Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana Sayfa Webmaster Talep Oluşturma ve Video Görüntüleme

Talep Oluşturma ve Video Görüntüleme

- Advertisement -

Google, yapay zeka destekli iki yeni reklam çözümünü duyurdu: Talep Oluşturma ve Video Görüntüleme kampanyaları.

İşletmeler ve tüketiciler arasındaki sorunsuz bağlantıları kolaylaştırmak için tasarlanan bu kampanyalar, dönüşüm hunisinin ortasından satın almaya kadar ürün talebini artırabilir.

Yeni özellikler arasında kitle listelerine dayalı benzer segmentlerle eşleştirilmiş özel reklamlar, basitleştirilmiş reklam oluşturma ve çeşitli görüntüleme biçimlerinde geliştirilmiş etkileşim metrikleri yer alıyor.

Google Ads’in yeni yapay zeka odaklı çözümleri, işletmelere kampanya performansına ilişkin önemli bilgiler sunarak bilinçli kararlar almalarını sağlıyor.

Google, aşağıdaki reklam araçlarının bu yılın sonlarında daha geniş bir şekilde kullanıma sunulmasını bekliyor.

Talep Oluşturma: Yeni Pazarlama Ufuklarına Öncülük Etmek

Demand Gen kampanyaları, modern sosyal pazarlamacılar için özel olarak tasarlanmış benzersiz özellikler sunar.

Araştırmalar, tüketicilerin %91’inin Discover veya Gmail gibi Google akışlarında yeni ürünler veya markalar keşfettikten hemen sonra harekete geçtiğini gösteriyor.

Talep Oluşturma kampanyaları, en iyi performans gösteren video ve resim öğelerinizi YouTube, YouTube Shorts, Discover ve Gmail’de entegre eder.

Talep Oluşturma ve Video Görüntüleme
Talep Oluşturma ve Video Görüntüleme

Demand Gen, erişimi genişletmenin yanı sıra reklam oluşturma sürecini de kolaylaştırır.

Yeni tanıtılan inşaat akışı, canlıya geçmeden önce her şeyin nasıl görüneceğini görmenizi sağlar.

Talep Oluşturma ve Video Görüntüleme
Talep Oluşturma ve Video Görüntüleme

Video Görüntüleme Kampanyalarıyla Etkileşimi Artırma

Talep Oluşturma kampanyasını tamamlayan Google’ın Video Görüntüleme kampanyası, markaların tek bir kampanyada yayın içi, yayın içi ve şimdi de YouTube Shorts dahil olmak üzere çeşitli biçimlerde görüntülemeleri en üst düzeye çıkarmasına olanak tanır.

Ön testler sırasında, Video Görüntüleme kampanyalarının yayın içi atlanabilir görüntüleme başına maliyet kampanyalarından ortalama %40 daha fazla görüntüleme elde ettiği bildirildi.

Bu özelliğin bir test örneği olan Samsung Almanya, tatil sezonunda %94 artan erişim, azaltılmış BGBM’ler ve gelişmiş üzerinde düşünme artışı elde ederek önemli bir başarı elde etti.

Talep Oluşturma ve Video Görüntüleme
Talep Oluşturma ve Video Görüntüleme

Benzer Segmentlerle Kampanya Etkinliğini Artırma

Google, reklamverenlerin, kitle listelerine dayalı olarak özel reklam öğelerini yepyeni benzer segmentlerle eşleştirmesine olanak tanır.

Reklamverenler, hedeflerine bağlı olarak indirimler sunarak mevcut müşterilerle dönüşüm sağlayabilir veya özel tekliflerle yeni benzer kitleleri cezbederek talep yaratabilir.

Talep Oluşturma ve Video Görüntüleme
Talep Oluşturma ve Video Görüntüleme

Yapay Zeka Destekli İçgörülerle İş Zorluklarını Aşma

Bu yapay zeka odaklı çözümler, işletmelerin çeşitli makroekonomik zorluklar arasında daha bilinçli kararlar almasına yardımcı olabilir.

Google, yapay zekanın yardımıyla, pazarlamacıların kampanyaların artan etkisini ölçmesine olanak tanıyarak iş zorluklarına ilişkin yeni bilgiler sağlıyor.

İleriye bakmak

Araştırmaya göre, tüketicilerin %87’si YouTube’un satın alma kararlarını daha hızlı almalarına yardımcı olduğunu söylüyor.

Talep Oluşturma ve Video Görüntüleme kampanyalarının tanıtımı, bundan yararlanmak ve işletmelerin Google platformlarında reklam vermekten elde ettiği değeri daha da artırmak için ayarlandı.

Google, bu araçları bu yıl içinde daha geniş bir şekilde sunmaya hazırlanıyor.

Kaynak: Google

BENZER YAZILAR

Vahşetin Çağrısı – Jack London

İlkelliğe Doğru "Göçebe misali gelir eski özlemler, Aşındırır alışkanlığın zincirini; Uzun kış uykusundan tekrar Uyandırır içindeki vahşiyi." Buck gazete okumazdı, okusaydı sadece kendisi için...

Başarı İçin Stratejiler (Jim DORNAN )

KİTABIN ÖZETİ :1 nci bölüm yüksek performanslı ekip ne demektir?Bir işi başarmak için ekip kurmanın gerekliliğine inanan yazar, herhangi bir ekiple yüksek performanslı ekibin...

MAC Address Nedir? – Media Access Control Address

MAC Address Nedir? “Medya Erişim Kontrol Adresi” anlamına gelir. MAC adresi, bir ağdaki her cihazı benzersiz şekilde tanımlayan bir donanım kimlik numarasıdır. Ethernet kartı veya Wi-Fi...

POPÜLER YAZILAR

iPhone 15 Pro Max’in En İyi Kamera Özelliği Gelecek Yıl iPhone 16 Pro’ya da Gelecek

Apple, önümüzdeki yıl Eylül ayında iPhone 16 ve iPhone 16 Pro modellerini kamera bölümünde oldukça önemli güncellemelerle duyuracak. iPhone 15 Pro Max, gelişmiş yakınlaştırma...

Bir Pulsar’ın Tuhaf Parlaklık Değişimlerinin Gizemini Çözmek

Üçü de dahil olmak üzere hem yerde hem de uzayda bulunan 12 teleskopu kapsayan kapsamlı bir astronomik çalışma Avrupa Güney Gözlemevi (ESO) gökbilimciler, tesislerdeki...

Nesiller Boyunca Bakteriyel Ekip Çalışmasını Ortaya Çıkarmak

Bakteriler topluluklar oluşturduğunda işbirliği yapar ve nesiller boyunca besinleri paylaşırlar. Basel Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, yeni geliştirilen bir yöntemi kullanarak bunu ilk kez başarıyla gösterdiler. Bu...

Ultrason – Zehirli “Sonsuza Kadar Kimyasallardan” Kurtulmanın Yeni Bir Yolu

Yeni yöntem, tehlikeli kimyasalları zararsız maddelere ayırıyor. Yeni bulgular, ultrason teknolojisinin, kirlenmiş yeraltı suyunu arıtmak için genellikle "sonsuza kadar kimyasallar" olarak adlandırılan per- ve poli-floroalkil...