Cuma, Ekim 7, 2022
Ana Sayfa Güvenlik TikTok, 2 Milyardan Fazla Kullanıcının Bilgilerinin Veri İhlalini Reddetti

TikTok, 2 Milyardan Fazla Kullanıcının Bilgilerinin Veri İhlalini Reddetti

TikTok Veri İhlalini Reddetti

Popüler kısa biçimli sosyal video hizmeti TikTok, güvenli olmayan bir bulut sunucusuna erişim kazandığını iddia ettikten sonra bir bilgisayar korsanlığı grubu tarafından ihlal edildiğine dair haberleri yalanladı.

“TikTok, kullanıcılarımızın verilerinin gizliliğine ve güvenliğine öncelik veriyor” dedi. “Güvenlik ekibimiz bu iddiaları araştırdı ve herhangi bir güvenlik ihlali kanıtı bulamadı.”

Reddetme, 3 Eylül’de Breach Forums mesaj panosunda ortaya çıkan ve tehdit aktörünün sunucunun 790 GB’lık devasa bir veritabanında 2,05 milyar kayıt tuttuğuna dikkat çeken bir saldırıya ilişkin iddiaları takip ediyor.

Siber güvenlik

BlueHornet (diğer adıyla BlueHornet) olarak bilinen bilgisayar korsanlığı grubu, “TikTok’un tüm dahili arka uç kaynak kodlarını bir Alibaba Cloud örneğinde değersiz bir parola kullanarak depolamaya karar vereceğini kim düşünebilirdi?”

TikTok Veri İhlalini Reddetti

Security Discovery’de tehdit istihbaratı araştırmacısı olan Bob Diachenko, söz konusu İhlalin “gerçek” olduğu ve verilerin büyük olasılıkla TikTok yerine “Hangzhou Julun Network Technology Co., Ltd”den kaynaklandığı belirtildi.

Bununla birlikte, şu anda verilerin tam olarak nereden geldiği ve üçüncü tarafların bu tür bilgilere erişiminin olup olmadığı net değil.

Siber güvenlik

Güvenlik araştırmacısı Troy Hunt, “Bu, şu ana kadar oldukça yetersiz; bazı veriler, herkesin erişebileceği bilgiler olsa da, üretim bilgileriyle eşleşiyor” dedi. Söz konusu bir tweet’te. “Bazı veriler önemsiz, ancak üretim dışı veya test verileri olabilir.

Çin ile bağlantıları nedeniyle veri güvenliği uygulamaları için artan bir incelemeyle karşı karşıya kalacak.

Güncelleme: Sosyal medya şirketi güvenlik ekibinin herhangi bir güvenlik ihlali kanıtı bulamadığını yineledi.

Bir TikTok sözcüsü, “Söz konusu veri örneklerinin hepsinin herkese açık olduğunu ve TikTok sistemlerinden, ağlarından veya veritabanlarından herhangi bir şekilde taviz verilmesinden kaynaklanmadığını onayladık” dedi.

“Örnekler ayrıca TikTok’a bağlı olmayan bir veya daha fazla üçüncü taraf kaynaktan gelen verileri de içeriyor gibi görünüyor. Kullanıcıların herhangi bir proaktif eylemde bulunmaları gerektiğine inanmıyoruz ve küresel topluluğumuzun güvenliğine bağlıyız.”

Ek olarak, AgainstTheWest’in Twitter hesabı o zamandan beri askıya alındı ​​ve izinsiz giriş iddiaları o zamandan beri İhlal Forumlarında “ihlalin TikTok’tan kaynaklanmadığını ve büyük olasılıkla yalan söylediğini veya hatta soruşturmadığını belirtmek için değiştirildi.

Pompompurin, “AgainstTheWest, ihlaller veya diğer şeyler hakkında (devlet destekli bir hack grubu olduğunu söyleyerek… LOL) uzun bir yalan söyleme geçmişine sahipti ve bu sadece devrilme noktasıydı.”

RELATED ARTICLES

Yeni Facebook Özelliği Sonunda Haber Kaynağınızda Gördüklerinizi Özelleştirmenizi Sağlıyor

Meta sonunda, kullanıcıların Facebook özet akışlarında daha az alakasız içerik görmelerine yardımcı olacak yeni bir özellik sunmaya karar verdi. Meta'nın bu yeni güncellemenin feed'inizi özelleştirmenize...

YouTube Premium, 4K İçerik Akışının Tek Yolu Olabilir

En son söylentiler ciddiye alınacaksa, yakında Youtube Premium Platformda 4K videoları izlenecek YouTube tarafından yayınlanan ekran görüntülerine göre kullanıcılar gibi çeşitli forumlarda Reddit ve twitter...

Twitter TikTok’u ‘Kopyalamaya’ Karar Verdi ve Dikey Videoları Tanıttı

Twitter görünüşe göre başka bir hamle daha yaptı, bu hamle uygun resepsiyonu alamayabilecek bir hamle. Şirket, TikTok'tan başkasını kopyalamaya ve sonsuz bir video kaydırma...

Most Popular

Google, 85 Milyon Dolarlık Tüketici Gizliliği Davasını Çözdü

Google'ın ana şirketi Alphabet Inc., Arizona eyaleti tarafından açılan bir tüketici mahremiyeti davasını sonlandırmak için 85 milyon dolar ödeyecek. Arama motorunun eyaletteki Tüketici Dolandırıcılık Yasasını...

iPhone 14 Pro’da ProRAW Çözünürlüğü 48MP’den 12MP’ye Nasıl Değiştirilir

Apple, geçtiğimiz ay iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerini hemen hemen tüm departmanlarda büyük değişikliklerle piyasaya sürdü. Genel tasarım dili geçen yılkiyle aşağı...

Apple, Renkli Titanyum Alaşımlı Kaplamaları Gelecekte Daha Fazla Ürüne Getirecek

Apple, bu yıl hiçbir iPhone 14 modeli için titanyum alaşımlı bir kaplama kullanmadı, ancak Apple Watch Ultra'yı duyururken malzemeyi tanıttı. En son patente göre,...

Pixel 7 Pro AnTuTu’da Kıyaslandı, Amiral Gemisinin Tensor G2’si Snapdragon 888, A15 Bionic Tarafından Yenildi

Google'ın resmi duyurusundan önce, Pixel 7 Pro adımlarını attı ve birileri AnTuTu karşılaştırmasını amiral gemisinde de çalıştırmayı başardı. Ne yazık ki, akıllı telefonun iç...

Recent Comments