Ana Sayfa / Donanım / Sony PS5’i Microsoft’un elini gösterene kadar fiyatını düşük tutacak mı?
Sony PS5'i Microsoft'un elini gösterene kadar fiyatını düşük tutacak mı?
Sony PS5'i Microsoft'un elini gösterene kadar fiyatını düşük tutacak mı?

Sony PS5’i Microsoft’un elini gösterene kadar fiyatını düşük tutacak mı?

Sony PS5’i Microsoft’un elini gösterene kadar fiyatını düşük tutacak mı?

Sony, üst düzey bir şirket yöneticisi tarafından yapılan yorumlara bakarak Microsoft’un PS5 konsolu için fiyat etiketini açıklamadan önce yanıp sönmesini bekliyor olabilir.

Satışları yavaşlatan PlayStation kanadı için en olumlu okumayı yapmayan firmanın en son kazanç çağrısı sırasında şirket, Microsoft’un fiyatlandırma stratejisinin PS5 meraklılarının ne kadar ödemesi gerektiğini belirleyeceğini belirtti.

CFO Hiroki Totoki: “Çok net veya görünür olmayan şey, uzayda rekabet ettiğimiz için, bu nedenle fiyat hakkında herhangi bir şeyi bu noktada tartışmak çok zor ve fiyat seviyesine bağlı olarak, dağıtacağımız tanıtım ve ne kadar maliyet ödemeye hazır olduğumuz. ”

Yorumlar Japonca’dan çevrilmiştir ( VGC sayesinde The Next Web üzerinden ) ve yorumların tam özünün ve bağlamının tamamen yakalanıp yakalanmadığını asla bilemezsiniz. Ancak, doğruysa, Tokoti’nin Xbox Series X konsolundan “rekabet” olarak bahsettiğini varsayabiliriz.

Son nesilde Sony, ilk önce taktikten veya rakiplerinden zıplayarak kesinlikle faydalandı. Micosoft’un Xbox One’ı, konsolu başlangıçta 499 $ fiyatlandırarak mevcut nesil ve üzgün oyunculara elini gösteren ilk kişi oldu. Bu tek sahte pas değildi, çünkü oyuncular da her zaman açık bağlantı, DRM kontrolleri ve Kinect sensörünü çevreleyen seçim eksikliği için ilk gereksinimden rahatsız oldular.

Sony kısa süre sonra içeri girdi ve PS4‘ün 100 $ daha ucuz olacağını, kullanılmış oyunları kısıtlamayacağını ve bir ihtiyaç veya istek olmadığı sürece oyuncuların çevrimiçi olmasını gerektirmeyeceğini doğruladı. Sony’nin orada ve sonra konsollar açıklandığında nesli kazandığı söylenebilir. Şüphesiz Microsoft bu sefer daha anlayışlı olacak ve aynı eski enayi yumruk için düşmeyecek mi?

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: