Cumartesi, Eylül 23, 2023
Ana Sayfa Webmaster Şu Anda TikTok Trendleri: Güz 2022

Şu Anda TikTok Trendleri: Güz 2022

- Advertisement -
- Advertisement -

1 milyar aktif kullanıcı var TikTok’ta.

Ve bitti 136,5 milyon kullanıcı yalnızca ABD’de, işinizin bir parçası olarak katılmayı düşünmeniz gerekir.

İlgi çekmek, söylemek yapmaktan daha kolaydır çünkü trendler çok hızlı bir şekilde gelir ve gider.

Peki nasıl yaparsın?

Sezgisel platform, herhangi bir kullanıcının bir video oluşturmasını veya canlı yayına geçmesini kolaylaştırırken, hedef kitlenizle gerçekten bağlantı kuran harika içeriklerle öne çıkmak zordur.

İyi haber şu ki, ilham almak kolay TikTok’un işletmeler için yaratıcı merkezi, Yine de işinize yarayabilecek 15 saniyelik bir klibi aramak birkaç saat sürebilir.

Kötü haber şu ki, uygulamada saatlerce vakit kaybetmek ve marka kimliğinize uygun olmayan eğlenceli ama anlamsız videolara kapılmak istemiyorsunuz.

Özellikle uygulamada yeniyseniz, birden fazla hashtag’e göz atmak bunaltıcı olabilir.

TikTok, platform özelliklerini periyodik olarak değiştirir (nasıl olduğu gibi). Keşfet sekmesini kaldırdı ve Arkadaşlar sekmesini deniyor), sosyal medya pazarlamacılarını ve her yerdeki sıradan kullanıcıları hoşnutsuz bırakıyor.

Fikirlere takılıp kaldıysanız ve araştırma zamanı için baskı yapıyorsanız, bu makaleyi ele aldık.

TikTok’ta utanç verici miktarda zaman harcadığım için bu işi sizin için yaptım ve bu sonbahar ve sonrası için ilk beş trendi bir araya getirdim.

Not: Bu liste periyodik olarak güncellenecektir, bu nedenle ABD’deki en son beş trendin en yüksek popülaritesi için bunu yer imlerine ekleyin.

Trend 1: It’s Corn

Bu trend, “It’s Corn” olarak bilinen ses klibini sizin (veya markanızın) sevdiğiniz bir şeyle eşleştirmeyi ve onun hakkında sevdiğiniz şeyleri listelemek için metin kullanmayı içerir.

Markanızı göstermek için kullanabilirsiniz: bir simge, ürün veya etkinlik.

Bir yazı aracı kullanarak bu eğilimin “markalı” kullanımına ilişkin bu örneğe göz atın.

Trend #2: Havalı Çocuklar (Hızlandırılmış Sürüm)

Bu trend, yaratıcıların alışılmadık (ama ilginç ve ilham verici) DIY tüyoları veya nostaljik buluntular sergilediği popüler Echosmith melodisinin yüksek perdeli bir versiyonu etrafında dönüyor.

Bu son derece popüler ses klibi, tariflerden öğreticilere ve iyileştirme videolarına kadar günlük hayatınızın sahne arkası görüntüleri için işe yarar – o kadar ilginç olduğu sürece, yenilikçi belirli bir his.

Aynı zamanda, güzellik ve benzeri markalar için harika olabilecek “Bugün neye benzediğimi görseydi aklını kaybederdim” metniyle sıklıkla eşleştirilir.

Trend #3: Sana Büyü Yapıyorum

Bu TikTok trendi geri döndü! Bu, Cadılar Bayramı’na hazırlanmak için Halloween DIY’lerinizi veya hilelerinizi (ve ikramlarınızı) Working with Lemons’ın “I Put A Spell On You” ses klibine sergilemeyi içerir.

(Eğlenceli gerçek: Working with Lemons, Utah merkezli bir Amerikan müzik ailesidir.)

Bu cadı ses klibi, yaratıcı ürkütücü dekorasyonlar ve kostüm fikirleri hazırlarken markanızı öne çıkarmanıza yardımcı olabilir.

Metinden konuşmaya veya düz metin kullanmak her ikisi de işe yarar.

İzleyicileriniz için daha eğlenceli hale getirmek için, bir Cadılar Bayramı kostümü eğitimi yapıyorsanız, “Merhaba, Salem!” Sözü geçene kadar sade kıyafetlerden tam bir Cadılar Bayramı dönüşümüne geçiş yapmaya çalışın. oynar.

Ayrıca, seramik ve koyu renkli mumlar gibi perakende ürünler içeren sıfırdan yapabileceğiniz çeşitli özel ürünlere sahip olmak için yerel markalar için harika bir seçimdir.

Trend #4: J’nin Ninnisi

Bu trend, yaratıcıların izleyicilerin kalbini ısıtacak yumuşak bir akustik gitarla eşleştirilmiş fısıltı ninnisini kullanarak hikaye anlatımını içerir. Genellikle düğünle ilgili etkinlikler veya bir aşk hikayesi içerirler, bu nedenle bu, markanızın duygusal yönünü göstermek için iyi bir fırsattır.

Romantik olması da gerekmiyor. Özellikle hareketli müşteri referanslarından markanızın topluluğundaki çalışmalarına kadar her şey bu trend ses klibine uyacaktır.

Savunmasız olmak işe yarayabilir ve daha fazla insanın markanızla ilişki kurmasını sağlayabilir, bu yüzden devam edin ve bir insani ilgi hikayesi paylaşın veya %100 desteklediğinizi gösterin.

Bu klibi, markanızın en büyük hayranlarına veya sadık müşterilerine teşekkür etmek için hoş bir sürpriz hediye hazırladığınız bir hikaye için de kullanabilirsiniz.

Trend #5: İşçi Bayramı Hafta Sonu

Bu doğru: İşçi Bayramı Haftasonu ABD’de gelip geçti

Ancak bu trendi yine de dahil ettik, çünkü herkes uzun bir haftasonunun tadını çıkarırken tekrarlanabilir veya yeniden canlandırılabilir.

Bu eğilim, İşçi Bayramı hafta sonu aktivitelerinizi kaydetmeyi ve “Böyle Bir Şey” şarkısının sözleriyle senkronize etmeyi içerir. Tim Mcgraw hitinin ilk birkaç satırı, öne çıkarmak istediğiniz etkinlikle sorunsuz bir şekilde çalışır.

Birçok TikToker, arabalarına benzin pompalamayı ve bölgeye özgü aile geleneklerini sergilemeyi uygun gördü.

Ailenizle kaliteli zaman geçirirken barbekü lekeleriniz varsa ekstra puan.

Bu, gıda ve aile odaklı markalarla iyi eşleşmelidir.

Bu sonbaharda zirvedeki trendler söz konusu olduğunda şimdilik bu kadar.

Tarzınız için gerçekten neyin işe yaradığını araştırmak çok fazla deneme yanılma (artı zaman) gerektirebilir, bu nedenle bunların hiçbiri işe yaramazsa, çizim tahtasına geri dönmenizi ve çizim tahtasına geri dönmenizi öneririz.

Bu temalar altında yükleme yapan diğerlerinden ilham alın ve kimliğinizi yakalayan yaratıcı bir kısa video geliştirin.

Tutarlı kalın ve takipçilerinizin zamanla büyümesini izleyin. İyi şanlar!

BENZER YAZILAR

Mainframe Nedir?

Mainframe Nedir? Bir ana bilgisayar, yüksek hacimli veri işleme amaçlı güçlü bir bilgisayardır. Anabilgisayarlar büyük miktarda belleğe, birçok paralel işlemciye ve yüksek veri giriş/çıkış kapasitesine...

General Schwarzkopf

KİTABIN ÖZETİKitapta General Schwarzkopf'un kişiliği tanıtılmakta ve körfez savaşına ışık tutulmaktadır.Schwarzkopf, ülkesine tarihteki en kesin zaferlerden birini kazandıran, bunu yaparken de şaşırtacak derecede az...

ISP Nedir?

ISP Nedir? “İnternet Servis Sağlayıcı” anlamına gelir. Bir ISP internete erişim sağlar. İster evde ister işte olun, İnternet’e her bağlandığınızda, bağlantınız bir ISP üzerinden yönlendirilir. İlk...
- Advertisment -

POPÜLER YAZILAR

Microsoft, Web Sitelerine Bing Sohbet İçeriği Üzerinde Daha Fazla Kontrol Sağlıyor

Microsoft duyurdu Bing'in yeni yapay zeka destekli sohbet robotu özelliğinde yayıncıların içerik kullanımlarını sınırlamalarına yönelik yeni seçenekleri. Teknoloji devi, yayıncıların dile getirdiği endişeleri gidermeyi ve...

Cihazları Tüm Açılardan ve Tüm Renklerle Gösteren Resmi Renderlarda Pixel 8 ve Pixel 8 Pro Sızıntısı

Resmi tanıtımına iki haftadan az kaldı Pixel 8 ve Pixel 8 Pro'nun, ve bugün nihayet her iki cihazın da Google'ın onları piyasaya süreceği tüm...

MSI MEG Z790 ACE MAX ve MAG Z790 Tomahawk MAX İncelemesi

Intel'in 14. Nesil Raptor Lake Refresh CPU serisini yakında piyasaya sürmesi bir sır değil ve bu nedenle anakart satıcıları da mevcut ürün serilerinde yumuşak...

WhatsApp Yakında Uygulama İçinde Alışveriş Yapmanıza İzin Verebilir

O zamandan bu yana üç yıl geçti WhatsApp insanların uygulama içinden işletmelerden ve diğer platformlardan ürün ve hizmet satın almasına olanak sağlama olanağına sahip...