Ana Sayfa / Oyunlar / Windows 10’un Oyun Çubuğu oyunlarınız için fps kare hızı sayacı ekliyor
Windows 10’un Oyun Çubuğu oyunlarınız için fps kare hızı sayacı ekliyor
Windows 10’un Oyun Çubuğu oyunlarınız için fps kare hızı sayacı ekliyor

Windows 10’un Oyun Çubuğu oyunlarınız için fps kare hızı sayacı ekliyor

Sonunda, Microsoft’un Windows için Oyun Çubuğu kaplaması nihayet oyununuzda kaç kare (fps) çalıştığını ve Xbox Başarılarını izleme yeteneğini gösterir.

Microsoft’un Ekim 2019 Oyun Çubuğu Güncellemesi olarak adlandırdığı şeyin bir parçası olarak, kare hızı sayacı şimdi CPU ve GPU izleme araçlarına eklenmiştir, bu da Win + G tuş kombinasyonuna basılarak pop-up yer paylaşımı olarak tetiklenebilir.

Yeni Oyun Çubuğu deneyimi zaman içinde otomatik olarak güncelleme olarak indirilmesine rağmen, güncellemeyi manuel olarak da indirebilirsiniz.

Oyun Çubuğu, Performans ölçer ve yeni Başarılar kutusu dahil olmak üzere ekranınızda birkaç küçük pencere bir bindirme veya kenar çubuğu olarak açmanıza olanak tanır.

Yeni Başarılar yer paylaşımı Xbox Konsolu Eşlikçisi uygulamasının yerini alıyor, böylece başarılar Oyun Çubuğunda ortaya çıkacak. Microsoft’tan bir blog yayınına göre, yeni başarılardaki ilerlemenizi ekranınıza sabitleyebileceksiniz.

Yeni Oyun Çubuğu kare hızı güncellemesinin yalnızca Windows’dan ek izinleri kabul etmenizi değil, aynı zamanda bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı gerektirdiğini unutmayın.

CPU / GPU ölçer normal Windows modunda çalışırken, bir oyun başlamadan önce oyunu başlatmanız gerekir. Varsayılan olarak, kaydırmalı bir FPS ölçerle oyunun son 60 saniyesini izler. Pencerenin “arka plakasının” saydamlığını ayarlamak için bir ayar vardır, ancak genel olarak ekranınızdaki küçük kutuda performans verilerini görmeye devam edersiniz.

FPS izleme, Steam’in yer paylaşımında, Nvidia ve AMD’nin grafik kartı yazılımında ve diğer yardımcı programlarda mevcut olmasına rağmen, bu özelliğin Windows’a geldiğini görmek güzel. Microsoft ayrıca önümüzdeki aylarda mağazada bir “ton şey” sözü verdi. Beklemek ve tüm bunların ne anlama geldiğini görmek zorundayız.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir