Cuma, Ekim 7, 2022
Ana Sayfa Sosyal Medya TikTok, 3 Tür Alışveriş Reklamını Tanıtıyor

TikTok, 3 Tür Alışveriş Reklamını Tanıtıyor

TikTok, Sizin İçin sayfasının ötesine geçen genişletilmiş yerleşim seçeneklerine sahip üç tür alışveriş reklamının tanıtımıyla e-ticaret hamlesine devam ediyor.

Üç reklam türü şunları içerir:

  • Video alışveriş reklamları
  • Katalog listeleme reklamları
  • Canlı alışveriş reklamları

Yeni reklam biçimlerine TikTok Reklam yöneticisinde ‘Ürün Satışları’ satın alma hedefi aracılığıyla erişilebilir.

Reklamverenler, bu yeni alışveriş reklamlarını TikTok’ta bir e-ticaret mağazası olsun veya olmasın kullanabilir.

Yeni reklam türlerinin her biri hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Video Alışveriş Reklamları

Video alışveriş reklamları, reklamverenlerin Sizin İçin sayfasında görüntülenmek üzere alışveriş yapılabilir videolar oluşturmasına olanak tanır.

Bu reklam türü, mevcut TikTok reklamlarının özelliklerini birleştirir – koleksiyon reklamları ve dinamik vitrin reklamları.

Video alışveriş reklamları, video reklam öğesini ve ürün kartlarını farklı varyasyonlarda dinamik olarak birleştirir. Biçim, satışları artırmak için ürüne özel veya üzerinde düşünmeyi sağlamak için daha geniş bir marka mesajı olabilir.

TikTok veri toplarken, en çok dönüşüm sağlayan kombinasyonları dinamik olarak seçerek bir kampanyanın performansını optimize eder.

TikTok, 3 Tür Alışveriş Reklamını Tanıtıyortiktok.com/business/en/solutions/ecommerce/shoppingads adresinden ekran görüntüsü, Ağustos 2022.

Bir kullanıcı reklama dokunduğunda, TikTok, kullanıcının satın alma niyetini daha iyi belirlemek için bir uygulama içi açılış sayfası oluşturur. Bu sayfalar, alışveriş yapanların ürünler hakkında daha fazla bilgi edinmesine ve kullanıcıları satın almaya hazır olduklarında bir perakendecinin sitesine yönlendirmesine olanak tanır.

Koleksiyon reklamları ve dinamik vitrin reklamları yıl sonuna kadar mevcut kalacak, ardından TikTok bunları video alışveriş reklamları lehine aşamalı olarak kaldırmayı planlıyor.

Katalog Listeleme Reklamları

Katalog listeleme reklamları, reklamverenlerin TikTok genelinde yeni yerleşimlerle ürün kataloglarını geniş ölçekte tanıtmasına olanak tanır.

Reklamverenlerin katalog listeleme reklamlarıyla ilgili takdir edebilecekleri bir şey, video içeriği oluşturmalarının gerekmemesidir.

Reklamlar, markaların video çekmeden TikTok izleyicisinin önüne geçmesini sağlıyor ki bu bir ilk.

Katalog listeleme reklamları, video yerine, bir perakendecinin kataloğundan ürün resimlerini çeker ve bunları alışveriş yapılabilir yerleşimlerde tanıtır. Kullanıcılar, Sizin İçin sayfasındaki markalı içerikler aracılığıyla reklamları keşfeder.

Canlı Alışveriş Reklamları

Canlı alışveriş reklamları, canlı alışveriş akışlarını tanıtmak için özel olarak tasarlanmıştır.

Reklamlar, insanları Sizin İçin sayfasından canlı bir alışveriş etkinliğine yönlendirmeye yardımcı olur.

TikTok, 3 Tür Alışveriş Reklamını Tanıtıyortiktok.com/business/en/solutions/ecommerce/shoppingads adresinden ekran görüntüsü, Ağustos 2022.

TikTok, bu reklamların, satın almaya hazır kişilerin önüne getirerek canlı bir alışveriş etkinliğinin trafiğini artırabileceğini söylüyor.

Kullanılabilirlik

Alışveriş reklamları, pazarlamacılara ve işletmelere tatil sezonuna hazırlanmaları için bolca zaman vererek, şimdi test için kullanılabilir.

Gereksinimler

Alışveriş reklamlarına erişim, reklamverenlerin gelişmiş sinyalleri entegre ederek ve ürün kataloglarını bağlayarak “birinci düzey” duruma erişmelerini gerektirir. TikTok’ta bir PDF kılavuzu bu tüm süreci özetliyor.

TikTok Shop alışveriş reklamlarıyla kullanılabilse de, reklam verenler alışveriş yapanları harici bir siteye yönlendirebilir.


Kaynak: İş İçin TikTok

RELATED ARTICLES

Yeni Facebook Özelliği Sonunda Haber Kaynağınızda Gördüklerinizi Özelleştirmenizi Sağlıyor

Meta sonunda, kullanıcıların Facebook özet akışlarında daha az alakasız içerik görmelerine yardımcı olacak yeni bir özellik sunmaya karar verdi. Meta'nın bu yeni güncellemenin feed'inizi özelleştirmenize...

YouTube Premium, 4K İçerik Akışının Tek Yolu Olabilir

En son söylentiler ciddiye alınacaksa, yakında Youtube Premium Platformda 4K videoları izlenecek YouTube tarafından yayınlanan ekran görüntülerine göre kullanıcılar gibi çeşitli forumlarda Reddit ve twitter...

Twitter TikTok’u ‘Kopyalamaya’ Karar Verdi ve Dikey Videoları Tanıttı

Twitter görünüşe göre başka bir hamle daha yaptı, bu hamle uygun resepsiyonu alamayabilecek bir hamle. Şirket, TikTok'tan başkasını kopyalamaya ve sonsuz bir video kaydırma...

Most Popular

Google, 85 Milyon Dolarlık Tüketici Gizliliği Davasını Çözdü

Google'ın ana şirketi Alphabet Inc., Arizona eyaleti tarafından açılan bir tüketici mahremiyeti davasını sonlandırmak için 85 milyon dolar ödeyecek. Arama motorunun eyaletteki Tüketici Dolandırıcılık Yasasını...

iPhone 14 Pro’da ProRAW Çözünürlüğü 48MP’den 12MP’ye Nasıl Değiştirilir

Apple, geçtiğimiz ay iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerini hemen hemen tüm departmanlarda büyük değişikliklerle piyasaya sürdü. Genel tasarım dili geçen yılkiyle aşağı...

Apple, Renkli Titanyum Alaşımlı Kaplamaları Gelecekte Daha Fazla Ürüne Getirecek

Apple, bu yıl hiçbir iPhone 14 modeli için titanyum alaşımlı bir kaplama kullanmadı, ancak Apple Watch Ultra'yı duyururken malzemeyi tanıttı. En son patente göre,...

Pixel 7 Pro AnTuTu’da Kıyaslandı, Amiral Gemisinin Tensor G2’si Snapdragon 888, A15 Bionic Tarafından Yenildi

Google'ın resmi duyurusundan önce, Pixel 7 Pro adımlarını attı ve birileri AnTuTu karşılaştırmasını amiral gemisinde de çalıştırmayı başardı. Ne yazık ki, akıllı telefonun iç...

Recent Comments