Salı, Aralık 6, 2022
Ana Sayfa Sosyal Medya Twitter'ın En Aktif Kullanıcılarının Tweetlemeyi Durdurduğu Bildirildi

Twitter’ın En Aktif Kullanıcılarının Tweetlemeyi Durdurduğu Bildirildi

- Advertisement -

Twitter’ın ağır tweeter’ları eskisi kadar aktif değil ve siteyi düzenli olarak kullanan kişilerin ilgi alanları geçmiş yıllara göre oldukça farklı.

Bu bilgilerin Reuters tarafından elde edilen dahili belgelerde belirtildiği bildiriliyor.

Belgeler, “ağır tweeter”ı siteye her gün giriş yapan ve haftada üç ila dört kez tweet atan biri olarak tanımlıyor.

Ağır tweeter’lar, tüm tweet’lerin ve küresel gelirin %90’ını oluştururken aylık aktif kullanıcıların %10’undan daha azını oluşturan küçük ama değerli bir Twitter kullanıcıları segmentidir.

Ağır tweeter’lar arasındaki aktivitedeki hızlı düşüş pandemi sırasında başladı. Bu makalenin ilerleyen kısımlarında ele alacağımız gibi, bir zamanlar Twitter’ın en popüler kategorileri olan konularla ilgili etkinliklerde önemli bir düşüş var.

Ağır tweeter’ların nereye gittiği ve neden ayrıldığı belirsiz olsa da, son verilere dayanarak bazı varsayımlarda bulunabiliriz.

Ağır Tweeter’lar Ayrılıyor, Kullanıcı İlgileri Değişiyor

Ağır tweeter’lar hesaplarının boş kalmasına izin verirken, aktif kalanlar Twitter’ın geleneksel olarak bilinmediği konulara yöneliyor.

Reuters haber, spor ve eğlence gibi bir zamanlar popüler olan konulara ilginin azaldığını bildirdi. Twitter, moda ve ünlülerle ilgilenen birçok ağır kullanıcıyı da kaybediyor.

İngilizce konuşan kullanıcılar arasında Twitter’ın en popüler konularından bazıları artık kripto para birimi ve iş için güvenli olmayan içeriği içeriyor.

Kullanıcı ilgi alanları değiştiği için ağır tweeter’lar ayrılıyor mu? Yoksa yoğun tweeter’ların ayrılması sonucunda ilgi alanları değişiyor mu?

Bu, raporda hiçbir zaman netleştirilmedi, ancak Reuters, genel aylık kullanıcıların büyüdüğünü vurgulayan bir Twitter temsilcisiyle konuştu.

Twitter, en aktif olanları web sitesinden geri adım atsa da, yeni kullanıcıları çekmeye devam ediyor. Bir sonraki bölümde, nereye gidebileceklerine bakacağız.

Ağır Tweeterlar Nereye Gidiyor?

Reuters tarafından elde edilen dahili belgelerde bir Twitter araştırmacısı, moda ve ünlüler gibi konulardaki hareketliliğin azalmasının Instagram ve TikTok’a atfedilebileceğini öne sürüyor.

Daha önce, e-spor ve akış kişilikleri, yoğun Twitter kullanıcıları arasında artan ilgi alanlarıydı. Artık etkinlikleri muhtemelen Twitch, YouTube ve TikTok gibi video dostu web sitelerine doğru kayıyor.

Peki ya haberler? Twitter, son dakika haberlerini takip etmek için fiili platformdu.

Haberlerle ilgili faaliyetlerin de TikTok’a kaydığını öğrenmek sizi şaşırtabilir.

Pew Araştırma Merkezi, bu hafta ABD’li yetişkinlerin artan bir payının düzenli olarak TikTok’tan haber aldığını gösteren bir çalışma yayınladı.

Raporda şunlar belirtiliyor:

“Sadece iki yıl içinde, TikTok’tan düzenli olarak haber aldıklarını söyleyen ABD’li yetişkinlerin payı, 2020’de %3’ten 2022’de %10’a çıkarak kabaca üç katına çıktı.”

Bu zaman çizelgesi, Twitter’daki haberlerle ilgili faaliyetlerde bildirilen düşüşle eşleşiyor.

Bu, hevesli Twitter kullanıcılarının haberler için TikTok’a yöneldiği sonucuna varmak için yeterli kanıt olmasa da, verilere bakmaya değer.

Araştırmaya göre, ABD’li yetişkinlerin %26’sı, önceki yıllara göre düzenli olarak TikTok’tan haber aldıklarını söylüyor.

TikTok kullanan ABD’li yetişkinlerin üçte biri sitede düzenli olarak haber aldıklarını söylüyor.

Buna karşılık, haber tüketimi diğer sosyal medya sitelerinde azaldı veya aynı kaldı.

Twitter'ın En Aktif Kullanıcılarının Tweetlemeyi Durdurduğu Bildirildi

Twitter’ın ağır tweeter’lar arasındaki aktivitede bildirilen düşüşe yanıt olarak bir şey yapıp yapmadığını görmek ilginç olacak.

Kaynaklar: Reuters

RELATED ARTICLES

Pazarlama İlişkilendirme Modelleri İçin Kapsamlı Bir Kılavuz

Müşterilerin, dönüşüme giden yol boyunca birden çok kanal ve kampanya (çevrimiçi ve çevrimdışı) aracılığıyla bir markayla etkileşim kurduğunu hepimiz biliyoruz. Şaşırtıcı bir şekilde, B2B sektöründe...

Arama Tahmini Nedir ve Neden Önemlidir?

Dijital pazarlama, sanat ve bilimi harmanlamak, yaratıcı fikirleri eyleme geçirilebilir, izlenebilir adımlarla birleştirmekle ilgilidir. Ancak, sayfa içeriğinizi değiştirmeden veya web sitenizi yeniden yapılandırmadan önce, neyin...

Alan Adı Bir Google Sıralama Faktörü mü?

İnternetin ilk günlerini hatırlıyor musunuz? Yahoo oyunlarında solitaire oynarken tüm gününüzü AOL messenger'da arkadaşlarınızla sohbet ederek geçirebilirsiniz. Sonra annen bir arama yapmak için telefonu aldı...

Most Popular

AMD Ryzen 7000 ‘Zen 4’ X Olmayan Masaüstü İşlemciler 10 Ocak’ta Piyasaya Sürülecek

AMD Ryzen 7000 "Zen 4" X Olmayan İşlemciler CES 2023'te Tanıtıldı, Aynı Ay Piyasaya Sürüldü AMD'nin en az üç yeni Ryzen 7000 "Zen 4" X...

Mühendis, M1 iMac’ten ‘Çene’ Çerçevesini Çıkartarak Ona Apple’ın Bağımsız Monitörleri Gibi Tekdüze Bir Tasarım Verdi

Apple'ın 24 inç M1 iMac'i, önemli tasarım değişikliği sayesinde yeni bir soluktu, ancak bazı keskin gözlü eleştirmenler bu "çene" çerçevesine hemen dikkat çektiler, ancak...

iPhone 14’ün Uydu Özelliği Üzerinden Acil SOS, Alaska’da Mahsur Kalan Bir Adamın Hayatını Kurtardı

Apple'ın en yeni iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modelleri, önceki modellere göre çeşitli iyileştirmeler içeriyor. Apple'ın sahnede duyurduğu en önemli eklemelerden biri, kullanıcıların hücresel...

Intel, 2030’a Kadar Yeni Nesil Çiplerde Bir Trilyon Transistörün Yolunu Açıyor

IEDM'de Intel Research, sergilendi Moore Yasası Nasıl Canlı ve Chipzilla 2030 yılına kadar Trilyon transistörlü yeni nesil çipleri nasıl sunmayı planladığını. Intel Araştırması Moore Yasasını...

Recent Comments