Salı, Eylül 26, 2023
Ana Sayfa Microsoft Windows 11 Hatası 0xC004F210 Nasıl Onarılır?

Windows 11 Hatası 0xC004F210 Nasıl Onarılır?

- Advertisement -
- Advertisement -

Çoğu zaman, Windows hataları oldukça basittir ve kullanıcılara bilgisayarlarını düzeltmelerine yardımcı olacak ek bilgiler sağlanır.

Ancak bazı durumlarda Windows, özellikle başka hiçbir bilgi görüntülenmiyorsa, Ortalama Joe tarafından şifresini çözmesi çok daha zor olan bazı hata kodları görüntüler.

Bu bazen, Windows 11’de bir işletim sistemi etkinleştirme hatasını görüntülemek için kullanılan 0xC004F210 hata kodu durumudur.

Çoğu kişinin zaten bildiği gibi, Windows’u etkinleştirmek, işletim sistemi deneyiminin önemli bir parçasıdır. Bunu yapmamak, sonunda masaüstünde bir filigranın görüntülenmesine yol açar ve bazı işletim sistemi özellikleri de engellenir. Windows artık özel duvar kağıtlarına izin vermediğinden duvar kağıdı da masaüstünde siyah bir arka plana dönüşür.

Sonuç olarak, 0xC004F210 Windows hatasını düzeltmek herkesin yapması gereken bir şeydir, ancak bunu yapmak her zaman kolay değildir.

Bilmeniz gereken ilk şey, bu hata kodunun Windows’u etkinleştirme işlemiyle ilgili olmasıdır. Bunu gördüğünüzde, bu genellikle cihazınızda çalıştırdığınızdan farklı bir Windows sürümünü hedefleyen bir ürün anahtarı kullandığınız anlamına gelir.

Örneğin, bilgisayarınızda Windows 11 Pro çalışıyorsa ve bir Windows 11 Home lisansı denerseniz, cihazınızda görebileceğiniz hata kodu budur.

“Cihazınızda yüklü olan sürümden farklı bir Windows sürümü için bir ürün anahtarı girdiyseniz bu hatayı görebilirsiniz. Microsoft, daha önce Windows 11’e yükselttiyseniz ancak cihazınızda yüklü olan mevcut Windows sürümü dijital lisansınızın sürümüyle eşleşmiyorsa da bu hatayı görebilirsiniz.

Bundan sonra ne yapmanız gerektiğini anlamak için roket bilimcisi olmanıza gerek yok. Girdiğiniz ürün anahtarı çalışmadığından, çalışan bir ürün anahtarı girmeniz gerekiyor.

Yani yukarıdaki örnekte eğer bilgisayarınızda Windows 11 Pro çalıştırıyorsanız Windows 11 Pro için bir ürün anahtarı satın almanız gerekiyor. Öte yandan, yanlış lisans anahtarını satın aldıysanız, geri ödeme almak başınızı ağrıtabilir, bu nedenle geçici çözüm, yeni başlayanların benimsemekte zorlanabileceği daha karmaşık bir çözüme indirgenebilir.

Yapabileceğiniz tek şey, Windows 11’i yeniden yüklemek ve satın aldığınız lisansa göre doğru işletim sistemi sürümünü kullanmaktır. Basit bir ifadeyle, Windows 11 Pro çalıştırıyorsanız ve bir Windows 11 Home lisansı satın aldıysanız, geçerli Windows sürümünü kaldırın ve ardından cihaza Home sürümünü yükleyin.

Yazılım devi, “Cihazınızda yüklü Windows sürümüyle eşleşen geçerli bir ürün anahtarı girebilir veya dijital lisansınızla eşleşen Windows 11 sürümünü yeniden yükleyebilirsiniz” diye açıklıyor.

Yeni başlayanlar için bu hatayla uğraşmak büyük bir zorluk olabilir ve Microsoft’un işletim sisteminde bir Windows etkinleştirme sorun gidericisini etkinleştirmesinin nedeni de budur.

Şirket, “Cihazınız Windows 11 (Sürüm 1607 veya üstü) çalıştırıyorsa, Etkinleştirme sorun gidericisi, cihazınıza doğru Windows sürümünü yüklemenize yardımcı olabilir” diyor.

Sorun giderici, sağlanan ürün anahtarına göre neler yapılabileceğini söyleyerek sorunu aramaya ve hatayla ilgili size yardımcı olmaya çalışabilir. Ancak, bu hatayla karşılaşırsanız, kontrol etmeniz gereken ilk şey, ürün anahtarının cihazınızda yüklü olan Windows 11 sürümüyle eşleştiğidir.

BENZER YAZILAR

MAC Address Nedir? – Media Access Control Address

MAC Address Nedir? “Medya Erişim Kontrol Adresi” anlamına gelir. MAC adresi, bir ağdaki her cihazı benzersiz şekilde tanımlayan bir donanım kimlik numarasıdır. Ethernet kartı veya Wi-Fi...

Kukoos Lost Pets

Kukoos Lost Pets Kukoos Lost Pets— eğlenceli bir macerada Kukoos’a katılacağımız ve beyni yıkanmış hayvanları kurtarmalarına yardım edeceğimiz sevimli ve renkli bir 3D platform oyunudur. Erişilebilir...

WhatsApp, iPhone Sahiplerinin Silinen Mesajları Kurtarmasına İzin Verecek

WhatsApp bugünlerde birçok yeni kullanışlı özellik kazanıyor ve yakın tarihli bir rapora göre şirket şu anda özellikle iPhone sahiplerine yönelik, merakla beklenen bir güncelleme...
- Advertisment -

POPÜLER YAZILAR

Pixel Saatinizi Her Ne pahasına olursa olsun Koruyun, Çünkü Google Onu Sizin Yerinize Tamir Etmeyecektir

Google, Pixel Watch'unuzun ekranı kırılırsa tamir edilemeyeceğini doğruladı. Bunun nedeni, şirketin resmi olarak saatin yedek ekranlarını satmaması ve şu anda işleri onarmak için üçüncü...

Galaxy S24 Ultra, Samsung’un Cihazdan Çıkardığı İddiasıyla 10x Optik Yakınlaştırmanın Sonunu İşaretleyebilir

Galaxy S24 Ultra rahatlıkla gelecek yılın en iyi akıllı telefonlarından biri olacak ve bu kesin. Samsung'un her yıl cihazlarıyla sayı yapma alışkanlığı var. Bu yıl,...

iPhone 15 Ön Siparişleri Artık 799 Dolardan Başlayarak 1.599 Dolara Kadar Başlıyor

Apple, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nde değil, dünya çapında 40'tan fazla ülkede dört iPhone 15 modelinin tamamı için resmi olarak ön sipariş almaya başladı. Bilmeyenler için,...

Intel 14. Nesil Core i9-14900K, Core i7-14700K, Core i5-14600K CPU’lar Kanadalı Perakendeci Tarafından Listelendi, Maliyeti Yalnızca 13. Nesle Göre %3 Daha Yüksek

Kanadalı Perakendeci, PC-Kanada Intel'in 14. Nesil Core i9-14900K, Core i7-14700K ve Core i5-14600K CPU'larını ön fiyatlarla listeledi. Kanadalı Perakendeci Tarafından Listelenen Intel 14. Nesil CPU'lar:...