 2020
Ana Sayfa Windows Windows 10 Windows Update: Sıkça sorulan sorular

Windows Update: Sıkça sorulan sorular

[dropcap]W[/dropcap]indows 10 teklifler size en son güncellemeleri sorunsuz ve güvenli bir şekilde çalışan cihazınızı tutmak için olsun ne zaman ve nasıl seçim. Güncellemek zaman, en son düzeltmeleri ve güvenlik iyileştirmeleri olsun cihazınız verimli çalıştırmak ve korumalı kalmak yardımcı olacak. Çoğu durumda, cihazınızı yeniden başlatmanız güncellemeyi tamamlar. Güncellemelerin yükleneceğini bildiğinizde cihazınızın takılı olduğundan emin olun.

Güncel kalmak için Başlat Başlat Düğmesi > Ayarlar Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik  > Windows Update ve Güncellemeleri kontrol et’i seçin .

Cihazınız için bir özellik güncellemesi varsa, Windows Update sayfasında ayrı olarak görünecektir. Yüklemek için Şimdi indir ve yükle’yi seçin .

Güncelleştirmeleri yüklerken veya hata alırken sorun yaşıyorum (0x80073712 gibi). Ne yapabilirim?

Güncelleştirmeleri yüklerken sorun yaşıyorsanız deneyebileceğiniz birkaç şey:

  • Cihazınızın internete bağlı olduğundan emin olun. Güncellemeleri indirmek için internet bağlantısı gerekir.
  • İnternete bağlıysanız, güncellemeleri manuel olarak yüklemeyi deneyin. Başlat Başlat Düğmesi > Ayarlar Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik  > Windows Update  . ve ardından kullanılabilir güncellemeleri görüntüleyin.
  • Windows Update Sorun Gidericisi’ni çalıştırın. Başlat’ı seçin  > Ayarlar Güncelleme ve Güvenlik  Sorun Giderme . Çalışmaya başla’nın altında  Windows Update’i seçin  . 
  • Sorun Gidericiyi çalıştırın, 
Güncellemeleri indirmek ne kadar sürer?

Güncelleştirmeleri indirmek için gereken süre öncelikle internet bağlantı hızına, ağ ayarlarına ve güncelleme boyutuna bağlıdır. Güncellemeleri daha hızlı indirmek için cihazınızın takılı ve internete bağlı olduğundan emin olun.

Güncellemelerin indirilmesini ve yüklenmesini nasıl durdurabilirim? Güncellemeleri atlayabilir miyim?

Güncellemeleri tamamen durduramazsınız; çünkü cihazınızın güvenliğini sağlamaya yardımcı olurlar, güncelleme ayarlarınıza bakılmaksızın güncellemelerin sonunda yüklenmesi ve indirilmesi gerekecektir. Güncelleştirmelerin indirilip yüklenmesini geçici olarak nasıl durduracağınız aşağıda açıklanmıştır. Not duraklama sınırına ulaşıldığında sonra tekrar güncellemeyi duraklatabilir önce, son güncellemeleri yüklemek için gereken adımlar bunlar.

T ise , Windows 10 Kasım 2019 Updat e (sürüm 1909) veya üstü ya da Pro veya Enterprise için Windows sürüm 1809 yılında, s seçilmiş Başlat Başlat Düğmesi > Ayarlar Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik  > Windows Update . Ardından aşağıdaki seçeneklerden birini belirleyin:

  • Güncellemeleri 7 gün boyunca duraklat’ı seçin .
  • Gelişmiş seçenekler’i seçin . Ardından, Güncellemeleri duraklat bölümünde açılır menüyü seçin ve güncellemelerin devam etmesi için bir tarih belirtin.
Cihazımın güncellemeleri yüklemek için uygun bir zamanda yeniden başlatıldığından nasıl emin olabilirim?

Bir güncelleme yüklemesini tamamlamak için cihazınızın yeniden başlatılması gerekir. Windows, kullanmadığınız zamanlarda cihazınızı yeniden başlatmayı dener. Yapamazsa, yeniden başlatmayı daha uygun bir zaman için planlamanız istenir. Veya aşağıdaki adımları uygulayarak istediğiniz zaman programlayabilirsiniz:

  1. Başlat Başlat Düğmesi > Ayarlar Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik  > Windows Update  .
  2. Yeniden başlatmayı zamanla’yı seçin ve sizin için uygun bir zaman seçin. 

Güncellemeler için otomatik yeniden başlatmaların yalnızca cihazınızı kullanmadığınızda gerçekleşmesini sağlamak için etkin saatler ayarlayabilirsiniz. 

Güncelleme için yeterli disk alanım yoksa ne olur?

İhtiyacınız olmayan dosyaları silmeyi, kullanmadığınız uygulamaları kaldırmayı veya dosyaları harici USB sürücü veya OneDrive gibi başka bir sürücüye taşımayı deneyin . 

Güncellemelerin çok fazla pil kullanmadığından nasıl emin olabilirim?

Dizüstü bilgisayar ve tablet gibi aygıtları kullanmadığınız zamanlarda takılı tutmanızı öneririz. Bu şekilde, güncellemeler etkin saatler dışında kurulursa, cihazınız kurulumu tamamlamak için yeterli güce sahip olur . Windows güncellemeleri, diğer tipik sistem işlemlerinden daha fazla pil tüketmez.

Yüklü güncellemeleri nasıl görebilirim?

Hangi güncellemelerin ne zaman yüklendiğini görebilmeniz için bir güncelleme geçmişi mevcuttur. Bu listeyi, belirli güncelleştirmeleri kaldırmak için de kullanabilirsiniz, ancak gerekmedikçe bunu önermiyoruz.

Başlat Başlat Düğmesi > Ayarlar Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik  > Windows Update  . Güncelleme geçmişini görüntüle.

Yüklü bir güncellemeyi nasıl kaldırabilirim?

Yüklü güncellemeleri kaldırmanızı önermiyoruz. Ancak, bir güncellemeyi kaldırmanız gerekiyorsa, bunu güncelleme geçmişinde yapabilirsiniz.

  1. Başlat Başlat Düğmesi > Ayarlar Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik  > Windows Update  . Güncelleme geçmişini görüntüle   Güncelleştirmeleri kaldırın .
  2. Kaldırmak istediğiniz güncellemeyi seçin, ardından Kaldır’ı seçin .
Bir özellik ile kalite güncellemesi arasındaki fark nedir?

Özellik güncellemeleri genellikle yılda iki kez yayınlanır ve yeni işlevsellik ve yeteneklerin yanı sıra olası düzeltmeleri ve güvenlik güncellemelerini içerir. Kalite güncellemeleri daha sıktır ve temel olarak küçük düzeltmeler ve güvenlik güncellemeleri içerir. Windows, Windows Update aracılığıyla her iki tür güncelleştirmeyi de aygıtlara teslim edecek şekilde tasarlanmıştır.

Cihazımın güncel olduğundan emin olmanın en iyi yolu nedir? 

Cihazınızın güncel olup olmadığını iki kez kontrol etmek için Ayarlar Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik  > Windows Update    ve güncelleme durumunuzu ve mevcut güncellemeleri görün.

Hangi Windows sürümünü kullanıyorum?

Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi’ne (sürüm 2004) güncellenen aygıtlar için ayrılmış depolama alanı açılacak mı?

Ayrılmış depolama alanı, herhangi bir güncelleme senaryosunda Windows tarafından otomatik olarak açılmaz. Yalnızca Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi (sürüm 1903) veya sonraki bir sürümü yüklü yeni aygıtlar veya temiz yüklemenin gerçekleştirildiği aygıtlar için açılır.

Most Popular

Katherine Langford’un başrolde yer aldığı Cursed için yeni bir fragman sundu

Hikayesi Arthur efsanelerine atıfta bulunan Tom Wheeler ve Frank Miller'ın romanından uyarlanan gösteri 17 Temmuz'da başlayacak. Netflix'ten yeni bir fantastik dizi geliyor. 17 Temmuz'da başrolde Katherine...

Teenage Mutant Ninja Turtles Yeni Bir Film Yeniden Başlayacak

Son tarih, Nickelodeon'un Teenage Mutant Ninja Turtles filmlerini yeniden başlatmayı planladığını bildirdi. Prodüksiyon, bilgisayar animasyonu ile oluşturulacaktır. Teenage mutant ninja kaplumbağalar yine sinemalarda olacak. Son tarih , Nickelodeon'un Teenage...

Alfred Wegener

Alfred Wegener Alfred L. Wegener 1 Kasım 1880’de Berlin’de doğmuştur. Bugün Humboldt Üniversitesi olarak bilinen Friedrich Wilhems Üniversitesi’nde gökbilim ve meteoroloji eğitimi almış, 1905 yılında...

John Stuart Mill

John Stuart Mill John Stuart Mill 1806 yılında Londra’da doğdu. Babası zamanının tanınmış bir felsefecisi ve ekonomisti olan James Mill’dir (1773-1836). James Mill’in eğitim konusunda...

Recent Comments

admin on 300full-60