Cumartesi, Mart 25, 2023

Skype İnceleme

- Advertisement -

Skype İnceleme
Skype İnceleme

İNCELEME BİLGİSİ
  • Uygulama: Skype 1.4.0.84
  • İncelendi:
UYGULAMA ÖZELLİKLERİ
  • Diğer Skype kullanıcılarına dünya çapında ücretsiz sınırsız telefon görüşmeleri
  • Üstün ses kalitesi
  • Tüm güvenlik duvarı, NAT ve yönlendiricilerle çalışır – yapılandırılacak hiçbir şey yoktur!
  • Arkadaşlar listesi, Skype arkadaşlarınızın ne zaman çevrimiçi olduklarını ve konuşmaya veya sohbet etmeye hazır olduklarını size gösterir.
  • Süper basit ve kullanımı kolay
  • Gizliliğinizi korumak için aramalarınız uçtan uca şifrelenir
  • Kazaa ve Joltid’in yaratıcıları tarafından geliştirilen en son uçtan uca teknolojiye dayalıdır

Skype’ın Farkı Nedir?

Uluslararası iletişim kurmak için harika yollar sunduğunu iddia eden başka bir sesli/sohbet mesajlaşma hizmeti. Bunun, yaklaşık elli benzer programda daha önce görmediğimiz ne sunması gerekiyor? AOL’nin AIM’i ve MSN’nin Messenger’ı ve hatta Yahoo’nun Messenger’ı gibi çevrimiçi sohbetin güçlü merkezleriyle rekabet edip edemeyeceğini görelim. Skype nedir ve birincil işlevleri nelerdir?

Giriş

Skype’ı yükledikten sonra, MSN Messenger’da bulunan ve Skype’ı önceden yüklemiş olan diğer kişilerimden bazılarını eşitlemek ve onları kişi olarak eklemek isteyip istemediğim soruldu. Hangisinin gerçekten Skype kullandığına dair hiçbir fikrim olmadığı için bu harika bir özellikti.

Skype ile ilgili ilk izlenimim, bunun sizin tipik çevrimiçi sohbet uygulamanız olmadığı ve öyle olması gerektiğiydi. Esas olarak arkadaşlarla çevrimiçi sohbet etmek olduğunu düşünerek Skype’a yanlış bir şekilde yaklaştım. Bu fikri, onu yalnızca çevrimiçi sohbet için kullanan insanlardan aldım, ancak Skype’ın kullanım amacının tamamen farklı olduğunu görünce şaşırdım.

Bu nasıl kullanılır?

Daha akıllı olmalı ve asıl amacının insanları aramak olduğunu görmek için doğrudan Skype’ın web sitesine gitmeliydim. Dünyanın her yerine ücretsiz, kullanımı kolay ve yüksek kaliteli sesli görüşme yapabilirsiniz. Aradığınız kişide Skype yüklü olduğu sürece, net üzerinden konuşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Skype, yazılımını, kullanıcılarına yazmak yerine telefon yoluyla iletişim kurma şansı vermek için kullanır.

Bunun nesi daha iyi?

Skype kullanıcıları, sağladığı hizmetten memnun. Diğer ses hizmetleriyle karşılaştırıldığında, Skype her kategoride kesinlikle liderdir. İnternet üzerinden arama yapmanızı sağlayan başka hiçbir uygulamanın tamamlanma oranı Skype kadar yüksek değildir. Mevcut ses ve sohbet uygulamaları yeterli değil. Skype, şaşırtıcı derecede iyi ses kalitesi sağlamak için özel teknoloji kullanır. Aramalarınız “uçtan uca” şifrelenir, bu da güvenlik söz konusu olduğunda biraz daha rahatlamanızı sağlar.

Bence Skype ile ilgili en iyi şey, aslında oradaki birçok işletim sistemiyle uyumlu olmasıdır. Mac ve Linux kullanıcılarıyla uyumlu olduğundan eminim. Her iki müşteri de yazılıma sahip olduğu sürece, kolayca iletişim kurabileceklerdir.

Kimin Skype’a sahip olup olmadığı konusunda endişeleniyorsanız, pencerenin sağ alt tarafına bakarak herhangi bir zamanda kaç kullanıcının Skype’ta oturum açtığını kontrol edebilirsiniz (yaklaşık 3 milyon kişi). Ben).

Eşler arası görüşmenin yanı sıra, çok sayıda kullanıcının tek bir hatta erişmesini sağlayan konferans görüşmesi de vardır.

Arayüz, bir sohbet uygulamasına çok benziyor, ancak tüm ana işlevlerinden yoksun. Başkalarının bilgisayarınızın başında olmadığınızı bilmesini sağlayan bir ‘Dışarıda’ seçeneğinin olmadığını fark ettim. Ama bu küçük bir sorun.

Skype’tan bir sabit hatta arama yapmak istiyorsanız, bu da mümkündür, ancak bir ücret karşılığında. Skype’tan geleneksel sabit hatları veya cep telefonlarını aramak için SkypeOut’u kullanın. SkypeIn, arkadaşlarınızın arayabileceği bir telefon numarasıdır. Skype’ta yanıtlarsınız ve Skype Sesli Posta meşgul olduğunuzda veya çevrimdışı olduğunuzda aramalarınızı yanıtlar.

İyi

Diğer Skype kullanıcılarını aramanıza izin veren, kullanımı kolay bir arayüze sahip kaliteli bir ürün. Bu, uluslararası ve uzun mesafeli aramalarda tasarruf etmek için yeterince iyi bir neden olmalıdır. Harika kullanılabilirlik ve ekstra hizmetler için ödeme yaparsanız daha fazla özellik sunar.

Kötü

Keşke hepsi bedava olsa. Arayüzde, kullanıcıların ‘durumunuzu’ görmesini sağlayabilecek bazı küçük şeyler.

Doğrusu

Sonuç olarak, bu harika bir ürün. Her iki istemci makinede de Skype yüklü olduğu sürece, insanlarla istediğiniz zaman, istediğiniz yerde konuşabilirsiniz. Birden fazla işletim sistemi platformu için çalışır ve aynı mükemmel kaliteyi korur. Kesinlikle indirmeye değer!

RELATED ARTICLES

Spotify İncelemesi: Milyonlarca Şarkı Parmaklarınızın Ucunda

İNCELEME BİLGİSİ Uygulama: Spotify 1.2.0.1165 İncelendi:15 Aralık 2022 11:41 UYGULAMA ÖZELLİKLERİ Geniş ve sürekli genişleyen bir müzik kitaplığı Dinleme cihazları arasında zahmetsizce geçiş yapın Dinleme alışkanlıklarınıza...

Rufus İncelemesi: Beğenilen ve Güvenilir Medya Oluşturma Aracı

İNCELEME BİLGİSİ Uygulama: Rufus 3.21 İncelendi:12 Aralık 2022 07:19 UYGULAMA ÖZELLİKLERİ Sadece birkaç adımda önyüklenebilir bir USB kurulum kiti oluşturun USB sürücülerini biçimlendirmek için hızlı bir...

HandBrake İncelemesi: Kapsamlı Bir Açık Kaynak Video Dönüştürücü Paketi

İNCELEME BİLGİSİ Uygulama: HandBrake 1.5.1 İncelendi:28 Aralık 2022 11:43 UYGULAMA ÖZELLİKLERİ Kapsamlı video sıkıştırma işlevleri Çok sayıda video dönüştürme özelliği Daha verimli iş akışları için hızlı...

Most Popular

iPhone 14, iPhone 14 Plus, Yepyeni Sarı Rengiyle Resmen Tanışın

Apple'ın en son iPhone'larının yeni bir rengini piyasaya sürmesini dilediğin bir zaman olsaydı, şirket hem iPhone 14 hem de iPhone 14 Plus için resmi...

MacOS’ta JPEG Görüntüsünü PNG, HEIF’e Dönüştürme

Mac'te doğrudan macOS'tan bir JPEG görüntüsünü PNG'ye veya HEIF'e ve tam tersini nasıl dönüştürebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır - hiçbir uygulama gerekmez. Mac'inizdeki macOS'ta JPEG, PNG ve...

OpenAI, ChatGPT ve Labs Kullanıcıları İçin Büyük Kesintiler Bildirdi

OpenAI'nin ChatGPT ve Labs'ı bugün bir kesinti yaşadı. Mobil kullanıcılar, korkunç "ChatGPT şu anda kapasitede" mesajını ve bunun kesinti hilesini aldıklarını bildiriyor. ChatGPT Plus...

Samsung Electro-Mechanics, katı hal pil için 14 patent başvurusunda bulundu

Samsung Electro-Mechanics şimdiye kadar katı hal pillerle ilgili görünen 14 patent başvurusunda bulundu. Kore Patent Ofisi tarafından yönetilen ve Güney Kore'de dosyalanan tüm patentlerin açık...

Recent Comments