Çarşamba, Ekim 4, 2023

WinBoost İnceleme

- Advertisement -
- Advertisement -

WinBoost İnceleme
WinBoost İnceleme

İNCELEME BİLGİSİ
  • Uygulama: WinBoost 4.90
  • İncelendi:
UYGULAMA ÖZELLİKLERİ
  • CD-ROM/DVD-ROM hızını en üst düzeye çıkarın
  • İnternet bağlantınızı optimize edin
  • Multimedya uygulamalarınızı optimize edin
  • IE ve OE logo animasyonunu değiştirin
  • Başlat düğmesi gibi tüm Başlat Menüsü öğelerini yeniden adlandırın ve gizleyin
  • Ve daha yüzlercesi… (kelimenin tam anlamıyla)

Birazcık daha

En uygunsuz zamanlarda bilgisayarınızın sizi geride bırakmasından bıktınız mı? PC’nizin açılmasını beklerken huzursuz oluyor musunuz? Bu incelemenin kulağa yalnızca sabahın birinde yayınlanan bir reklam filmi gibi gelmesi canınızı mı sıkıyor? Ben de öyleyim, öyleyse incelemeye başlayalım.

WinBoost 4, sisteminize fazladan “cazibe” eklemeniz gerekiyorsa, çoğu kullanıcı için iyi bir programdır. Sisteminizi yavaşlatma eğiliminde olan küçük eklemelerden kurtulan hoş bir küçük program. İster başlangıç ​​programı ister sisteminizi tüketen bir program olsun, kimse yavaşlamak istemez. Bu uygulamaların makinenize getirdiği sürtünmeyi azaltmak için her zaman yapabileceğiniz bir şeyler vardır.

WinBoost’un gerçekte kaç seçenek sunduğunu merak ediyordum. On ana bölüme ayrılmıştır: Başlat Menüsü, Windows Gezgini, Masaüstü, Internet Explorer, Erişilebilirlik, Simgeler ve Kısayollar, Sistem ve Önyükleme, Çeşitli, WinBoost tercihleri ​​ve son olarak İpuçları ve Püf Noktaları.

WinBoost, kategorilerin her biri için size biraz daha fazla beygir gücü ve çok daha fazla hız kazandırmanın çeşitli yollarını sunar.

Bu kadar bilgi?

Aralarından seçim yapabileceğiniz o kadar çok seçeneğiniz var ki bu biraz kafa karıştırıcı. Başlat Menüsü işlevleri, görebildiğiniz hemen hemen her şeyi yeniden adlandırmanızı sağlar; Başlat düğmenizi veya Programlar Menüsünü veya Ayarlar Menüsünü yeniden adlandırarak, görebiliyorsanız, istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

Windows Gezgini sekmesinde size sunduğu seçeneklerden bazıları bazen pratik oluyor mu? ve bazen biraz garip. Web Görünümü Satır Arka Planınızı özelleştirebilir veya DOS İstemi ile klasörlerin açılmasını sağlayabilirsiniz.

Internet Explorer için Başlat Menüsüne ‘Hızlı Yeni E-posta’ ekleyebilir, klasör menünüze ‘Abonelikler’i koyabilirsiniz.

Burada öne çıkan tüm seçeneklerle günlerce devam edebilirim.

WinBoost hakkında en sevdiğim şey İpuçları ve Püf Noktaları sekmesiydi. Bu, ‘Temel İşlemler’den ‘Multimedya’ya ve hatta bazı ‘Baskı’ ipuçlarını içeren birçok alt kategoriye ayrıldı. Bu özellik, Hearts ve FreeCell gibi sisteminizde bulunan standart oyunlarda bile hile yapmanızı sağlar.

Bu adamlar, ince ayar yapmanıza, bükmenize, düzenlemenize, kısaltmanıza, atlamanıza, değiştirmenize, taşımanıza, kurtulmanıza, ters çevirmenize ve hatta belki de sisteminizi hızlandırmanıza olanak tanıyan bir sürü küçük numarayla geldi.

İyi

Sürekli olarak bir şeyin neden böyle olmadığından veya neden bir şeyin böyle olmadığından şikayet eden kullanıcılar için? Daha fazla şikayet etme. Neredeyse akla gelebilecek her türlü ayarı değiştirebilirsiniz. Seni meşgul edecek çok şey var. İşi sizin için yapmanın yanı sıra, size bu numaralardan bazılarını tam olarak nasıl yapacağınızı öğretmesi hoşuma gidiyor.

Kötü

Burada asla kullanmayacağınız bir sürü değersiz şey var. Bir sistemi istediğiniz gibi düzenlemek için gözden geçirmeniz gereken birçok bilgi var.

Doğrusu

İndirmeye değer. Sizi yavaşlatan pek çok küçük şeyden kurtulursanız, bunlar ciddi miktarda ekstra hız sağlar. Kendiniz kontrol edin.

Önceki İçerikFasterfox İnceleme
Sonraki İçerikGimp İnceleme

BENZER YAZILAR

Rekor kar elde etse bile, Apple güvenimizi satın alamaz

Rekor kar elde etse bile, Apple güvenimizi satın alamaz Apple'ın en son mali çeyreği gelip geçti ve şirket (yine) rekor gelirler açıkladı, bir ziyon dolar...

3G2

3G2 dosyası nedir? 3G2(3GPP2 dosya formatı), 3GP dosya formatına benzer bir multimedya taşıyıcı formatıdır. 3G2, 3G CDMA2000 multimedya hizmetleri için Üçüncü Nesil Ortaklık Projesi 2 (3GPP2) tarafından...

iPhone’dan geçiş yaparak öğrendiğim 5 şey 13 Pro Max’e 12 mini

Yıllar boyunca, her boyutta iPhone kullandım. İlk akıllı telefonum orijinal 3.5 inç iPhone'du ve... Bir noktada her boyuttaki ekranı taşıdım - 4 inç iPhone 5s, 4.7...
- Advertisment -

POPÜLER YAZILAR

Arkham Trilogy Switch Versiyonu 1 Aralık’a Ertelendi

Warner Bros. Interactive duyurdu... Batman: Arkham Trilogy'nin Nintendo Switch'e ertelendi. Daha önce 13 Ekim'de lansmanı yapılacağı duyurulan koleksiyon artık 1 Aralık'ta satışa sunulacak. Resmi...

Kullanıcılar Apple Watch Ultra’da Ekran Sorunları Yaşıyor, Düşük Işıkta Ekranın Çok Karanlık Olduğunu Belirtiyor

Apple, geçen ay orijinal modelle aynı tasarıma sahip ancak iç kısmında çok sayıda iyileştirme içeren yeni Apple Watch Ultra 2'yi duyurdu. Özelliklerin karışımındaki en...

OnePlus Open ve OPPO Find N3’ün Aynı Telefon Olduğu Onaylandı ve Aynı Anda Başlatılıyor

OPPO ve OnePlus'ın birleşmesinden bu yana, her iki şirketin de modern bir ürün ve hizmet yelpazesine sahip olduklarından emin olmak için birlikte çalıştıklarını gördük. Sadece...

Epic Games Mağazası Patronu Sergiy Galyonkin Ayrıldı ve Epic 5.0’ın Kendisi İçin “Uygun Değil” Olduğunu Söyledi

Yıllar süren Fortnite kaynaklı göreceli istikrardan sonra, bir sarsıntı gelmiş gibi görünüyor. Geçen hafta şunu duyduk: Epic yaklaşık 900 çalışanını işten çıkarıyordu. Şirketin CEO'su...