Çarşamba, Temmuz 15, 2020
Ana Sayfa İnternet Tarayıcı Kullanıcıları Bilmeden Para Kazandı

Tarayıcı Kullanıcıları Bilmeden Para Kazandı

Brave web tarayıcısı, kullanıcıların kendi yazdığı bağlantıları değiştirerek para üretti.

Tarayıcı Kullanıcılar Bilmeden Kazanılan Para - resim # 1

İnternette hiçbir şey ücretsiz değil …

Brave, krom motoruna dayanan bir tarayıcıdır, örneğin Google’dan Chrome ile aynıdır, ancak başlangıçtan itibaren yaratıcıları kullanıcıların gizliliği hakkında övünür. Rekabetin aksine, ürünlerinin internette gezinirken gizlilik ve güvenlik sağlaması gerekiyor ve uygulamanın kendimiz hakkında çok fazla veri toplaması gerekiyor.

Bir İnternet kullanıcısı için bu olumlu pazarlama yoluyla birisinin kendisine ulaşmaya çalıştığı kesinlikle güzel (özellikle son zamanların ışığında)Google’a karşı suçlamalar).

Bununla birlikte, hiçbir şeyin ücretsiz olmadığı bilinmektedir ve bir web tarayıcısı geliştirmek çok fazla çaba ve para gerektiren güçlü bir projedir, bu yüzden bir şekilde kendi ağırlığını çekmek zorundadır – çoğu zaman reklam veya para koleksiyonlarından gelir. Brave’nin yaratıcıları, İnternet kullanıcılarını çileden konuya farklı yaklaştı. 

Program kullanıcı bağlantıyı yazarken çeşitli web sitelerindeki (kripto para birimi ticareti ile ilgili olanlar dahil) önerilen bağlantıları değiştirdiği ortaya çıktı . Bu, birisi yazmayı bitirip “enter” ı tıkladığında, ziyaret etmek istedikleri sayfaya girdikleri, ancak “reflink” adı verilen bir yönlendirme bağlantısından girdikleri anlamına gelir. “Reflink” den web sitesine giren bir kullanıcı siteden alışveriş yaparsa,yönlendiren (bu durumda, tarayıcının yaratıcısı) bir komisyon alır.

Cryptonator1337@cryptonator1337
Replying to @cryptonator1337

Ok it is not a “redirect”, but an autofill. Just with binance you get autofilled a reflink like it seems.

Cryptonator1337@cryptonator1337

Embedded video

142

Twitter Ads info and privacy
21 people are talking about this

Bütün tartışma ne hakkında?

Teorik olarak, kullanıcılar hiçbir şey kaybetmezler ve tarayıcının yaratıcıları para kazanabilir ve hizmetlerini sunmaya devam edebilir. Ancak, durum oldukça tartışmalı ve belirsizdir, çünkü kullanıcı ne bu özellik hakkında ne de kullanmak istemiyorsa nasıl devre dışı bırakılacağı konusunda bilgilendirilir .

Konuyu daha da tartışmalı hale getiren şey, Brave’nin bir kripto para birimi ticaret şirketi olan Binance ile bir ortaklık anlaşması imzalaması ve çoğu kullanıcının bu web sitesinden “yeniden bağlantıların” kullanımına işaret etmesidir.

Brave’nin bu tür bir tartışmayı ilk kez karıştırmadığını belirtmek gerekir, çünkü bir süre önce içerik oluşturucularının tarayıcının ana sayfasına bir bağlantı koyarak “eToro” platformuyla çalışmaktan para kazandıkları ortaya çıktı .ve bu bağlantıyı kullanarak kaydolan her kullanıcıdan bir komisyon tahsil etme. 

Tarayıcısı arkasındaki şirketin başkanı, Brendan Eich, izah onlar Binance ile ortak bulmuş olurlar ve bağlı bağlantıları para kazanmak, ama kullanıcılar hakkında hiçbir bilgi bu şekilde toplanan olduğunu söyledi. Ayrıca, en son güncellemeden sonra, arama kutusuna “cesur: // ayarlar / görünüm” girip “Cesur önerilen siteleri otomatik tamamlama önerilerinde göster” seçeneğinin işaretini kaldırarak otomatik tamamlama seçeneğini devre dışı bırakabiliriz . Sonraki sürümlerde bu özellik otomatik olarak devre dışı bırakılmalıdır.

Most Popular

NVIDIA, GeForce RTX ekran kartları ile Death Stranding PC oyununu bir araya getiriyor

NVIDIA'dan yeni bir oyun paketi. GeForce RTX grafik kartları ile Death Stranding ücretsiz Geçen hafta NVIDIA, NVIDIA DLSS 2.0 teknolojisi ile Death Stranding'i PC platformuna sunmak...

İndir: NVIDIA GeForce Game Ready 451.67 WHQL

NVIDIA GeForce Game Ready 451.67 WHQL'i indirin NVIDIA.com'dan indirin Bilgisayar: İndirmek için NVIDIA.com'u ziyaret edin Mobil: İndir Death Stranding için Oyun Hazır Bu yeni Game Ready Sürücüsü, Death Stranding...

İndir: AMD Radeon Adrenalin 2020 20.7.1

AMD Radeon Adrenalin 2020 20.7.1 sürümünü indirin İndirmek için AMD.com'u ziyaret edin   Dağılma ™ AMD Hata Raporu Aracı (1) AMD Hata Raporu Aracı, sorunları doğrudan bize...

AMD Ryzen Threadripper PRO 3975WX de tespit edildi

Lenovo iş istasyonu sızıntılarında AMD Ryzen Threadripper PRO Yine PRO işlemci Threadripper diğeri tarafından bulunmuştur APISAK . Bu sefer, yaklaşan Lenovo iş istasyonu sistemleri için 32 çekirdekli bir...

Recent Comments

admin on 300full-60