Pazar, Eylül 24, 2023
Ana Sayfa Webmaster TikTok ABD'de Canlı Alışveriş İle İlerliyor

TikTok ABD’de Canlı Alışveriş İle İlerliyor

- Advertisement -
- Advertisement -

TikTok, bu yaz İngiltere’de başarısız bir lansmana rağmen, Amerika Birleşik Devletleri’nde canlı alışveriş başlatma planlarıyla ilerliyor.

Financial Times, TikTok’un birkaç büyük marka ile tatil sezonu öncesinde canlı alışverişi başlatmaya hazırlandığını bildirdi.

Canlı alışveriş, TikTok canlı akışlarını e-ticaretle birleştirerek görüntüleyenlerin uygulamadan ayrılmadan ürün satın almalarını sağlar.

Sosyal medya çağı için QVC gibi düşünün.

Canlı alışveriş, Asya pazarlarında e-ticareti dönüştürüyor ancak Batı’da yükselmek için mücadele ediyor.

Temmuz ayında TikTok, beklentileri karşılayamadığı için İngiltere’de canlı alışverişi bıraktı.

ABD’de bir lansman, TikTok’un Asya dışında ikinci kez canlı alışveriş başlatmaya çalışmasını sağlayacak. Ancak bu sefer farklı olacak çünkü TikTok bunu tek başına yapmıyor.

TikTok, Amerika Birleşik Devletleri’ne canlı alışveriş getirmek için Los Angeles merkezli TalkShopLive ile ortak olmaya hazırlanıyor.

TalkShopLive, alışveriş akışlarını yürütme konusunda dört yıllık deneyime ve TikTok’un vizyonunu hayata geçirmek için gerekli altyapıya sahiptir.

Financial Times, TikTok ve TalkShopLive’ın hala düzenlemeleri tamamladığını ve hiçbir sözleşmenin imzalanmadığını bildirdi. Bu yüzden henüz resmi bir açıklama yok.

TikTok’un canlı alışverişte başarılı olması için önemli bir teşvik var, bu yüzden şirketin bu çabayı ilerletmeye devam ettiğini görüyoruz.

Markalar ve etkileyiciler mal satarak para kazanırken, TikTok her satın alma işleminde komisyon kazanır. Canlı alışverişte kumar, temettü ödeme potansiyeline sahiptir.

Yıllık satışların yüz milyarları bulduğu Çin’de canlı alışveriş büyük bir başarıdır, ancak batılı tüketiciler buna aynı şekilde yanıt vermemiştir.

Meta, Ekim ayının başında Facebook Live Shopping’i kapatarak tüketicilerin izleme alışkanlıklarının kısa biçimli videolara kaydığını söyleyerek bunu ilk elden öğreniyor.

TikTok zaten kısa biçimli video pazarını kilitledi. Şimdi ise canlı alışverişte lider olmak istiyor.

Yerleşik sosyal medya canlı alışveriş rakipleri olmadan, TikTok’un ABD pazarına girmesi için daha iyi bir zaman olmayabilir.

Bunun işletmeler için ne anlama geldiği henüz görülmedi. TikTok canlı alışverişin ilgilenen tüm işletmelere mi yoksa sadece sınırlı markalara mı açık olacağını bilmiyoruz.

TikTok ayrıntıları kesinleştirip resmi bir duyuru yaptığında muhtemelen daha fazlasını öğreneceğiz.

Kaynaklar: Financial Times (1, 2, 3), Meta

BENZER YAZILAR

DAA

DAA dosyası nedir? DAA (Doğrudan Erişim Arşivi), PowerISO Computing tarafından geliştirilen disk görüntü dosyaları için tescilli bir dosya biçimidir. DAA, sıkıştırma, parola koruması ve birden...

VOX

VOX dosyası nedir? Düşük bir örnekleme hızında, VOX dosyaları sayısallaştırılmış ses verilerini depolamak üzere belirlenir. Bunlar, telefon iletişimleri için belirtilen uygulamalarda yaygın olarak kullanılan ses...

Ryzen 9 7950X 799 ABD Dolarına, Ryzen 9 7900X 549 ABD Dolarına, Ryzen 7 7700X 449 ABD Dolarına, Ryzen 5 7600X 299 ABD Dolarına

Ryzen 9 7950X, Ryzen 9 7900X, Ryzen 7 7700X ve Ryzen 5 7600X dahil AMD'nin Ryzen 7000 "Zen 4" Masaüstü CPU'larının fiyatlarını almayı başardık....
- Advertisment -

POPÜLER YAZILAR

Microsoft, Web Sitelerine Bing Sohbet İçeriği Üzerinde Daha Fazla Kontrol Sağlıyor

Microsoft duyurdu Bing'in yeni yapay zeka destekli sohbet robotu özelliğinde yayıncıların içerik kullanımlarını sınırlamalarına yönelik yeni seçenekleri. Teknoloji devi, yayıncıların dile getirdiği endişeleri gidermeyi ve...

Cihazları Tüm Açılardan ve Tüm Renklerle Gösteren Resmi Renderlarda Pixel 8 ve Pixel 8 Pro Sızıntısı

Resmi tanıtımına iki haftadan az kaldı Pixel 8 ve Pixel 8 Pro'nun, ve bugün nihayet her iki cihazın da Google'ın onları piyasaya süreceği tüm...

MSI MEG Z790 ACE MAX ve MAG Z790 Tomahawk MAX İncelemesi

Intel'in 14. Nesil Raptor Lake Refresh CPU serisini yakında piyasaya sürmesi bir sır değil ve bu nedenle anakart satıcıları da mevcut ürün serilerinde yumuşak...

WhatsApp Yakında Uygulama İçinde Alışveriş Yapmanıza İzin Verebilir

O zamandan bu yana üç yıl geçti WhatsApp insanların uygulama içinden işletmelerden ve diğer platformlardan ürün ve hizmet satın almasına olanak sağlama olanağına sahip...