Pazar, Kasım 27, 2022
Ana Sayfa Mobil Snapdragon 6 Gen 1 ve Snapdragon 4 Gen 1, Uygun Fiyatlı Telefonlar...

Snapdragon 6 Gen 1 ve Snapdragon 4 Gen 1, Uygun Fiyatlı Telefonlar İçin Bazı Premium Özellikler Sunuyor

- Advertisement -

Qualcomm’un geçen yıl amiral gemisi akıllı telefon yonga setleri için yeni adlandırma şemasını benimsemesinin üzerinden bir yıl geçti ve insanların yonga setlerini tanımasını kolaylaştırdı.

Snapdragon 8 Gen 1 ile başladı ve ardından Snapdragon 8 Plus Gen 1 ve bu yıl çıkan Snapdragon 7 Gen 1 ile birlikte. Şimdi, Snapdragon 6 Gen 1 ve Snapdragon 4 Gen 1’e sahibiz.

Şimdi Snapdragon 6 Nesil 1 geçen yılki Snapdragon 695’in ayak izlerini takip ediyor. Tabloda, %35 geliştirilmiş GPU performansı ve CPU performansında %40’a varan iyileştirme dahil olmak üzere pek çok iyileştirme elde edersiniz.

Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1, Birçok Premium Özelliğe sahip Yıldız Orta Sınıf Bir Çiptir

Beklendiği gibi Qualcomm, mimariyle ilgili tüm ayrıntıları paylaşmadı ancak Snapdragon 6 Gen 1, 2.2GHz’e kadar saat hızına sahip sekiz çekirdekli Kryp CPU’lu 4nm’lik bir yonga.

Ayrıca Vulkan 1.1, OpenGL ES 3.2 ve OpenCL 2.0 FP API desteği ile belirtilmemiş bir Adreno GPU alıyorsunuz. GPU ayrıca HDR oyun, donanım hızlandırmalı H.256 ve VP9 kod çözme ve HLG için HDR Oynatma Codec desteği de getiriyor.

Ek olarak Snapdragon 6 Gen 1, 2750MHz’de saat hızına sahip 12 GB’a kadar LPDDR5 RAM’i ve UFS 3.1 depolamayı destekler.

Snapdragon 6 Gen 1, her zaman açık 3. nesil Algılama Hub’ına sahip özel bir 7. nesil Qualcomm AI motoru ve AI ağ performansına yardımcı olacak yeni nesil Qualcomm Hexagon Tensör Hızlandırıcısı içerir.

Yonga seti, hem mmWave hem de 6GHz altı 5G bağlantısı için destek sunan Snapdragon X62 5G Modem-RF sistemine, 5G çoklu SIM desteğiyle birlikte daha iyi güç verimliliği için 5G PowerSave 2.0’a sahip olduğundan 5G modem de alıyorsunuz.

Ayrıca, Qualcomm’un Wi-Fi 6E desteği ve LE Audio özellikli Bluetooth 5.2’yi tanıtan FastConnect 6700 sistemini destekleyen ilk yonga setidir.

Kameralar söz konusu olduğunda, yonga seti üç adede kadar 13 megapiksel kamera, 25 + 16 megapiksel kamera desteği veya tek 48 megapiksel kamera desteği ile Qualcomm Spectra 12-bit Üçlü ISP’yi getiriyor.

ISP ayrıca 30FPS’de 4K HDR video çekimi, 240FPS’de ağır çekim 720p video, donanım tabanlı çoklu çerçeve gürültü azaltma ve AI tabanlı yüz algılama, otomatik odaklama ve otomatik pozlama sunar.

Diğer önemli özellikler arasında Qualcomm Quick Charge 4+ desteği, çift frekanslı GNSS, Sensör Destekli Konumlandırma ve FHD+ 120Hz’e kadar cihaz üstü ekran desteği yer alıyor.

Snapdragon 6 Gen 1 Sizin İçin Değil mi? Snapdragon 4 Gen 1’e bakın

Ardından Qualcomm Snapdragon 4 Gen 1’e sahibiz, bu, geçen yılki Snapdragon 480 Plus’ı takip ediyor ve %10’a kadar geliştirilmiş GPU performansı ve %15’e kadar daha iyi CPU performansı dahil olmak üzere bir dizi iyileştirme getiriyor.

Qualcomm, mimarisiyle ilgili tüm detayları bir kez daha paylaşmadı ancak şirket, Snapdragon 4 Gen 1’in 2GHz’e kadar saat hızına sahip 64-bit Kryp CPU ve Vulkan 1.1 ile belirtilmemiş bir Adreno GPU’ya sahip 6 nm’lik bir çipe sahip olduğunu doğruladı.

OpenGL ES 3.2 ve OpenCL 2.0 API desteği. Yonga seti ayrıca 2133MHz’e kadar LPDDR4X bellek desteğinin yanı sıra eMMC 5.1 ve UFS 2.2 depolama desteği de getiriyor.

Snapdragon 4 Gen 1, 7. nesil AI Motorunu almazken, yonga seti Snapdragon X51 Modem-RF sistemi sayesinde 5G desteği getiriyor. Ayrıca Wi-Fi 5 desteği ve Bluetooth 5.2 sunan FastConnect 6200 Sistemini de alıyor.

Snapdragon 4 Gen 1 aynı zamanda Qualcomm Spectra 12-bit Üçlü ISP, Çoklu Çerçeve Gürültü Azaltma ve Üçlü Eşzamanlı fotoğraf ve video yakalama özelliklerine sahip ilk Snapdragon 4 serisi yonga setidir.

Çipe sahip cihazlar 13 megapiksele kadar kamera, 25+13 megapiksel çift kamera sistemi veya tek bir 32 megapiksel kamera sunabilir. ISP ayrıca 60FPS’de 1080p Tek Video Yakalama, 30FPS’de 1080p Çift Video Yakalama, 120FPS’de 720p Ağır Çekim Video yakalama ve HEIC fotoğraf çekimi sağlar.

Diğer özellikler arasında Qualcomm Quick Charge 4+, çift frekanslı GNSS, Sensör Destekli Konumlandırma ve FHD+ ekranlarda 120 Hz’e kadar varan yer alır.

Qualcomm, yazı yazılırken bu çiplerin kullanılabilirliği veya OEM ortaklarının adlarıyla ilgili ayrıntıları paylaşmadı. Ancak Snapdragon 6 Gen 1 ve Snapdragon 4 Gen 1 hakkında daha fazla bilgi edindikçe sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

RELATED ARTICLES

Galaxy S23 Ultra’nın Daha Büyük Bir Ultrasonik Parmak İzi Sensörüne Sahip Olduğu Söyleniyor

Galaxy S23 Ultra, 2023'ün başlarında resmiyet kazanacak ve şimdiye kadar yaklaşan amiral gemisi hakkında çok şey duyduk. Tüm modellerin geleceğini biliyoruz. Galaxy S23 Ultra'daki Parmak...

Apple, Son Dakikada iPhone 14 İçin 49 Dolarlık Bir Apple Pencil Piyasaya Sürme Planlarından Vazgeçti

Apple, birkaç ay önce yeni iPhone 14 serisini bir tekne dolusu dahili iyileştirme ile piyasaya sürdü. Son gelen bilgilere göre Apple, iPhone 14 için...

Android 13, Galaxy Z Fold 4, Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy A52’de Yayınlanıyor

Güncellemeleri zamanında teslim etme konusunda tartışmasız OEM'e bakıyorsanız, hiç kimse Samsung ile boy ölçüşemez. Elbette, normalde gerekli güncellemeleri ilk sağlayan Google'dır, ancak bu birinci...

Most Popular

Pazarlama İlişkilendirme Modelleri İçin Kapsamlı Bir Kılavuz

Müşterilerin, dönüşüme giden yol boyunca birden çok kanal ve kampanya (çevrimiçi ve çevrimdışı) aracılığıyla bir markayla etkileşim kurduğunu hepimiz biliyoruz. Şaşırtıcı bir şekilde, B2B sektöründe...

Korea Zinc’in LG Chem ile hisse takası, Hanwha Youngpoong ile ortaklığın sona erdiğinin sinyalini verebilir

Korea Zinc, enerji ve kaynak geliştirmeye odaklandı. Eş yönetici aileler Choi ve Chang 'çatışma içinde' Korea Zinc'in enerji ve kaynak geliştirme işlerine genişlemesi, en büyük...

Samsung, Ibiden’ı Galaxy S23 HDI tedarik zincirinden çıkardı

Meiko yedek olarak devreye girecek Samsung'un Galaxy S23 akıllı telefon serisi için yüksek yoğunluklu ara bağlantı (HDI) kartları tedarik zincirinden Japon Ibiden'ı çıkardığını öğrendik. Ibiden, Galaxy...

Enerever yeni separatör fabrikasını bu ay tamamlayacak

Şirket fabrikaya 127.6 milyar won (G. Kore para birimi) harcayacak Enerever Battery Solution'ın Güney Kore'deki yeni pil ayırıcı fabrikasının inşaatını bu ay tamamlaması bekleniyor. Wanju'daki fabrika,...

Recent Comments