Salı, Eylül 27, 2022
Ana Sayfa Finans TCL başkanı, gecikmeli ödemeler için Koreli ekipman üreticilerinden anlayış istedi

TCL başkanı, gecikmeli ödemeler için Koreli ekipman üreticilerinden anlayış istedi

Resim: TCL
Resim: TCL

 

CSOT’un işlem hızı düşük

TCL başkanı Li Dongsheng, geçen ay yaptığı ziyarette Güney Koreli teşhir ekipmanı üreticilerinden ödemelerdeki mevcut gecikmeleri anlamalarını istedi.

TV’lere olan düşük talep nedeniyle, TCL’nin bir yan kuruluşu olan CSOT gibi ekran paneli üreticileri şu anda fabrikalarını normalden daha düşük bir oranda çalıştırıyor.

Li, Gen 8 OLED panellerinin mevcut trendlerini ölçmek için Güney Koreli ekran ekipmanı üreticileriyle görüşmek üzere geçen ay Güney Kore’yi ziyaret etti.

Kaynaklar ayrıca, Güney Koreli ortaklarından gecikmiş ödemeler ve ekran paneli pazarındaki genel gerileme nedeniyle harcama planının ertelenmesi konusunda anlayış istediğini söyledi.

Kaynaklar, Gen 6 OLED hattının düşük çalışma hızı nedeniyle, TCL başkanının ekipman üreticilerine bu hattın başka paneller yapmak için dönüştürülüp dönüştürülemeyeceğini de sorduğunu ekledi.

Li ayrıca ekipman üreticilerine T5 projesinin bazı bölümlerinin, CSOT’un 6. Nesil sıvı kristal ekran (LCD) hattının gelecek yıla erteleneceğini söyledi.

Başkan, CSOT’un Gen 8.5 LCD projesi olan T9’un bazı bölümlerinin de altı ay erteleneceğini ve bu nedenle geciken ödemeler için özür dilediğini paylaştı.

Pandemi, ekipman üretiminde aksama süresinin uzamasına neden olduğundan, TCL’nin Güney Koreli ekipman üreticilerinin uzun vadeli güvenine ihtiyacı var, bu da her ekipman üreticisinin fabrikaların zamanında inşası için önemli olduğu anlamına geliyor.

CSOT, yatırımcısı olarak Samsung Display’e sahip olmasına ve genel olarak iyi kabul görmesine rağmen, yurttaş Infintech konusundaki tartışmalar, Güney Koreli ekran ekipmanı üreticileri arasında gecikmiş ödemeler konusundaki endişelerini artırdı.

Jiangxi Infintech Optoelectronics, 2018’de bir Gen 6 LCD fabrikası için birden fazla Güney Koreli ekran ekipmanı üreticisinden ekipman sipariş etmişti.

Ancak şirket, şirketin kendisi daha sonra ortadan kaybolana kadar ödeme ve teslimatı birçok kez erteledi.

Infintech, Top Engineering, YEST ve DMS gibi Güney Koreli şirketlerden toplam 100 milyar won (G. Kore para birimi) değerinde ekipman sipariş etmişti.

RELATED ARTICLES

Samsung, NAND üretimine P3 fab’da başlıyor

Resim: Samsung   DRAM ve dökümhane hatları daha sonra yayınlanacak Samsung, Çarşamba günü Pyeongtaek tesisindeki P3 hattında NAND flash çiplerinin seri üretimine başladı. P3, şirketin bugüne kadarki en...

SK Hynix, Güney Kore’de yeni fabrika inşa etmeye başlayacak

Resim: SK Hynix   M15X’in inşaatı Ekim’de başlayacak SK Hynix Salı günü yaptığı açıklamada, Ekim ayında Güney Kore’de 15 trilyon won (G. Kore para birimi) ile yeni...

Çin’in Lideri, LG Energy yöneticisini Kore başkanı olarak işe aldı

Resim: LG Energy   Koreli hücre firmalarına AGV teklif etmesi muhtemel firma Çinli pil ekipmanı firması Lead Intelligent, Güney Kore operasyonunun başına eski bir LG Energy Solution...

Most Popular

House of the Dragon 6. Bölüm ücretsiz nasıl izlenir – seriyi şimdi izleyin

House of the Dragon 6. Bölüm nasıl izlenir: Game of Thrones'un İngiltere'deki spin-off serisini ücretsiz izleyin ve şimdiye kadarki tüm bölümleri yakalayın. House of the...

Hindistan, Tüm VPN Sağlayıcılarını Kullanıcı Verilerini Günlüğe Kaydetmeye ve Depolamaya Zorluyor

Web’e bağlanmak için bir VPN hizmeti kullanmanın faydalarından biri, gelişmiş gizliliktir, çünkü böyle bir çözüm, temelde anonim kalmayı ve siz veya cihazınız hakkında herhangi...

PyPI Kullanıcılarına Yönelik Son Kimlik Avı Saldırılarının Arkasındaki JuiceLedger Hackerları Var

Arkasındaki operatörler hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıktı, özellikle programlama dili için resmi üçüncü taraf yazılım deposu olan Python Paket Dizini'ne (PyPI) yöneliktir. İzlenen bir...

Prynt Stealer, Kurbanların Diğer Siber Suçlular Tarafından Çalınan Verilerini Çalmak İçin Bir Arka Kapı İçeriyor

Araştırmacılar, bilgi çalan kötü amaçlı yazılımda özel bir Telegram kanalı tabanlı arka kapı keşfettiler. Prynt hırsızı geliştiricisinin, diğer siber suçlular tarafından kullanıldığında kurbanların sızdırılan...

Recent Comments