Pazar, Nisan 2, 2023
Ana Sayfa Microsoft Windows yazılım incelemeleri Windows 10 İncelemesi için Dinamik Tema

Windows 10 İncelemesi için Dinamik Tema

- Advertisement -

İNCELEME BİLGİSİ

  • Uygulama: Dinamik Tema 1.4.30225.0
  • İncelendi:
UYGULAMA ÖZELLİKLERİ
  • Masaüstü ve kilit ekranı desteği
  • Günün Bing ana sayfası duvar kağıdı desteği
  • Windows Spotlight duvar kağıdı desteği
  • Duvar kağıdı slayt gösterileri
  • Tarifeli bağlantılarda indirmeleri engelle
  • Karanlık mod
  • Canlı kutucuk desteği
  • Yeni duvar kağıtlarıyla ilgili bildirimler

Windows 10’da çok sayıda duvar kağıdı değiştirici var ve “çok” dediğimde gerçekten ciddiyim. Ancak öte yandan, çoğu Win32’dir; bu, yalnızca yükleyicinin manuel olarak indirilmesi gerektiği anlamına gelmez, aynı zamanda canlı döşeme desteği ve işletim sistemine daha derin entegrasyon gibi bazı önemli Windows 10 özelliklerini de kaybedersiniz.

Oldukça açıklayıcı bir adla gelen bir uygulama olan Dinamik Tema, şu anda Microsoft Store’da bulunan en gelişmiş duvar kağıdı değiştiricilerden biridir. Mağazada yayınlandığı için, S Modunda Windows 10 gibi Win32 yazılımını çalıştırması engellenenler de dahil olmak üzere tüm Windows 10 sürümlerine yüklenebilir.

Ücretsiz bir lisansla sunulan Dynamic Theme, yerel bir Windows 10 deneyimi sunmak için açıkça oluşturulmuştur ve her şey kullanıcı arayüzü ile başlar.

Uygulamanın görünümü, Windows 10’daki Ayarlar uygulamasından birini taklit eder ve bu hiç de kötü bir şey değildir. Dinamik Temayı kullanmak, tam da bu nedenle Windows 10 kullanıcıları için son derece tanıdık bir deneyimdir ve basit menü seçenekleri sayesinde, ayarlarında gezinmek ve belirli seçenekleri etkinleştirmek çocuk oyuncağıdır.

Dinamik Tema, Windows 10’da hem açık hem de koyu temaları destekler, ancak sistem ayarlarını da takip edebilir. Bu, Windows 10’u karanlığa ayarlarsanız karanlık modu da kullandığı anlamına gelir. Hafif görsel stil Windows 10’da etkinleştirildiyse, aynı modu da kullanır.

Çoklu dil desteği de sunulan uygulama, senkronizasyon sağlamak için Microsoft hesapları için destek sunuyor. Başka bir deyişle, Microsoft kimlik bilgilerinizle oturum açmaya karar verirseniz, ayarlarınızın bir cihazdan diğerine dolaşmasını sağlayabilirsiniz.

Özellikler açısından, etkileneceğinize şüphe yok.

Her şeyden önce Dinamik Tema, masaüstünün duvar kağıdını ve kilit ekranını değiştirmenize olanak tanır. Ve her ikisi için de aşağıdaki gibi birden çok kaynak kullanır:  

sistem ayarları
Kullanıcıların tanımlayabileceği belirli bir fotoğraf
Günün Bing ana sayfası
Windows Gündemi
Belirli bir Bing görüntüsü
Belirli bir Windows Spotlight görüntüsü
Slayt gösterisi
Bing ana sayfası ve Windows Gündem Işığı desteği, Dinamik Tema’nın temel özelliklerinden biridir ve uygulanma şekli, bir Windows 10 uygulamasında gördüğüm en iyilerden biridir. Uygulama, bu iki kaynaktan gelen fotoğraflara göre hem masaüstünün hem de kilit ekranının duvar kağıdını otomatik olarak değiştirebilir ve hatta yeni bir arka plan mevcut olduğunda bir bildirim gönderebilir.
Ayrıca, geçmişte Bing veya Windows Spotlight’ta kullanılmış arka planlar gibi tüm duvar kağıdı koleksiyonuna manuel olarak göz atabilir ve arka plan olarak birini seçebilirsiniz.

Windows 10’da olduğu gibi, bir duvar kağıdının masaüstünüze sığması için dolgu, sığdır, uzat ve ortala gibi birden çok mod arasından seçim yapabilirsiniz. 1920×1080 piksel çözünürlüğe sahip bir ekranda Bing günün ana sayfası fotoğrafı ile dolgu modunu kullandım ve her şey yolundaydı.

Dinamik Tema, masaüstünde ve kilit ekranında yeni bir duvar kağıdı ayarlamanın yanı sıra günlük Bing ve Windows Spotlight görüntüleri için yönetim seçenekleri de sunar.

Önizlemeli yeni görüntüler mevcut olduğunda uyarılar alabilir (böylece duvar kağıdı olarak ayarlamadan önce bunları önizleyebilirsiniz), fotoğrafları kullanıcı tanımlı bir klasöre otomatik kaydedebilir ve hatta Başlat menüsünde en çok kullanılan canlı bir kutucuk oluşturabilirsiniz. arka plan olarak son fotoğraf.

Microsoft, kullanıcılara konumlarına göre özel olarak hazırlanmış farklı duvar kağıtları sağladığından, günlük Bing resim seçeneği diğer bölgeleri seçmenize de olanak tanır.

Ve Microsoft sunucularından duvar kağıtları indirmek, uygulamanın önemli bir özelliği olduğundan, Dinamik Tema, ölçülü bir bağlantı kullanılıyorsa yeni arka planlar almayı devre dışı bırakma seçeneğini de entegre eder.

ALT ÇİZGİ

Dynamic Theme, Windows 10 için kesinlikle en iyi duvar kağıdı değiştiricisidir. Microsoft Store’da yayınlanan ücretsiz bir lisansla sunulan ve Windows 10 kullanıcılarının çok tanıdık bulacağı bir arabirime dayanan Dynamic Theme, Microsoft’un en son işletim sistemini benimseyen bir uygulamadır. sistem gerçekten denemeli.

Dinamik Tema, duvar kağıtlarınızın kaynağı olarak Microsoft’un Bing veya Windows Spotlight’ını kullanmak istiyorsanız ihtiyacınız olan hemen hemen her şeye sahiptir.

Bu uygulamada görmek istediğim başka bir şey varsa, o da yeni duvar kağıtlarının ne zaman ayarlanacağını seçme seçeneğidir. Örneğin, sabah ofise geldiğimde yeni bir arka plan belirlemeyi tercih ediyorum, bu nedenle uygulamanın devreye gireceği zamanı seçmeme izin vermek oldukça kullanışlı olacaktır.

RELATED ARTICLES

Spotify İncelemesi: Milyonlarca Şarkı Parmaklarınızın Ucunda

İNCELEME BİLGİSİ Uygulama: Spotify 1.2.0.1165 İncelendi:15 Aralık 2022 11:41 UYGULAMA ÖZELLİKLERİ Geniş ve sürekli genişleyen bir müzik kitaplığı Dinleme cihazları arasında zahmetsizce geçiş yapın Dinleme alışkanlıklarınıza...

Rufus İncelemesi: Beğenilen ve Güvenilir Medya Oluşturma Aracı

İNCELEME BİLGİSİ Uygulama: Rufus 3.21 İncelendi:12 Aralık 2022 07:19 UYGULAMA ÖZELLİKLERİ Sadece birkaç adımda önyüklenebilir bir USB kurulum kiti oluşturun USB sürücülerini biçimlendirmek için hızlı bir...

HandBrake İncelemesi: Kapsamlı Bir Açık Kaynak Video Dönüştürücü Paketi

İNCELEME BİLGİSİ Uygulama: HandBrake 1.5.1 İncelendi:28 Aralık 2022 11:43 UYGULAMA ÖZELLİKLERİ Kapsamlı video sıkıştırma işlevleri Çok sayıda video dönüştürme özelliği Daha verimli iş akışları için hızlı...

Most Popular

Reklamsız Deneyimi Sarsarak Reklamları Öne Çıkarmak İçin Bing Sohbeti

Microsoft, yapay zeka destekli Bing sohbet deneyimi içinde reklamları tanıtmayı planladığını duyurdu. Bing sohbeti şimdiye kadar reklamsız bir platform olduğu için bu önemli bir hareket. Microsoft,...

Giriş Seviyesi AM5 Bilgisayarlar İçin AMD A620 Anakartlar Yarın Piyasaya Sürülüyor, MSI A620 PCB ve Fiyatlandırma Açıklandı

AMD'nin daha da uygun fiyata yer açacak olan A620 anakartları AM5 bilgisayar yapıları nihayet yarın başlıyor. AMD A620 Anakartları, Uygun Fiyatlı AM5 PC'ler İçin Yarın...

Aktif Soğutmalı GALAX HOF Extreme 50 PCIe Gen5 SSD, 2 TB Tadıyla 350 ABD Dolarına Perakende Satışta

GALAX HOF Extreme 50 PCIe Gen5 SSD, 2 TB Kapasiteli, Devasa Aktif Soğutmalı Soğutma Bloğu Olarak Şimdi 350 ABD Dolarına Satışta GALAX HOF Extreme 50...

2023’te Emerald Rapids, 2024’te Granite Rapids ve Sierra Ormanı, 2025’te Clearwater Ormanı

Intel açıkladı 2023-2025 için yepyeni P-Core ve E-Core yonga ailelerini içeren yeni nesil Xeon Veri Merkezi CPU yol haritası. Intel Xeon Yol Haritası 2023-2025 Resmi:...

Recent Comments