4 C
Ankara
Cumartesi, Mart 6, 2021
Ana Sayfa Programlar Video düzenlemeyi hızlı ve kolay hale getirin

Video düzenlemeyi hızlı ve kolay hale getirin

- Advertisement -
- Advertisement -

[dropcap]Y[/dropcap]ıllar boyunca kaç tane fotoğraf ve video klip biriktirdiniz? İster özel ekipmanınız olsun ister telefonunuzda yapmayı ve çekmeyi sevin, şimdi onunla yaratıcı bir şeyler yapma zamanı. OpenShot, öğrenmesi nispeten basit, ancak son tatilin kaba video çekimlerini başkalarıyla paylaşmaktan mutluluk duyacağınız cilalı bir filme dönüştürmenizi sağlayan özelliklerle dolu mükemmel bir video düzenleme aracıdır. Bu eğitimde size ihtiyacınız olan tüm temel unsurları tanıtacağız.

İyi haber şu ki OpenShot’ı yükleyebilir ve açık kaynaklı yazılım olduğu için tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Gead www. 32 bit indirme olarak sağlanan en son sürümü bulacağınız openshot.org/download. Bunu, İndirmeler gibi uygun bir klasöre kaydedin, ardından klasörü açın ve başlatmak için dosyayı çift tıklayın. Sizden kurmayı seçip seçmediğiniz sorulacak – evet’i tıklayın. Yüklemenin sonunda bir masaüstü kısayolu oluşturmanız istenir – Evet’i tıkladığınızda masaüstünüzde bir kısayol görünür.

Başlaması biraz zaman alabilir, bu yüzden sabırlı olun ve ana ekran göründüğünde ilerlemeye hazırsınız. Uygulama penceresinin etrafında hızlı bir şekilde yönlendirme sağlayacak hızlı başlangıç eğitimini çalıştırın.

Dosyalarınızı toplayın ve ekleyin

Birinci adım, video, resim ve ses dosyalarınızı Proje Dosyaları bölmesine sürükleyip bırakmaktır. OpenShot çok çeşitli formatları destekler – FFmpeg tarafından destekleniyorsa, çoğu üssü kapsayan OpenShot’da çalışır. Bölmeye sürükledikten sonra, görünümü yalnızca bu tür dosyaları gösterecek şekilde filtrelemek için Video, Ses ve Görüntü sekmelerini kullanın veya anahtar kelimeye göre filtrelemek için Filtre kutusunu kullanın. Şimdi projenizi ilk kez kaydetmek için mükemmel bir zaman – gelecekte yeniden yüklediğinizde, Proje Dosyaları bölmesine eklediğiniz tüm dosyalar geri yüklenecektir.

Artık hazırsınız başlamak birlikte film koyarak. Ekranın altındaki Zaman Çizelgesi bölmesi, öğelerinizi sürüklediğiniz yerdir. Beş parça varsayılan olarak, azalan sırada, Parça 5 üstte ve Parça 1 altta olacak şekilde ayarlanır. Bunları katman olarak düşünün. 1. Parçaya yerleştirilen herhangi bir şey ‘ arka planınızdır, diğer tüm öğeler üstünde görünür; OpenShot’ın parça saydamlığı desteği, orijinal parçayı gizlemeden her türlü efekti kaplayabileceğiniz anlamına gelir. Daha sonra.

Şimdilik iki basit parça ile başlayacağız: video kliplerinizi (herhangi bir ses dahil) ve hareketsiz görüntüleri içeren bir video akışı ve arka plan müziği için ayrı bir ses akışı. Öyleyse, işleri biraz temizleyelim: Track 5’i sağ tıklayın ve Kaldır’ı seçin, ardından Track 4 ve 3 için tekrarlayın, böylece sadece ilk iki parça kalsın. Ardından, ‘Parça 1’in yanındaki V düğmesini tıklayın ve’ Videoyu ‘olarak adlandırarak’ Parçayı Yeniden Adlandır’ı seçin. Bu ‘Ses’ adını vererek ‘Parça 2’ için tekrarlayın.

Artık hazırsınız başlamak filminizi araya koyarak. İlk klibinizi veya görüntünüzü Proje Dosyaları bölmesinden Zaman Çizelgesi’ne sürükleyerek başlayın. Video parçasının üzerine sürükleyin ve zaman çizelgesinin başlangıcına yerleştirin. Klibiniz sürüklenebilir bir nesne olarak görünecek ve uzunluğu parçanın süresine karşılık gelecektir. Parçanın üzerindeki oynatma kafası / cetvel, her parçanın uzunluğunun yanı sıra genel filminizin gösterilmesine yardımcı olur.

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60