Salı, Eylül 26, 2023
Ana Sayfa Sosyal Medya TikTok, Yorumlar İçin Aşağı Oy Düğmesi Ekliyor

TikTok, Yorumlar İçin Aşağı Oy Düğmesi Ekliyor

- Advertisement -
- Advertisement -

TikTok, kullanıcıların alakasız veya uygunsuz yorumları işaretlemesine olanak tanıyan bir aşağı oy düğmesi yayınlıyor.

Yorum eksi oylarının lansmanı, TikTok’un yaz boyunca yaptığı bir testi takip ediyor.

TikTok, Nisan ayında, küfürlü ve nefret dolu içeriği veya topluluk kurallarını ihlal eden davranışları proaktif olarak kaldırmanın yollarını araştırdığını duyurdu.

Bu test döneminden doğan özelliklerden biri, TikTok topluluğuna kendisini denetlemenin bir yolunu veren aşağı oy düğmesidir.

Küresel olarak yayılan olumsuz oy düğmesi, beğen düğmesinin yanında yorumların altında görünür. Aşağıdaki örnekte görüldüğü gibi, bir başparmak aşağı simgesine benziyor.

TikTok, Yorumlar İçin Aşağı Oy Düğmesi Ekliyor
TikTok, Yorumlar İçin Aşağı Oy Düğmesi Ekliyor

Bir aşağı oy düğmesi kendini açıklayıcı hissediyor, ancak TikTok’un bunu uygulaması beklediğiniz gibi çalışmıyor.

TikTok, toplam beğenmeme sayılarının herkese açıklanmadığını onaylıyor, bu yüzden simgenin yanında bir sayı görmüyorsunuz.

Seslerinden, yalnızca TikTok’un moderatör ekibi bir yorumun ne kadar olumsuz oy aldığını bilecek.

Ayrıca, aşağı oy düğmesi bir yorumun beğeni sayısını etkilemez. Daha çok TikTok moderatörlerine geri bildirim göndermenin bir yolu.

Reddit gibi bir sitede, bir gönderiye veya yoruma olumsuz oy verdiğinizde, olumlu oyu kaldırır. Bu, Reddit’in yorumları çoğu olumlu oy sırasına göre sıraladığı için, kullanıcılara hangi yorumların önce görüneceği konusunda daha fazla kontrol sağlar.

TikTok’un eksi oy düğmesi nasıl çalışır?

Bir duyuruda TikTok, aşağı oy düğmesiyle neyi başarmayı hedeflediğini açıklıyor:

“Doğrudan topluluğumuzdan geri bildirim almanın yeni bir yolu olarak yarattık. Bu, gerçek ve özgün etkileşimler için bir yorum bölümü oluşturmamıza yardımcı olan alakasız veya uygunsuz yorumları daha iyi tanımlamamızı sağlar.

Bu özellikle birlikte ana önceliğimiz, topluluğumuz için daha iyi bir deneyim yaratmaktır. Bunu akılda tutarak, bir yorumun toplam beğenmeme sayısı gösterilmeyecek ve insanlar istedikleri zaman tekrar dokunarak geri bildirimlerini geri alabilirler.”

Pratikte, TikTok’un işaretlenmiş bir yorum üzerinde harekete geçmesinin ne kadar sürdüğüne bağlı olarak, aşağı oy düğmesi Reddit’inkine benzer bir etkiye sahip olabilir.

Son sözün moderasyon ekibine ait olduğu düşünüldüğünde, TikTok’un uygulanması daha diplomatik kararlar alma potansiyeline sahip.

Demek istediğim, en iyi yorumu küçümsemek, kötüye kullanmadıkça veya TikTok’un topluluk kurallarını ihlal etmedikçe kaldırılmasını sağlamaz.

Söylenenlere katılmadığınız veya onu yayınlayan kişiyi beğenmediğiniz için bir yorumu olumsuz oylamak, Reddit’te olduğu gibi görünürlüğü etkilemez.

Bunlardan herhangi biri TikTok yorum bölümündeki söylemde anlamlı bir değişiklik yaratacak mı? Bunu sadece zaman gösterecek.

Kaynak: Twitter’da @TikTokComms

BENZER YAZILAR

VPK

VPK dosyası nedir? .vpk uzantılı bir dosya, Sony PlayStation Vita oyun konsoluna üçüncü taraf uygulamaları yüklemek için kullanılan sıkıştırılmış bir arşiv paketi dosyasıdır. Bu dosyalar yalnızca,...

Pixel 7, Pixel 7 Pro, Seramik Gövde, Tensör 2 Çip ve 50MP Ana Sensör İçeren Benzer Kamera Düzeni Özelliğine Sahiptir

Bir tahminci tarafından paylaşılan bilgilere göre Google, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro için seramik gövdeye geçebilir. Bununla birlikte, yakında öğreneceğiniz gibi, amiral gemisi...

The Beatles Kimdir? – The Beatles Biyo

The Beatles Kimdir; - The Beatles Biyo The Beatles, Fabulous Four. İngiltere'nin Liverpool kentinde kurulmuş müzik grubudur. 60'lı yılların popüler grubu. Gelmiş geçmiş en büyük müzik grubu...
- Advertisment -

POPÜLER YAZILAR

Pixel Saatinizi Her Ne pahasına olursa olsun Koruyun, Çünkü Google Onu Sizin Yerinize Tamir Etmeyecektir

Google, Pixel Watch'unuzun ekranı kırılırsa tamir edilemeyeceğini doğruladı. Bunun nedeni, şirketin resmi olarak saatin yedek ekranlarını satmaması ve şu anda işleri onarmak için üçüncü...

Galaxy S24 Ultra, Samsung’un Cihazdan Çıkardığı İddiasıyla 10x Optik Yakınlaştırmanın Sonunu İşaretleyebilir

Galaxy S24 Ultra rahatlıkla gelecek yılın en iyi akıllı telefonlarından biri olacak ve bu kesin. Samsung'un her yıl cihazlarıyla sayı yapma alışkanlığı var. Bu yıl,...

iPhone 15 Ön Siparişleri Artık 799 Dolardan Başlayarak 1.599 Dolara Kadar Başlıyor

Apple, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nde değil, dünya çapında 40'tan fazla ülkede dört iPhone 15 modelinin tamamı için resmi olarak ön sipariş almaya başladı. Bilmeyenler için,...

Intel 14. Nesil Core i9-14900K, Core i7-14700K, Core i5-14600K CPU’lar Kanadalı Perakendeci Tarafından Listelendi, Maliyeti Yalnızca 13. Nesle Göre %3 Daha Yüksek

Kanadalı Perakendeci, PC-Kanada Intel'in 14. Nesil Core i9-14900K, Core i7-14700K ve Core i5-14600K CPU'larını ön fiyatlarla listeledi. Kanadalı Perakendeci Tarafından Listelenen Intel 14. Nesil CPU'lar:...