Uydu Radyo Soru-Cevap

By | 23 Eylül 2021

Uydu radyosuna genel bakış

Uydu radyosu, kabuk dışı radyoyu belirtir veya muhtemelen bir abonelik radyosu olarak da adlandırılabilir. Biraz eski moda bir birey gibi, ama ondan çok daha fazla yazılım programı var.

WorldSpace tarafından sağlanan hizmetlerden bu yana Afrika, Asya ve Avrupa’da, Kuzey Amerika’da ise Sirius ve XM Radio tarafından erişilebilir durumdadır.

Bu yeni radyonun olumlu yönleri nelerdir?

Yeni müzik kanalları (rock, günümüz rock, seçim, klasik, pop, hip-hop, bölge, caz, elektronik, Hıristiyan, Latin), iklim, haberler, hedeflenen trafik içeren çok çeşitli paketlere sahip olacaksınız, spor aktiviteleri ve eğlence kanalları, reklam içermez. Tüm müzik kanalları ticari olarak ücretsizdir.
Bu radyo net, dijital bir sinyale sahiptir ve neredeyse bir CD kalitesine sahiptir. Statik ve parazit yoktur.

Uydu radyosunu yalnızca motorlu aracınızda değil, istediğiniz her yerde alabilirsiniz: evinizde, bir karavanda veya teknede, böylece koltuğunuzda sakinleşip rahatlamadığınıza bakılmaksızın bu radyonun sunduğu program çeşitliliğinin keyfini çıkarabilirsiniz. Tatildeyseniz veya kurumsal bir yolculukta otomobilinizdeyseniz.

Teçhizatı aldığınızda, kanallar, yeni müzikler, şarkılar ve sanatçılar hakkında radyo alıcısında sergilenecek bilgi ve gerçeklere de sahip olacaksınız.

Bölgeler uydu radyo sinyallerini alamaz.

Bölgesel istasyonlar yoktur, ancak topluluk sitesi ziyaretçileriniz ve XM ve Sirius tarafından sağlanan iklim kanallarına sahip olacaksınız.

XM ve Sirius radyo ne sunuyor?

Aralarında birkaç fark var. Örnek olarak, XM 150’den fazla kanal ve diğeri ise 120’den fazla kanal sağlar.

Uydu radyosunu nasıl kurarım?

Uydu radyosu almak için gerekli olan birkaç öğe var.

Başlangıçta, iletişim uydularından gelen sinyali alan ve ardından size ileten bir uydu radyo antenine sahip olmanız gerekir.

O zaman, sinyali radyo anteninden alıcıya ileten bir uydu radyo alıcısına ihtiyacınız var. Radyo çeviricilerin üç temel biçimi vardır. Arabada veya kamyonda veya evde veya taşınabilir bir boombox ile uydu sinyalinin olduğu her yerde uygulanabilen Tak ve çalıştır uydu radyo alıcıları vardır ve yalnızca belirli bir abonelik isterler.

Otomatik için üç tür Uydu radyo alıcısı vardır: evrensel alıcılar, “Uydu radyoya hazır” gösterge içi alıcılar ve yerleşik bir uydu radyo alıcısına sahip gösterge içi alıcılar. En son temel çeşitlilik, onları kapı içinde kullanmak için mükemmel olan Property uydu radyo alıcılarıdır.

Üçüncü ürün, kanallara ve kategorilere karar vermenize, çeşitli şarkı veya sanatçı bilgilerini ve gerçeklerini izlemenize yardımcı olacak bir uydu radyo alıcısıdır.

Son fakat minimum olmayan, programlama almak için satın alınması gereken XM veya Sirius radyo aboneliğidir.

Aracınızda ideal yüksek kaliteli sese sahip olmak istiyorsanız bu 3 alternatiften birini tercih edebilirsiniz