Salı, Aralık 5, 2023
Ana Sayfa Sosyal Medya TikTok, 3 Tür Alışveriş Reklamını Tanıtıyor

TikTok, 3 Tür Alışveriş Reklamını Tanıtıyor

- Advertisement -

TikTok, Sizin İçin sayfasının ötesine geçen genişletilmiş yerleşim seçeneklerine sahip üç tür alışveriş reklamının tanıtımıyla e-ticaret hamlesine devam ediyor.

Üç reklam türü şunları içerir:

  • Video alışveriş reklamları
  • Katalog listeleme reklamları
  • Canlı alışveriş reklamları

Yeni reklam biçimlerine TikTok Reklam yöneticisinde ‘Ürün Satışları’ satın alma hedefi aracılığıyla erişilebilir.

Reklamverenler, bu yeni alışveriş reklamlarını TikTok’ta bir e-ticaret mağazası olsun veya olmasın kullanabilir.

Yeni reklam türlerinin her biri hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Video Alışveriş Reklamları

Video alışveriş reklamları, reklamverenlerin Sizin İçin sayfasında görüntülenmek üzere alışveriş yapılabilir videolar oluşturmasına olanak tanır.

Bu reklam türü, mevcut TikTok reklamlarının özelliklerini birleştirir – koleksiyon reklamları ve dinamik vitrin reklamları.

Video alışveriş reklamları, video reklam öğesini ve ürün kartlarını farklı varyasyonlarda dinamik olarak birleştirir. Biçim, satışları artırmak için ürüne özel veya üzerinde düşünmeyi sağlamak için daha geniş bir marka mesajı olabilir.

TikTok veri toplarken, en çok dönüşüm sağlayan kombinasyonları dinamik olarak seçerek bir kampanyanın performansını optimize eder.

TikTok, 3 Tür Alışveriş Reklamını Tanıtıyortiktok.com/business/en/solutions/ecommerce/shoppingads adresinden ekran görüntüsü, Ağustos 2022.

Bir kullanıcı reklama dokunduğunda, TikTok, kullanıcının satın alma niyetini daha iyi belirlemek için bir uygulama içi açılış sayfası oluşturur. Bu sayfalar, alışveriş yapanların ürünler hakkında daha fazla bilgi edinmesine ve kullanıcıları satın almaya hazır olduklarında bir perakendecinin sitesine yönlendirmesine olanak tanır.

Koleksiyon reklamları ve dinamik vitrin reklamları yıl sonuna kadar mevcut kalacak, ardından TikTok bunları video alışveriş reklamları lehine aşamalı olarak kaldırmayı planlıyor.

Katalog Listeleme Reklamları

Katalog listeleme reklamları, reklamverenlerin TikTok genelinde yeni yerleşimlerle ürün kataloglarını geniş ölçekte tanıtmasına olanak tanır.

Reklamverenlerin katalog listeleme reklamlarıyla ilgili takdir edebilecekleri bir şey, video içeriği oluşturmalarının gerekmemesidir.

Reklamlar, markaların video çekmeden TikTok izleyicisinin önüne geçmesini sağlıyor ki bu bir ilk.

Katalog listeleme reklamları, video yerine, bir perakendecinin kataloğundan ürün resimlerini çeker ve bunları alışveriş yapılabilir yerleşimlerde tanıtır. Kullanıcılar, Sizin İçin sayfasındaki markalı içerikler aracılığıyla reklamları keşfeder.

Canlı Alışveriş Reklamları

Canlı alışveriş reklamları, canlı alışveriş akışlarını tanıtmak için özel olarak tasarlanmıştır.

Reklamlar, insanları Sizin İçin sayfasından canlı bir alışveriş etkinliğine yönlendirmeye yardımcı olur.

TikTok, 3 Tür Alışveriş Reklamını Tanıtıyortiktok.com/business/en/solutions/ecommerce/shoppingads adresinden ekran görüntüsü, Ağustos 2022.

TikTok, bu reklamların, satın almaya hazır kişilerin önüne getirerek canlı bir alışveriş etkinliğinin trafiğini artırabileceğini söylüyor.

Kullanılabilirlik

Alışveriş reklamları, pazarlamacılara ve işletmelere tatil sezonuna hazırlanmaları için bolca zaman vererek, şimdi test için kullanılabilir.

Gereksinimler

Alışveriş reklamlarına erişim, reklamverenlerin gelişmiş sinyalleri entegre ederek ve ürün kataloglarını bağlayarak “birinci düzey” duruma erişmelerini gerektirir. TikTok’ta bir PDF kılavuzu bu tüm süreci özetliyor.

TikTok Shop alışveriş reklamlarıyla kullanılabilse de, reklam verenler alışveriş yapanları harici bir siteye yönlendirebilir.


Kaynak: İş İçin TikTok

BENZER YAZILAR

Rasih Nuri İleri

Rasih Nuri İleri kimdir? Ne vakit öldü? İşte biyografisi... Türk sol hareketinin mühim isimlerinden Rasih Nuri İleri, kısa devam eden öğretmenlik kariyerinin arkasından yaşamını devrim mücadelesiyle...

Kena Bridge of Spirits

Kena Bridge of Spirits Kena Bridge of Spirits — muhteşem bir dünyada bir yolculuğa çıkmanız gereken muhteşem bir aksiyon oyunudur. Çevredeki yerlerin heyecan verici keşiflerine...

Backlink Profili Yüksek Diğer Makaleleri Aramalı mıyız?

Bugünün Bir SEO Sorusu sorusu, şu soruyu soran Fadi'den geliyor: Google önce insan dediğinde, bu, tartışacak bir konu bulmaya çalışırken anahtar kelime araştırması yapmak yerine,...

POPÜLER YAZILAR

Age of Empires II: Definitive Edition – Return of Rome İnceleme

Age of Empires II: Definitive Edition - Roma'nın Dönüşü Age of Empires II: Definitive Edition, 1999 yılında piyasaya sürülen orijinal oyununun büyük bir yeniden yapımıdır....

iPhone 15 Pro Max’in En İyi Kamera Özelliği Gelecek Yıl iPhone 16 Pro’ya da Gelecek

Apple, önümüzdeki yıl Eylül ayında iPhone 16 ve iPhone 16 Pro modellerini kamera bölümünde oldukça önemli güncellemelerle duyuracak. iPhone 15 Pro Max, gelişmiş yakınlaştırma...

Bir Pulsar’ın Tuhaf Parlaklık Değişimlerinin Gizemini Çözmek

Üçü de dahil olmak üzere hem yerde hem de uzayda bulunan 12 teleskopu kapsayan kapsamlı bir astronomik çalışma Avrupa Güney Gözlemevi (ESO) gökbilimciler, tesislerdeki...

Nesiller Boyunca Bakteriyel Ekip Çalışmasını Ortaya Çıkarmak

Bakteriler topluluklar oluşturduğunda işbirliği yapar ve nesiller boyunca besinleri paylaşırlar. Basel Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, yeni geliştirilen bir yöntemi kullanarak bunu ilk kez başarıyla gösterdiler. Bu...