Cumartesi, Mart 25, 2023
Ana Sayfa Sosyal Medya TikTok ABD'de Depo Açmayı Planlıyor

TikTok ABD’de Depo Açmayı Planlıyor

- Advertisement -

Bir düzineden fazla LinkedIn Jobs ilanı, sosyal medya platformu TikTok’un depo ve lojistik işine girdiğini gösteriyor.

Yapılan listelere göre, Çinli şirketin “küresel sipariş karşılama merkezleri” inşa etmeyi ve hem Seattle hem de Los Angeles’taki konumlar için çalışan aramayı düşündüğü bildiriliyor.

“E-ticaret endüstrisi son yıllarda muazzam bir büyüme gördü ve önde gelen İnternet şirketleri arasında hararetli bir çekişmeli alan haline geldi ve gelecekteki büyümesi göz ardı edilemez.” TikTok bir iş ilanında şunları söyledi:. “Dünya çapında milyonlarca sadık kullanıcısıyla TikTok’un kullanıcılarımıza yepyeni ve daha iyi bir e-ticaret deneyimi sunmak için ideal bir platform olduğuna inanıyoruz.”

İlanlara göre, kısa biçimli video paylaşım platformu, tüccarlar için depolama, teslimat ve iade hizmetleri sağlamaya çalışıyor. Ayrıca gümrükleme ve tedarik zinciri sistemlerini de içerecekler.

Bu işe alımlar, şirketin para kazanmanın yeni bir yolu olarak e-ticareti geliştirme sürecinde olduğunu ve halihazırda etkileyici reklam gelirine katıldığını gösteriyor.

TikTok E-ticarete, Canlı Alışverişe Kararlı

Ağustos 2021’de TikTok bir Shopify ile ortaklık tüccarların Shopify vitrinlerini sosyal medya platformuna bağlamasına izin verdi. Bu, perakendecilerin markalarını tanıtmalarına ve ürünlerini organik keşif ve alışveriş sekmeleriyle birlikte satmalarına yardımcı olmayı amaçladı.

Platform ayrıca, Çin ve diğer Asya ülkelerinde inanılmaz derecede popüler olan, ancak dünyanın geri kalanında daha yavaş yakalanan bir fenomen olan canlı alışverişe girişti.

Yaz boyunca raporlar, TikTok’un tutunmak için mücadele ettikten sonra ABD ve Avrupa için canlı alışveriş planlarından vazgeçtiğini iddia etti, ancak daha yeni raporlar canlı alışveriş girişiminin tekrar başladığını gösteriyor.

1 Ekim’de, Financial Times bildirdi sosyal medya şirketi, canlı alışveriş platformunu başlatmak için TalkShopLive ile ortaklığa gidiyor.

Ayrıntıların kesinleşmediği ve herhangi bir sözleşmenin imzalanmadığı bildiriliyor, ancak bu, TikTok’un canlı alışveriş operasyonlarını dışarıdan temin etmesine izin verecek. Bu ortaklık, içerik oluşturuculara kendi akışlarını yayınlarken canlı alışveriş oturumlarına ev sahipliği yapma yeteneği sağlamak için TikTok’un TalkShopLive teknolojisinden yararlanmasına izin verebilir.

Kuzey Amerika’da e-ticaret pazarına katılmak yavaş olsa da, sosyal medya platformunun Güneydoğu Asya ve diğer bölgelerde kanıtlanmış başarılı bir planı var.

TikTok Depoları Amazon’a Meydan Okuyabilir

Daha fazlasıyla 1 milyar aktif aylık kullanıcı, TikTok güçlü bir çevrimiçi oyuncudur. Kendi e-ticaret tedarik zinciri sistemini oluşturarak, uzun süredir çevrimiçi alışverişe hakim olan Amazon’un hegemonyası için ciddi bir tehdit oluşturabilir.

Sosyal medya şirketi, “Misyonumuz, depolama, teslimat ve müşteri hizmetleri iadeleri sağlayarak, satıcıların operasyonel kapasitelerini ve verimliliklerini geliştirmelerine yardımcı olmak, alıcılara tatmin edici bir alışveriş deneyimi sunmak ve TikTok Shop’un hızlı ve sürdürülebilir büyümesini sağlamak” dedi.

RELATED ARTICLES

OpenAI, ChatGPT ve Labs Kullanıcıları İçin Büyük Kesintiler Bildirdi

OpenAI'nin ChatGPT ve Labs'ı bugün bir kesinti yaşadı. Mobil kullanıcılar, korkunç "ChatGPT şu anda kapasitede" mesajını ve bunun kesinti hilesini aldıklarını bildiriyor. ChatGPT Plus...

Opera, Masaüstü Tarayıcılarda Yapay Zeka Destekli Özellikler Sunuyor

Opera, üretken yapay zeka araçlarını masaüstü tarayıcılarına dahil eden Tarayıcı Yapay Zekasının ilk aşamasını başlatıyor. Şirket, AI İstemlerini ve popüler GPT tabanlı hizmetleri ChatGPT ve...

TikTok CEO’su Veri Gizliliği ve Çevrimiçi Zarar Azaltma Konusunda Duruşmada Tanıklık Edecek

TikTok CEO'su Shou Chew, 23 Mart Perşembe günü Türkiye saati ile 10:00'da ABD Meclis Enerji ve Ticaret Komitesi önündeki bir duruşmada ifade verecek. CEO olarak...

Most Popular

iPhone 14, iPhone 14 Plus, Yepyeni Sarı Rengiyle Resmen Tanışın

Apple'ın en son iPhone'larının yeni bir rengini piyasaya sürmesini dilediğin bir zaman olsaydı, şirket hem iPhone 14 hem de iPhone 14 Plus için resmi...

MacOS’ta JPEG Görüntüsünü PNG, HEIF’e Dönüştürme

Mac'te doğrudan macOS'tan bir JPEG görüntüsünü PNG'ye veya HEIF'e ve tam tersini nasıl dönüştürebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır - hiçbir uygulama gerekmez. Mac'inizdeki macOS'ta JPEG, PNG ve...

OpenAI, ChatGPT ve Labs Kullanıcıları İçin Büyük Kesintiler Bildirdi

OpenAI'nin ChatGPT ve Labs'ı bugün bir kesinti yaşadı. Mobil kullanıcılar, korkunç "ChatGPT şu anda kapasitede" mesajını ve bunun kesinti hilesini aldıklarını bildiriyor. ChatGPT Plus...

Samsung Electro-Mechanics, katı hal pil için 14 patent başvurusunda bulundu

Samsung Electro-Mechanics şimdiye kadar katı hal pillerle ilgili görünen 14 patent başvurusunda bulundu. Kore Patent Ofisi tarafından yönetilen ve Güney Kore'de dosyalanan tüm patentlerin açık...

Recent Comments