Çarşamba, Şubat 21, 2024
Ana Sayfa Finans Volkswagen, 'CATL'nin hücreden paketlemeye teknolojisini' geliştirecek

Volkswagen, ‘CATL’nin hücreden paketlemeye teknolojisini’ geliştirecek

- Advertisement -

PowerCo CTO Ahn iş konferansı

Volkswagen, Avrupa’da kurulacak fabrikalarında pil hücresi üretimine ağırlık verirken aynı zamanda CATL’nin cell to pack (CTP) teknolojisini de geliştirecek.

Volkswagen’in pil hücresi yan kuruluşu PowerCo’nun CTO’su Soonho Ahn, bir iş konferansı sırasında Güney Koreli pil personelini işe almak için aynı şeyi söyledi.

Ahn konferansta yaptığı açıklamada, Volkswagen’in Almanya’nın Salzgitter kentindeki pil fabrikasını tamamlayacağını, ardından İspanya’da ve tüm Avrupa’da bir tane daha inşa edeceğini söyledi.

CTP, hücreler paketlenmeden önce üzerini örten modülü çıkarır. Ahn muhtemelen PowerCo’nun Tesla modellerinde yaygın olarak kullanılan CATL’lere benzer bir teknoloji geliştirmeyi planladığı anlamına geliyordu.

Modül çıkarıldığında, hücrelere konulacak daha fazla alan olur ve paketin genel enerji yoğunluğunu artırarak elektrikli araçların sürüş mesafesini artırır.

Ahn’a göre PowerCo, kesin zaman çizelgesini paylaşmasa da Güney Kore’de bir bölge ofisi kurmayı planlıyor.

Ancak Volkswagen’in batarya ile ilgili personeli geçen yıldan bu yana Güney Kore’ye çok sayıda ziyarette bulundu, bu da ofisin muhtemelen yakında kurulacağı anlamına geliyor.

PowerCo ayrıca büyük ihtimalle ofis aracılığıyla Güney Kore’den katot, anot ve diğerleri gibi önemli pil üretim malzemeleri tedarikçileri arayacaktır.

Volkswagen, bütçe EV modellerine girecek piller için manganezden nispeten daha pahalı olan daha az nikel ve lityum kullanan yüksek manganlı katot kullanmayı planlıyor.

Bir katot yüksek manganez olarak adlandırıldığında, bu genellikle manganezin katot malzemesinin yaklaşık %10 ila %20’sini oluşturduğu anlamına gelir.

İş konferansı sırasında Ahn, izleyicilere Volkswagen’de çalışmanın yüksek ücret ve haftada 35 saat çalışma süresi gibi cazibelerinden de bahsetti.

PowerCo, Volkswagen’in pil geliştirme ve üretimini denetleyen yan kuruluşudur.

Araba devi daha önce, 2030 yılına kadar EV modellerinin %80’ine uygulayacağını söylediği birleşik prizmatik hücresini tanıtmıştı.

BENZER YAZILAR

Mostafa Zamani Biyografisi

Mostafa Zamani hayatı  Mostafa Zamaninin hayat hikayesi Mostafa Zamani hakkında bilgi  Mostafa adı annesi tarafından verilmiştir. Soyadı zamani ve bundan çok memnun. 26 yaşında 21 Haziran...

Şimdi değiştirmeye değer Windows 11 ayarı

Şimdi değiştirmeye değer 6 Windows 11 ayarı Windows 11'i kapsamlı bir elden geçirme yoluyla Windows 10 gibi göstermekten bahsetmiyorum (yine de bir Windows uzmanıysanız, buna...

BİR DEVRİN ROMANI

KİTABIN ADI BİR DEVRİN ROMANIKİTABIN YAZARI HALİDE NUSRET ZORLUTUNAYAYIN EVİ VE ADRESİ HALK YAYINLARI – ANKARABASIM YILI 19781. KİTABIN KONUSU : Kitapta Halide Edip...

POPÜLER YAZILAR

Lazer Hassasiyeti, NASA’nın Navigasyon Doppler Lidar’ı ile Ay Keşifleriyle Buluşuyor

NASAAy gösterisi için hazırlanan Navigasyon Doppler Lidar teknolojisi, uzay araştırmalarının ötesinde sonuçları olan iniş teknolojisindeki ilerlemeleri vurguluyor. Bu ayın sonlarında, NASA'nın ticari ay teslimat hizmetleri...

Ay, Mars ve Ötesi için Öncü Fisyon Enerjisi

NASA özerklik, güvenlik ve uzun vadeli çalışmaya odaklanarak Ay için bir nükleer fisyon reaktörü geliştirmeye yönelik Fisyon Yüzey Enerjisi Projesi ile ilerliyor. Bu çaba,...

Yeni Nesil OLED Teknolojisinin Arkasındaki Sır

Durham Üniversitesi'ndeki bilim adamlarının yeni bir araştırması, daha parlak, daha verimli ve daha kararlı mavi organik ışık yayan diyotlara (OLED'ler) doğru beklenmedik bir yolu...

SEC’in X hesabı, Bitcoin ETF onayına ilişkin sahte haberler yayınlamak için saldırıya uğradı

Birisi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) X (eski adıyla Twitter) hesabını ele geçirdi ve kurumun, kayıtlı ulusal güvenlik borsalarında Bitcoin ETF'lerinin (borsada...