4 C
Ankara
Salı, Nisan 20, 2021
Ana Sayfa Apple Web sitesi iPhone'dan HEIC görüntülerini işleyemediği için öğrenciler AP testlerini geçemiyor

Web sitesi iPhone’dan HEIC görüntülerini işleyemediği için öğrenciler AP testlerini geçemiyor

- Advertisement -
Üniversite Kurulu HEIC iPhone Resmi
- Advertisement -


Tuhaf bir olay sırasında, öğrencilerin iPhone’ları HEIC görüntü biçiminde yakaladıkları yanıtların fotoğraflarını yükleyemedikleri için Gelişmiş Yerleşim (AP) testlerini geçemedikleri bildiriliyor. College Board web sitesi yalnızca JPG, JPEG ve PNG resim biçimlerini destekler, bu nedenle HEIC biçiminde bir resim yüklemeye çalışan herkes yanıtlarını gönderemez.

College Board web sitesi özellikle desteklenen dosya biçimlerini listeler, ancak birçok kullanıcı iPhone’larında fotoğraf çekmek için kullanılan ayardan habersiz görünüyor. 

 

Ancak test portalı, iOS cihazlarda ve bazı yeni Android telefonlarda, HEIC dosyalarında varsayılan biçimi desteklemez. HEIC dosyaları JPEG’lerden ve diğer formatlardan daha küçüktür, böylece bir iPhone’da çok daha fazla fotoğraf depolamanıza olanak tanır. Temel olarak, yalnızca Apple (ve daha yakın zamanda Samsung) HEIC biçimini kullanır – diğer birçok web sitesi ve platform bunu desteklemez. Slack gibi popüler Silikon Vadisi tabanlı hizmetler bile HEIC’lere standart JPEG’lerle aynı şekilde davranmaz.

College Board tarafından The Verge ile paylaşılan bir açıklamada, öğrencilerin sadece% 1’inden azının sonuçlarını gönderemediği bildirildi, bu da iPhone kullanıcılarının çoğunluğunun, bu yaş aralığında AP alan birçok kişi olduğu için testler, sonuçlarını başarıyla gönderebildiler.

College Board, öğrencilere resim formatı sorununu bildiren bir e-posta göndermek zorunda kaldı ve ayrıca öğrencilerin varsayılan formatı iPhone’larında ‘en uyumlu’ olarak değiştirebilmeleri için bir yönlendirme mesajı tweetledi.


Yüksek Verimli Görüntü Dosyası Biçimi kısaltması olan HEIF’i destekleyen konteyner HEIC, 2017’den bu yana iPhone, iPad ve macOS’ta yaygın olarak kullanılmaktadır. Dosya boyutunun neredeyse yarısında JPEG’den daha yüksek görüntü kalitesi sağlar. iOS, maksimum uyumluluk için Safari veya herhangi bir üçüncü taraf uygulaması kullanarak görüntü yüklemeye çalıştığınızda görüntüleri genellikle JPEG’e dönüştürür. Bunu yazarken, iPhone’umun varsayılan ayarı ‘Yüksek Verimlilik’ olduğu için birkaç web sitesi ile test ettim ve görüntüleri otomatik olarak JPEG biçiminde dönüştürüp yükledikçe herhangi bir yere yüklemekle ilgili sıfır sorun yaşadım.

Şimdilik, cevaplarını yükleyemeyen ve sınavda başarısız olan öğrencilerin yeniden gönderilmesine izin verilmeyecek. Bununla birlikte, gelecek için, College Board, kullanıcıların web sitesinde gönderemedikleri takdirde cevaplarını bir e-posta adresine göndermelerine izin verecektir. Bu, mevcut öğrencileri AP çalışmalarının yeniden sunulmasına izin vermek için bir dilekçe vermeye itti . Yazım sırasında dilekçenin zaten 25.500+ imzası var.

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60