Cuma, Aralık 4, 2020
Ana Sayfa Bilgisayar Oyunları Video Oyunları Oynamak Neden Çocuklarınız İçin İyi?

Video Oyunları Oynamak Neden Çocuklarınız İçin İyi?

Bugünün çocuk nesilleri modern teknolojiye daha fazla maruz kalıyorlar – iletişim için cep telefonlarına sahipler, okul çalışmaları için internet olarak referans alıyorlar ve zevk için mobil veya video oyunları var. Bazı ebeveynler çocuklarının ciltli kitapları okuduğunu veya dışarıda oynadığını görmek isterken, zaman değişiyor ve teknoloji de değişiyor.

Ebeveynlerin çoğu video oyunları oynayarak çocuklarını onaylamaz, çünkü video oyunlarının bağımlılık yaptığını ve çocuklarının okul çalışmalarına girebileceğini biliyorlar. Bu endişeli ebeveynlerden biriyseniz, video oyunlarına yepyeni bir ışıkla bakmayı deneyin ve çocuklarınızın neden bu kadar çok sevdiğini öğrenin.

Bilgisayarın önünde 2 saatin gerçekten çocuklarınıza sağlayabileceği bazı faydalar:

Olumlu Duygular Kışkırtır

Bir araştırmaya göre, bilgisayar oyunları oynamak bir oyuncunun korku ve inanç, inanç, merak, memnuniyet, yaratıcılık, heyecan, sevinç, aşk, gurur ve sürpriz gibi 10 olumlu duygu hissetmesini sağlar.

Ticari oyun geliştiricileri bunu anlıyor ve bir oyunun başarısının, oynandığında kaç olumlu duyguya neden olduğuna inanıyor.

Eğitim Avantajlarını Sunar

Eğitim Geliştirme Merkezi ve Öğrenmeye Hazır (RTL) bir araştırmaya göre, video oyunları içeren dijital medya, özellikle ebeveynler veya öğretmenler tarafından denetlendiğinde çocuklarda erken okuryazarlık becerilerini artırabilir.

Çocukları, plan oluşturma ve uygulama, stratejik düşünme, problem çözme ve yorumlayıcı analiz gibi üst düzey düşünme becerilerine teşvik ederler. Oyun sayesinde çocuklar sorumluluk, takım çalışması ve hedeflere ulaşma kavramlarını da kavrarlar.

Motor Becerileri Geliştirir

Avustralya’daki Deakin Üniversitesi’nde sağlık araştırmacıları tarafından yapılan bir araştırma, düzenli olarak interaktif bilgisayar oyunları oynayan çocukların, yapmayan çocuklara göre daha iyi motor becerileri sunduğunu gösterdi.

Oyuncular top atma, yakalama ve tekmeleme gibi daha iyi nesne kontrol motor becerilerini gösterdiler. Araştırmalar, video oyunları oynayan çocukların da daha iyi göz koordinasyonu gösterdiğini gösteriyor.

Egzersizi Teşvik Eder

Bir ebeveyn olarak, çocuğunuzun sağlıklı bir zihinsel ve fiziksel egzersiz kombinasyonuna ihtiyacı olduğunu çok iyi biliyorsunuz. Nintendo Wii ve Wii U, Sony PlayStation Move ve Microsoft Xbox 360 Kinect gibi çeşitli oyun konsolları vardır. Çocuklarınız video oyunları oynamaktan hoşlanıyorlarsa, onları bu oyun konsollarında oynamaya teşvik edin – bir taşla iki kuş vurmak gibi.

İlişkileri Destekler

Çoğu ebeveyn, konsollarda oyun oynamayı zaman alıcı bir aktivite olarak düşünür, ancak çoğunun grup ve sosyal oyun için tasarlandığını bilmezler. Piyasada binlerce farklı grup ve aile oyunu var. Aileniz ve arkadaşlarınızla kaliteli bir zaman geçirmeniz için bir fırsat yaratır.

Video oyunları oynamak çocuklarınıza bu avantajları sunsa da, ılımlı olarak oynamalarına izin vermeniz son derece önemlidir. Örneğin, her gün ancak tüm ödevlerini yaptıktan sonra 2-3 saat oyun oynamalarına izin verin.

Oynadıkları oyunları yaşlarına uygun mu yoksa çok şiddetli mi diye kontrol etmek de önemlidir. Ebeveyn rehberliği hala en önemli şeydir.

Most Popular

Katherine Langford’un başrolde yer aldığı Cursed için yeni bir fragman sundu

Hikayesi Arthur efsanelerine atıfta bulunan Tom Wheeler ve Frank Miller'ın romanından uyarlanan gösteri 17 Temmuz'da başlayacak. Netflix'ten yeni bir fantastik dizi geliyor. 17 Temmuz'da başrolde Katherine...

Teenage Mutant Ninja Turtles Yeni Bir Film Yeniden Başlayacak

Son tarih, Nickelodeon'un Teenage Mutant Ninja Turtles filmlerini yeniden başlatmayı planladığını bildirdi. Prodüksiyon, bilgisayar animasyonu ile oluşturulacaktır. Teenage mutant ninja kaplumbağalar yine sinemalarda olacak. Son tarih , Nickelodeon'un Teenage...

Alfred Wegener

Alfred Wegener Alfred L. Wegener 1 Kasım 1880’de Berlin’de doğmuştur. Bugün Humboldt Üniversitesi olarak bilinen Friedrich Wilhems Üniversitesi’nde gökbilim ve meteoroloji eğitimi almış, 1905 yılında...

John Stuart Mill

John Stuart Mill John Stuart Mill 1806 yılında Londra’da doğdu. Babası zamanının tanınmış bir felsefecisi ve ekonomisti olan James Mill’dir (1773-1836). James Mill’in eğitim konusunda...

Recent Comments

admin on 300full-60
kingbetting.club - anadolucasino giriş -

holiganbet.club