Salı, Aralık 5, 2023
Ana Sayfa Oyun Sony, Xbox Elite'e rakip olacak DualSense Edge'i ortaya koyuyor - şimdiye kadar...

Sony, Xbox Elite’e rakip olacak DualSense Edge’i ortaya koyuyor – şimdiye kadar bildiğimiz her şey burada

- Advertisement -

Ultra özelleştirilebilir denetleyici, Sony’nin oyun platformunda türünün ilk örneğidir ve Microsoft’un gereksinimlerine doğrudan bir yanıttır.

Yeni denetleyicinin ana özelliği, herhangi bir başka düğme girişine yapılandırılabilen bir çift yeni arka düğmedi.

Sony ayrıca oyuncuların kişiselleştirilmiş bir deneyim için bu arka düğmeleri ve ayrıca çubuk kapakları değiştirebileceklerini söylüyor. İlginç bir şekilde Sony, daha uzun ömür için ayrı olarak satılacak olan değiştirilebilir çubuk modüller ekliyor.

Düğmeleri yeniden eşleme düğmeleri (ve ölü bölgeler oluşturmak için diğerlerini devre dışı bırakma) ve çubuk hassasiyetini ayarlama dahil olmak üzere bir dizi yazılım tabanlı özelleştirme seçeneği de vardır.

Bu, kontrolöre özel yeni bir işlev (Fn) düğmesi aracılığıyla kullanılabilir. Ayrıca, farklı oyun deneyimlerine uygun beş adede kadar çoklu profil kaydetme özelliği de vardır.

Sony DualSense Edge denetleyici fiyatı ve çıkış tarihi

Sony, DualSense Edge denetleyicisi için henüz kesin bir fiyat ve çıkış tarihi açıklamadı.

Önümüzdeki aylarda daha fazla ayrıntı vaat ediyor. Umarım 2022’nin sonundan önce gelir. Referans olarak, Microsoft Xbox Elite 2’yi 160 £ satıyor.

Sony DualSense Edge: Tasarım

DualSense Edge’in daha geniş tasarımı öncekinden çok farklı olmasa da, Sony bazı önemli değişiklikler yaptı. Temelde geleneksel küreklere benzeyen arka düğmeler.

Sony ayrıca, hem sol hem de sağ tetik düğmeleri için bazı kilit kilitlerinin yanı sıra kontrol cihazının yazılım ayarlarında seyahat mesafesini değiştirme yeteneği de ekledi.

Blog yazısı şirket şöyle diyor: “Her tetikleyici, seyahat mesafesini ve ölü bölgeleri tercihinize göre uyarlama seçenekleriyle ayarlanabilir.

Örneğin, rekabetçi FPS oyunlarında daha hızlı girişler için tetikleyicilerin hareket mesafesini manuel olarak azaltabilir veya yarış oyunlarında hassas gaz kelebeği kontrolü için ölü bölgeyi azaltabilirsiniz.”

Sony, Xbox Elite'e rakip olacak DualSense Edge'i ortaya koyuyor - şimdiye kadar bildiğimiz her şey burada
Sony, Xbox Elite’e rakip olacak DualSense Edge’i ortaya koyuyor – şimdiye kadar bildiğimiz her şey burada
Sony, Xbox Elite'e rakip olacak DualSense Edge'i ortaya koyuyor - şimdiye kadar bildiğimiz her şey burada
Sony, Xbox Elite’e rakip olacak DualSense Edge’i ortaya koyuyor – şimdiye kadar bildiğimiz her şey burada

Sony DualSense Edge: Kutunun içinde ne var?

Yeni kontrol cihazı, kullanılmadığında kontrol cihazını şarj etmek için de kullanılabilen bir taşıma çantasıyla birlikte gelecek. Ayrıca, şarj bağlantı noktasına kilitlenen örgülü bir USB-C kablosuyla birlikte gönderilir. Sony, kritik oyun anlarında bağlantıda kalmanızı sağlayacağını söylüyor.

Değiştirilebilir çubuk kapaklar (standart, yüksek kubbe ve alçak kubbe) ve arka düğmeler (yarım kubbe ve kol) ayrıca yeni kablosuz kumanda ile birlikte gönderilirken, çubuk modüller ayrı olarak satılacaktır.

BENZER YAZILAR

Linux 6.0 Ağ Oluşturma, Performans Optimizasyonları ve WiFi 7 İçin Erken Hazırlıklar Getiriyor

Linux 5.19 çekirdeği ile bazı heyecan verici ağ geliştirmeleri büyük TCP desteği, ışık tabanlı ağ iletişimi için PureLiFi sürücüleri, WFX WiFi’nin sahneleme dışında tanıtılması...

Toprak Uyanırsa – Şevket Süreyya AYDEMİR

KİTABIN ADI TOPRAK UYANIRSAKİTABIN YAZARI Şevket Süreyya AYDEMİRYAYINEVİ VE ADRESİBASIM TARİHİ 1997KİTABIN YAYIM MAKSADI Köy Öğretmeninin AnılarıKİTABIN ÖZETİ :TOPRAK UYANIRSAYazar, 50 yaşının üzerinde, 30...

Weird West oyun rehberi

Weird West oyun rehberi At – nasıl gidilir? : Weird West’teki atlar sadece bir ulaşım aracı olarak değil, aynı zamanda heybeleri sayesinde ek envanter alanı olarak da...

POPÜLER YAZILAR

Age of Empires II: Definitive Edition – Return of Rome İnceleme

Age of Empires II: Definitive Edition - Roma'nın Dönüşü Age of Empires II: Definitive Edition, 1999 yılında piyasaya sürülen orijinal oyununun büyük bir yeniden yapımıdır....

iPhone 15 Pro Max’in En İyi Kamera Özelliği Gelecek Yıl iPhone 16 Pro’ya da Gelecek

Apple, önümüzdeki yıl Eylül ayında iPhone 16 ve iPhone 16 Pro modellerini kamera bölümünde oldukça önemli güncellemelerle duyuracak. iPhone 15 Pro Max, gelişmiş yakınlaştırma...

Bir Pulsar’ın Tuhaf Parlaklık Değişimlerinin Gizemini Çözmek

Üçü de dahil olmak üzere hem yerde hem de uzayda bulunan 12 teleskopu kapsayan kapsamlı bir astronomik çalışma Avrupa Güney Gözlemevi (ESO) gökbilimciler, tesislerdeki...

Nesiller Boyunca Bakteriyel Ekip Çalışmasını Ortaya Çıkarmak

Bakteriler topluluklar oluşturduğunda işbirliği yapar ve nesiller boyunca besinleri paylaşırlar. Basel Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, yeni geliştirilen bir yöntemi kullanarak bunu ilk kez başarıyla gösterdiler. Bu...