Salı, Eylül 26, 2023
Ana Sayfa Webmaster TikTok, Video Açıklamalarının Uzunluğunu Artırıyor

TikTok, Video Açıklamalarının Uzunluğunu Artırıyor

- Advertisement -
- Advertisement -

TikTok içerik oluşturucuları, video açıklamalarının uzunluğundaki önemli artış sayesinde, içeriklerini kullanıcıların aramaları için optimize etmenin daha fazla yoluna sahip.

Kullanıcılara gönderilen bir bildirime göre TikTok, açıklamaların uzunluğunu 300 karakterden 2.200 karaktere çıkarıyor.

İçeriği daha aranabilir hale getirmenin yanı sıra TikTok, kullanıcılara hangi videoların önerileceğine karar vermek için açıklamadaki metni kullandığını söylüyor.

Sosyal medya analisti Matt Navarra, değişiklikle ilgili aldığı mesajın ekran görüntüsünü paylaşıyor:

Mesaj:

“Artık gönderilerinizin açıklamalarına 2200 karaktere kadar yazabilirsiniz: Bu, videolarınızın neyi gösterdiğini açıklayarak, yaratımlarınız hakkında daha fazla ayrıntı ifade etmenize olanak tanır, size kitlenize daha yakın olma fırsatı verir, daha fazla etkileşim sağlarken daha fazla aranabilir hale gelir. ve TikTok tarafından izleyicilere daha iyi tavsiye edilir.”

Daha genç nesiller, bir arama motoru olarak TikTok’u giderek daha fazla kullanıyor ve TikTok, kullanıcıların videolarını daha arama dostu hale getirmelerine izin vererek daha fazla kullanıyor.

Arama davranışındaki bu değişiklik hakkında ilk olarak, TikTok’un video açıklamalarında arama sonuçlarına bağlantılar eklemeye başladığı Haziran ayında yazmıştım.

Temmuz ayında Google, TikTok ve Instagram’ın çok sayıda genç için tercih edilen arama motorları olduğunu açıkça kabul etti.

Google Kıdemli Başkan Yardımcısı Prabhakar Raghavan belirtilmiş:

“Çalışmalarımızda, gençlerin yaklaşık %40’ı öğle yemeği için bir yer ararken Google Haritalar’a veya Arama’ya değil, TikTok veya Instagram’a gidiyorlar.”

Video açıklamalarının uzunluğunu 300 karakterden 2.200 karaktere çıkarmak, kullanıcıların videoları daha fazla arama terimi için optimize etmesine olanak tanır.

Örneğin, kendilerini TikTok’ta pazarlayan yerel işletmeler, şehirleri ve eyaletleriyle ilgili daha fazla anahtar kelime içerebilir.

Bu, “Toronto şehir merkezindeki bağımsız işletmeler” gibi bir sorgu için bulunma şanslarını artırabilir. Ve video hakkında açıklayıcı metin eklemek için bolca alana sahip olacaklar.

Karakter artışı, içerik oluşturucuların insanların bir videoda gördüklerine daha fazla bağlam eklemesine de olanak tanır.

İçerik oluşturucular genellikle video içi altyazılar aracılığıyla ek ayrıntılar sağlar, ancak bu metin arama motorlarına yardımcı olmaz.

Google’ın TikTok videolarını indekslediğini unutmayalım. Ayrıntılı açıklamalar yazmak, videoları geleneksel arama motorlarında ve TikTok’ta daha keşfedilebilir hale getirebilir.

Bir video açıklamasında içerik oluşturucuların binlerce karakterle ne yapmayı seçtiğini görmek ilginç olacak.

İçerik oluşturucular, SEO’nun ilk günlerinde olduğu gibi açıklama alanını anahtar kelimelerle dolduracak mı?

Eskiden insanların Instagram’da yaptığı gibi, açıklama alanını hashtag’lerle spamlayacaklar mı?

TikTok araması için neyin işe yaradığını öğrenmek için bazı deneyler gerekli olacak, bu nedenle yukarıdakilerin hepsini görebiliriz.

TikTok SEO, genişletilmiş karakter uzunluğu daha fazla kişiye yayıldığından gözüm üzerinde tutacağım bir alandır.

BENZER YAZILAR

watchOS 9.1 ve tvOS 16.1’in Beta 1’ini indirin

Apple ayrıca Apple Watch ve Apple TV geliştiricileri için watchOS 9.1 ve tvOS 16.1'in ilk betalarını yayınladı. Apple, Geliştiriciler için watchOS 9.1 ve tvOS 16.1...

Kafka-Değişim 2

Bundan böyle her gün bu şekilde yemeğini yedi Gregor; bir öğün sabahleyin, anne ve babasıyla hizmetçi henüz uyurken; ikinci öğün öğle yemeğinden sonra;...

Büyük Maviyi Kurtarırken

IBM CEO'su Lou Gestner bir bilgi çağı yöneticisi ve IBM'in kurtuluşunda imzası olan kişi. Uyguladığı iş stratejileri IBM'i yaşadığı kabustan kurtardı. Bence bu uygulamaların...
- Advertisment -

POPÜLER YAZILAR

Pixel Saatinizi Her Ne pahasına olursa olsun Koruyun, Çünkü Google Onu Sizin Yerinize Tamir Etmeyecektir

Google, Pixel Watch'unuzun ekranı kırılırsa tamir edilemeyeceğini doğruladı. Bunun nedeni, şirketin resmi olarak saatin yedek ekranlarını satmaması ve şu anda işleri onarmak için üçüncü...

Galaxy S24 Ultra, Samsung’un Cihazdan Çıkardığı İddiasıyla 10x Optik Yakınlaştırmanın Sonunu İşaretleyebilir

Galaxy S24 Ultra rahatlıkla gelecek yılın en iyi akıllı telefonlarından biri olacak ve bu kesin. Samsung'un her yıl cihazlarıyla sayı yapma alışkanlığı var. Bu yıl,...

iPhone 15 Ön Siparişleri Artık 799 Dolardan Başlayarak 1.599 Dolara Kadar Başlıyor

Apple, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nde değil, dünya çapında 40'tan fazla ülkede dört iPhone 15 modelinin tamamı için resmi olarak ön sipariş almaya başladı. Bilmeyenler için,...

Intel 14. Nesil Core i9-14900K, Core i7-14700K, Core i5-14600K CPU’lar Kanadalı Perakendeci Tarafından Listelendi, Maliyeti Yalnızca 13. Nesle Göre %3 Daha Yüksek

Kanadalı Perakendeci, PC-Kanada Intel'in 14. Nesil Core i9-14900K, Core i7-14700K ve Core i5-14600K CPU'larını ön fiyatlarla listeledi. Kanadalı Perakendeci Tarafından Listelenen Intel 14. Nesil CPU'lar:...