Cuma, Aralık 2, 2022
Ana Sayfa Sosyal Medya TikTok ABD'de Depo Açmayı Planlıyor

TikTok ABD’de Depo Açmayı Planlıyor

- Advertisement -

Bir düzineden fazla LinkedIn Jobs ilanı, sosyal medya platformu TikTok’un depo ve lojistik işine girdiğini gösteriyor.

Yapılan listelere göre, Çinli şirketin “küresel sipariş karşılama merkezleri” inşa etmeyi ve hem Seattle hem de Los Angeles’taki konumlar için çalışan aramayı düşündüğü bildiriliyor.

“E-ticaret endüstrisi son yıllarda muazzam bir büyüme gördü ve önde gelen İnternet şirketleri arasında hararetli bir çekişmeli alan haline geldi ve gelecekteki büyümesi göz ardı edilemez.” TikTok bir iş ilanında şunları söyledi:. “Dünya çapında milyonlarca sadık kullanıcısıyla TikTok’un kullanıcılarımıza yepyeni ve daha iyi bir e-ticaret deneyimi sunmak için ideal bir platform olduğuna inanıyoruz.”

İlanlara göre, kısa biçimli video paylaşım platformu, tüccarlar için depolama, teslimat ve iade hizmetleri sağlamaya çalışıyor. Ayrıca gümrükleme ve tedarik zinciri sistemlerini de içerecekler.

Bu işe alımlar, şirketin para kazanmanın yeni bir yolu olarak e-ticareti geliştirme sürecinde olduğunu ve halihazırda etkileyici reklam gelirine katıldığını gösteriyor.

TikTok E-ticarete, Canlı Alışverişe Kararlı

Ağustos 2021’de TikTok bir Shopify ile ortaklık tüccarların Shopify vitrinlerini sosyal medya platformuna bağlamasına izin verdi. Bu, perakendecilerin markalarını tanıtmalarına ve ürünlerini organik keşif ve alışveriş sekmeleriyle birlikte satmalarına yardımcı olmayı amaçladı.

Platform ayrıca, Çin ve diğer Asya ülkelerinde inanılmaz derecede popüler olan, ancak dünyanın geri kalanında daha yavaş yakalanan bir fenomen olan canlı alışverişe girişti.

Yaz boyunca raporlar, TikTok’un tutunmak için mücadele ettikten sonra ABD ve Avrupa için canlı alışveriş planlarından vazgeçtiğini iddia etti, ancak daha yeni raporlar canlı alışveriş girişiminin tekrar başladığını gösteriyor.

1 Ekim’de, Financial Times bildirdi sosyal medya şirketi, canlı alışveriş platformunu başlatmak için TalkShopLive ile ortaklığa gidiyor.

Ayrıntıların kesinleşmediği ve herhangi bir sözleşmenin imzalanmadığı bildiriliyor, ancak bu, TikTok’un canlı alışveriş operasyonlarını dışarıdan temin etmesine izin verecek. Bu ortaklık, içerik oluşturuculara kendi akışlarını yayınlarken canlı alışveriş oturumlarına ev sahipliği yapma yeteneği sağlamak için TikTok’un TalkShopLive teknolojisinden yararlanmasına izin verebilir.

Kuzey Amerika’da e-ticaret pazarına katılmak yavaş olsa da, sosyal medya platformunun Güneydoğu Asya ve diğer bölgelerde kanıtlanmış başarılı bir planı var.

TikTok Depoları Amazon’a Meydan Okuyabilir

Daha fazlasıyla 1 milyar aktif aylık kullanıcı, TikTok güçlü bir çevrimiçi oyuncudur. Kendi e-ticaret tedarik zinciri sistemini oluşturarak, uzun süredir çevrimiçi alışverişe hakim olan Amazon’un hegemonyası için ciddi bir tehdit oluşturabilir.

Sosyal medya şirketi, “Misyonumuz, depolama, teslimat ve müşteri hizmetleri iadeleri sağlayarak, satıcıların operasyonel kapasitelerini ve verimliliklerini geliştirmelerine yardımcı olmak, alıcılara tatmin edici bir alışveriş deneyimi sunmak ve TikTok Shop’un hızlı ve sürdürülebilir büyümesini sağlamak” dedi.

RELATED ARTICLES

Pazarlama İlişkilendirme Modelleri İçin Kapsamlı Bir Kılavuz

Müşterilerin, dönüşüme giden yol boyunca birden çok kanal ve kampanya (çevrimiçi ve çevrimdışı) aracılığıyla bir markayla etkileşim kurduğunu hepimiz biliyoruz. Şaşırtıcı bir şekilde, B2B sektöründe...

Arama Tahmini Nedir ve Neden Önemlidir?

Dijital pazarlama, sanat ve bilimi harmanlamak, yaratıcı fikirleri eyleme geçirilebilir, izlenebilir adımlarla birleştirmekle ilgilidir. Ancak, sayfa içeriğinizi değiştirmeden veya web sitenizi yeniden yapılandırmadan önce, neyin...

Alan Adı Bir Google Sıralama Faktörü mü?

İnternetin ilk günlerini hatırlıyor musunuz? Yahoo oyunlarında solitaire oynarken tüm gününüzü AOL messenger'da arkadaşlarınızla sohbet ederek geçirebilirsiniz. Sonra annen bir arama yapmak için telefonu aldı...

Most Popular

Artan Yoğunluklar ve 64-Bit DRAM ile Kapasiteyi ve Performansı İkiye Katlama

Samsung GDDR6 DRAM'e kıyasla performans ve kapasiteyi ikiye katlayan, GDDR6W olarak bilinen yeni nesil grafik belleği. Yeni Nesil Grafik Çözümleri İçin Samsung GDDR6W Bellek Tanıtıldı:...

Sapphire Rapids-WS CPU Desteği, 16 “8-Kanallı” DDR5 DIMM, Çok sayıda PCIe Gen5 Yuvası

Supermicro'nun Intel'in Sapphire Rapids-WS Xeon İş İstasyonu CPU'ları için yaklaşmakta olan W790 anakartı sızdı. İlk W790 Anakart Kırma Kapağı, 16 DDR5 DIMM Yuvalı Supermicro E-ATX...

CSOT, T5 LCD fabrikasında ekipman kurulumunu daha da geciktiriyor

Koreli kit üreticilerinin kazançları zarar görecek Çinli ekran devi CSOT, Gen 6 likit kristal ekran (LCD) panel üretimine ayrılmış T5 fabrikasında ekipman kurulumunu ertelemeye devam...

Hyundai, 2023’te CATL’nin CTP teknolojisini yaygın olarak kullanacak

Hyundai Motor, CATL'nin cell to pack teknolojisini gelecek yıl yeni elektrikli araçlarında uygulamayı planlıyor. Kaynaklar, pil hücrelerini doğrudan modülsüz paketlere koyan teknolojinin, ilk olarak Kia...

Recent Comments