4 C
Ankara
Cumartesi, Mart 6, 2021
Ana Sayfa Apple SMS ve MMS Mesajlaşma

SMS ve MMS Mesajlaşma

- Advertisement -

SMS ve MMS Mesajlaşma

- Advertisement -

 

[dropcap]1[/dropcap] SMS (Kısa Mesaj Servisi) veya MMS (Multimedya Mesaj Servisi) göndermek veya almak için Mac’inizden Yosemite veya üstünü çalıştırıyor olmanız gerekir. Ayrıca iOS 8.1 veya daha yenisini çalıştıran bir iPhone’a da ihtiyacınız var. Bir iPad veya iPod touch’tan kısa mesaj da iOS 8.1 veya üstünü kullanıyor olmalarını gerektirir.

 

[dropcap]2[/dropcap] Mac’inizde Mesajlar uygulamasını açın, ardından üst çubuktaki Mesajlar menüsünün altında Tercihler’i açın. Hesaplar’ı, ardından iMessage hesabınızı tıklayın ve etkin olduğundan emin olun. Bir iOS cihazında Ayarlar> Mesajlar> Gönder ve Al’a gidin ve gerekirse Apple Kimliğinizi tekrar girin.

 

[dropcap]3[/dropcap] Son olarak, iPhone’unuzda Ayarlar> Mesajlar’a gitmeli ve Metin Mesajı Yönlendirme’yi açmalısınız. Bu seçeneğe dokunun; aynı iCloud hesabına giriş yapmış cihazların bir listesi gösterilir. Metin mesajlarınızı paylaşmak istediğiniz tüm kişileri açın. Her cihaz iPhone’unuza yazmanız gereken bir doğrulama kodu görüntüler.

 

[dropcap]4[/dropcap] Tüm SMS ve MMS mesajlarınız artık onları gönderen kişinin bir iPhone kullanıp kullanmadığına bakılmaksızın Mac ve / veya iOS cihazlarınızda görünür. Gönderen Apple olmayan bir cihaz kullanıyorsa, gönderdiğiniz konuşma balonları iMessages için kullanılan mavi yerine, yani Apple cihazları arasında gönderilen mesajlar yerine yeşildir.

 

[dropcap]5[/dropcap] Mac’inizden kısa mesaj göndermek, özellikle uzun mesajlar için inanılmaz derecede uygundur. Cevaplamak da harikadır – sadece en yakın cihazı kullanabilirsiniz. Mac’iniz üzerinde çalışıyorsanız, telefonunuza ulaşmadan metin mesajlarınızı okuyup yanıtlayabilirsiniz.

 

[dropcap]6[/dropcap] Safari, Kişiler veya Takvim’deki bir telefon numarasını veya İleti simgesini tıklatarak diğer kişinin Apple cihazı kullanıp kullanmadığına bakılmaksızın kısa mesaj sohbeti başlatabilirsiniz. Burada Kişiler’de simgeyi tıklayın ve açılır menüden bir sayı seçin. Yakında bir mesaj penceresi açılır.

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60