Ana Sayfa / Haber / Sesli kitap nedir?
Sesli kitap
Sesli kitap

Sesli kitap nedir?

Herkes iyi bir hikayeyi sever ve sesli kitaplar (radyo tarzı dramatizasyonlarla birlikte), uzun mesafeleri sürmek veya PC’nizin donanımını değiştirmek gibi diğer görevlere odaklandığında kitapları yutmak için kolay bir yol sağlar. Bir sesli kitap düzeltmesi için gidilebilecek bariz yer Audible’dır, ancak kitaplarınızı bir kerelik ücretler veya yinelenen bir abonelik aracılığıyla doğrudan satın almanızı gerektiren özel bir ekosisteme bağlar.

Ayrıca, Audible’ın kitaplarınıza erişmek için kendi uygulamalarına ve sunucularına borçlusunuz. Akış hizmetleri için ödeme yapmanın bir hayranıysanız, ancak Plex’in yanı sıra Logitech Media Server gibi yalnızca ses hizmetleriyle birlikte medyanızın tam kontrolünü elinde tutmanızı sağlar, bu yüzden neden olmasın? sesli kitaplarda durum nedir? Sebebi yok. Sesli kitap koleksiyonunuzu mevcut akış hizmetlerine dahil edebilirsiniz, ancak bunların hiçbiri işarete tam olarak çarpmaz. Geldiğimiz yer burası.

Bu kapsamlı kılavuzda, CD, ücretsiz indirme veya Audible üzerinden satın alınan tüm sesli kitaplarınızı tek bir çatı altına getirerek başlayacağız. CD’leri tam olarak kitaplarınızın bölünmesini istediğiniz şekilde kopyalayacak, ardından sesli kitaplara göz atmayı, yönetmeyi ve dinlemeyi zevkli hale getirmek için dosyalarınızı tutarlı bir şekilde etiketleyeceksiniz (yüksek kaliteli gömülü resimlerle tamamlayın).

Medyanız yerleştirildikten sonra, PC’nizde veya NAS’ınızda özel bir sesli kitap sunucusunun nasıl kurulacağını ortaya çıkaracağız böylece sesli kitaplarınızı evinizdeki herhangi bir cihaza veya hareket halindeyken erişim istiyorsanız daha fazla yere aktarabilirsiniz. İnternet. Kitaplarınızı en uzak noktalardan dinleyebilmek isterseniz, cep telefonunuz üzerinden çevrimdışı erişim bile vardır.

Aylarimizi saçlarımızı düzeltmek, denemek ve yırtmak için harcadık, böylece zorunda kalmıyorsunuz. Sesli kitap koleksiyonunuza hak ettiği önemi vermenin zamanı geldi, bu yüzden dikkatlice hazırlanmış araştırmamızı iyi kullanmak için sayfayı çevirin.

İlk adımınız tüm sesli kitaplarınızı tek bir dijital çatı altına getirmek. Tek bir klasör oluşturarak başlayın – ‘Sesli kitaplar’ – Müzik klasörünüzün içi gibi erişilebilir bir yerde. İçeride sesli kitaplarınızı şu klasör yapısını kullanarak depolayacaksınız: Koleksiyon \ Yazar \ Kitap. Diğer bir deyişle, her kitabın içinde sesli kitabınızın gezinme ve oynatmaya yardımcı olmak için birden fazla dosyaya (ayrı bölümler, bölümler veya parçalar gibi) yerleştirilebileceği kendi klasörü vardır.

Bir yana, Sesli kitap sunucunuzun birden çok kullanıcı desteğiyle çalışmak üzere tasarlanmış Koleksiyon klasörü düzeyi isteğe bağlıdır, böylece kullanıcı başına düzeydeki kitaplara erişimi kısıtlayabilirsiniz. Daha sonra.

Ardından, tüm sesli kitaplarınızı bu klasör yapısına taşımak istiyorsunuz. Audible kullanıcısıysanız (geçmiş veya mevcut), yeni kurulumunuza dahil etmek için satın aldığınız kitapların DRM’siz MP3 kopyalarını indirmek üzere OpenAudible’ı kullanma ile ilgili aşağıdaki kutuyu işaretleyin.

Sesli kitapları diğer çevrimiçi kaynaklardan da alabilirsiniz – kamu malı kitaplar (genellikle telif hakkı olmayan klasikler) gönüllüler tarafından anlatılır ve çoğu LibriVox tarafından üretilen çeşitli web sitelerine yerleştirilmiştir, bu yüzden https: /librivox.org kataloğuna göz atmak için. Kitabı bölüm başına bir dizi MP3 dosyası olarak indirmek için ‘Tüm kitap (zip dosyası)’ seçeneğini seçin. Her dosya yazar, başlık ve diğer önemli ayrıntılarla etiketlenir ve ayrıca dosyalara gömmek için kapak resmi indirebilirsiniz. Bu etiketleri doğrulama ve resmi daha sonra gömme hakkında daha fazla bilgi. Şimdilik, indirildikten sonra, zip dosyasının içeriğini klasör yapınıza göre Sesli Kitaplar klasörünüze çıkarın: örneğin, Sesli Kitaplar \ Klasik\ S. EYÜP \  ve Ben.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir