Salı, Aralık 6, 2022
Ana Sayfa Oyun Sony, Xbox Elite'e rakip olacak DualSense Edge'i ortaya koyuyor - şimdiye kadar...

Sony, Xbox Elite’e rakip olacak DualSense Edge’i ortaya koyuyor – şimdiye kadar bildiğimiz her şey burada

- Advertisement -

Ultra özelleştirilebilir denetleyici, Sony’nin oyun platformunda türünün ilk örneğidir ve Microsoft’un gereksinimlerine doğrudan bir yanıttır.

Yeni denetleyicinin ana özelliği, herhangi bir başka düğme girişine yapılandırılabilen bir çift yeni arka düğmedi.

Sony ayrıca oyuncuların kişiselleştirilmiş bir deneyim için bu arka düğmeleri ve ayrıca çubuk kapakları değiştirebileceklerini söylüyor. İlginç bir şekilde Sony, daha uzun ömür için ayrı olarak satılacak olan değiştirilebilir çubuk modüller ekliyor.

Düğmeleri yeniden eşleme düğmeleri (ve ölü bölgeler oluşturmak için diğerlerini devre dışı bırakma) ve çubuk hassasiyetini ayarlama dahil olmak üzere bir dizi yazılım tabanlı özelleştirme seçeneği de vardır.

Bu, kontrolöre özel yeni bir işlev (Fn) düğmesi aracılığıyla kullanılabilir. Ayrıca, farklı oyun deneyimlerine uygun beş adede kadar çoklu profil kaydetme özelliği de vardır.

Sony DualSense Edge denetleyici fiyatı ve çıkış tarihi

Sony, DualSense Edge denetleyicisi için henüz kesin bir fiyat ve çıkış tarihi açıklamadı.

Önümüzdeki aylarda daha fazla ayrıntı vaat ediyor. Umarım 2022’nin sonundan önce gelir. Referans olarak, Microsoft Xbox Elite 2’yi 160 £ satıyor.

Sony DualSense Edge: Tasarım

DualSense Edge’in daha geniş tasarımı öncekinden çok farklı olmasa da, Sony bazı önemli değişiklikler yaptı. Temelde geleneksel küreklere benzeyen arka düğmeler.

Sony ayrıca, hem sol hem de sağ tetik düğmeleri için bazı kilit kilitlerinin yanı sıra kontrol cihazının yazılım ayarlarında seyahat mesafesini değiştirme yeteneği de ekledi.

Blog yazısı şirket şöyle diyor: “Her tetikleyici, seyahat mesafesini ve ölü bölgeleri tercihinize göre uyarlama seçenekleriyle ayarlanabilir.

Örneğin, rekabetçi FPS oyunlarında daha hızlı girişler için tetikleyicilerin hareket mesafesini manuel olarak azaltabilir veya yarış oyunlarında hassas gaz kelebeği kontrolü için ölü bölgeyi azaltabilirsiniz.”

Sony, Xbox Elite'e rakip olacak DualSense Edge'i ortaya koyuyor - şimdiye kadar bildiğimiz her şey burada
Sony, Xbox Elite’e rakip olacak DualSense Edge’i ortaya koyuyor – şimdiye kadar bildiğimiz her şey burada
Sony, Xbox Elite'e rakip olacak DualSense Edge'i ortaya koyuyor - şimdiye kadar bildiğimiz her şey burada
Sony, Xbox Elite’e rakip olacak DualSense Edge’i ortaya koyuyor – şimdiye kadar bildiğimiz her şey burada

Sony DualSense Edge: Kutunun içinde ne var?

Yeni kontrol cihazı, kullanılmadığında kontrol cihazını şarj etmek için de kullanılabilen bir taşıma çantasıyla birlikte gelecek. Ayrıca, şarj bağlantı noktasına kilitlenen örgülü bir USB-C kablosuyla birlikte gönderilir. Sony, kritik oyun anlarında bağlantıda kalmanızı sağlayacağını söylüyor.

Değiştirilebilir çubuk kapaklar (standart, yüksek kubbe ve alçak kubbe) ve arka düğmeler (yarım kubbe ve kol) ayrıca yeni kablosuz kumanda ile birlikte gönderilirken, çubuk modüller ayrı olarak satılacaktır.

RELATED ARTICLES

Microsoft Gaming CEO’su, İşletmenin Mobil Olmadan Uzun Vadede Savunulamaz Olduğunu Söyledi

Microsoft Gaming CEO'su Phil Spencer, uzun bir sohbette öne çıktı. Her zamanki gibi, Spencer okuyuculara alıntı yapmaya değer çok sayıda yorum yaptı. Yine de röportajın...

Popüler Strateji Oyunu Age of Empires Yakında Mobil Platformlara Geliyor

Age of Empires, tüm oyuncular için bir ev adıdır; özellikle 90'lardan olanlar ve tüm doğru nedenlerle. Strateji oyunlarından bahsetmişken Age of Empire, inanılmaz bir...

Gamevice Flex, Telefon Kılıfınıza Uyum Sağlayan İlk Mobil Oyun Kumandası

Mobil oyun oynamanın en can sıkıcı yönlerinden biri, özellikle mobil kumanda eklentileri, kullanabilmek için telefon kılıfınızı sık sık çıkarmanız gerektiği gerçeğidir. Neyse ki, öyle...

Most Popular

AMD Ryzen 7000 ‘Zen 4’ X Olmayan Masaüstü İşlemciler 10 Ocak’ta Piyasaya Sürülecek

AMD Ryzen 7000 "Zen 4" X Olmayan İşlemciler CES 2023'te Tanıtıldı, Aynı Ay Piyasaya Sürüldü AMD'nin en az üç yeni Ryzen 7000 "Zen 4" X...

Mühendis, M1 iMac’ten ‘Çene’ Çerçevesini Çıkartarak Ona Apple’ın Bağımsız Monitörleri Gibi Tekdüze Bir Tasarım Verdi

Apple'ın 24 inç M1 iMac'i, önemli tasarım değişikliği sayesinde yeni bir soluktu, ancak bazı keskin gözlü eleştirmenler bu "çene" çerçevesine hemen dikkat çektiler, ancak...

iPhone 14’ün Uydu Özelliği Üzerinden Acil SOS, Alaska’da Mahsur Kalan Bir Adamın Hayatını Kurtardı

Apple'ın en yeni iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modelleri, önceki modellere göre çeşitli iyileştirmeler içeriyor. Apple'ın sahnede duyurduğu en önemli eklemelerden biri, kullanıcıların hücresel...

Intel, 2030’a Kadar Yeni Nesil Çiplerde Bir Trilyon Transistörün Yolunu Açıyor

IEDM'de Intel Research, sergilendi Moore Yasası Nasıl Canlı ve Chipzilla 2030 yılına kadar Trilyon transistörlü yeni nesil çipleri nasıl sunmayı planladığını. Intel Araştırması Moore Yasasını...

Recent Comments