Sen Simdi Gidecen Ya Cehennemin Dibine Git! (Erdal Demirkıran)

By | 4 Şubat 2014

Sen Simdi Gidecen Ya Cehennemin Dibine Git!

Sevdin mi Mecnun gibi sevip düşme çöle…

Sevdin mi Ferhat gibi sev hiç olmazsa; git dağ del, su getir köyüne de aşkın bir işe yarasın!

Yazar: Erdal Demirkıran

Yayınevi: Kashna Kitap Ağacı

Sayfa sayısı: 491

ISBN: 975-6197-11-0

Basım tarihi: Istanbul / 2007 – Kasım

Kategori: Kişisel Gelişim

Yazarın aşk üzerine yazdığı bu son kitabı şu an piyasada bulunan birçok aşk kitabının tersine aşkın zararlarından, aşkın kullanım biçimine ve aşkın oluşturduğu köklü önyargılara kadar geniş bir açıdan insanlığa parlak bir ışık tutmakta ve okuyucusunu her zaman olduğu gibi sarsarak kendine getirmektedir. Yaklaşık 500 sayfa civarında olan kitap; Allah Aşkı, evliliklerin nasıl sağlamlaştırılabileceği , aldatma, insandaki potansiyel aşk enerjisi gibi bir çok değişik konuya da yer vermiş bulunuyor… Ayrıca yazarın daha önceki kitaplarında olduğu gibi bu kitabında da yine kitabın köşesine yerleştirilmiş olan “Bağır Taşı” isimli bir kutunun içinde özellikle aşk mağdurlarını ilgilendiren bir hediye de bulunmaktadır.

Kitap üç bölümden oluşuyor.

1 – Aşk Hakkında Her Şey

Birinci bölümde yazar bugüne kadar aşk hakkında yazılan birçok şeyi reddederek bambaşka şeyler anlatıyor. Örnek verecek olursak ‘Allah aşkı yoktur!’ diyerek bilinen kalıpların ötesine geçip yepyeni bir tartışma başlatıyor. İlginç olansa tartışma konusu değil tartışmanın başladığı anda yazarın lehine sonuçlanıyor olmasıdır; çünkü dünyanın en akıllı insanı kıvrak zekası ve usta kalemiyle konuyu kendine has üslubu çerçevesinde akıl almaz bir noktaya taşıyor.

Sokrat Eflatun Aristo gibi ünlü filozofların kadın ve aşk konusundaki gaflarına da değinen Demirkıran Arthur Schopenhauer’dan Nietzsche’ye Dimaşklı Yuhanna’dan Aziz Jerome’a Magdeburg’lu Mathilde’den Christine Ebner’e Büyük İskender’den Napolyon’a Şeyh Bedrettin’den Hallac-ı Mansur’a Mimar Sinan’dan Fuzuli’ye kadar tarihe damgasını vuran birçok insanın bilinmeyen yönlerini açığa çıkarıyor.

2 – Evlilik Hakkında Her Şey

Yazar kitabın bu bölümünden evli erkeklerin eşlerini arabalarıyla evli kadınların da kocalarını dantelli havlularıyla aldattığına işaret ediyor mesela.

Evlilik konusuna derinlemesine bir bakışla yaklaşan Erdal Demirkıran eşlerin kendilerini sorgulamasını sağlayacak ifadeleriyle dikkat çekiyor. Yazar kitabının bu bölümünde ‘sadece erkekler okusun!’ ve ‘sadece kadınlar okusun!’ diye iki başlık atmış ve bu başlıkların altını ilginç tavsiyelerle doldurmuş. Demirkıran’a göre kitabın bu bölümü bir çok evliliği kurtaracak ilginç bir içerik taşıyor.

3 – Cehennem Hakkında Bazı Şeyler

Zihinde oluşturulabilen bir Cehennem’den bahsediyor dünyanın en akıllı insanı. ‘Canını sıkan kim varsa yolla bu Cehennem’e ve kurtul!’ diyor yazar kitabın bu bölümünde. Ve bölümün sonunda ‘Bağır Taşı Üzerine’ başlığıyla kaleme aldığı yazıyla kitabın köşesinde okuruna sunduğu ‘Bağır Taşı’ hakkında bir açıklama yapan Demirkıran bu taşın ne anlama geldiğini ve nasıl kullanılacağını da özetliyor.

     

—————————————-

Sadece Basbakan Okusun

· Kashna Kitap Ağacı

· Basım Tarihi : 03 – 2009

· ISBN : 9789756197073

· Sayfa Sayısı : 585

Hayatı boyunca hiç kaybetmeyen tek adamım ben.

Bir ölümsüz gibi yaşamayı başardığımı düşünüyorum ve öleceğime hiç inanmıyorum; ama olur da bir gün ölürsem, benden bahsederken sakın ‘Hayatını Kaybetti.’ diye bir ifade kullanmayın; çünkü ben ölmüşsem asla hayatı kaybetmemişimdir.

Ben ölmüşsem mutlaka ölümü kazanmışımdır.

Dünyanın En Akıllı İnsanı Şimdi de

‘Sadece Başbakan Okusun’ diyor!

‘Sadece Başbakan Okusun’ kitabı Kashna Dahi Fabrikası’nın kurucusu, Dünyanın En Akıllı İnsanı Erdal Demirkıran tarafından yazarın 8. kitabı olarak kaleme alınmıştır.

Yazarın ifadesine göre 2016 yılında yaşanmış gerçek bir hikayeden esinlenerek vücuda getirilen kitap, roman tadında yazılmıştır. Naravenya Cumhuriyeti’nin Başbakanı olan Barkudza, bir gün durduk yerde bir zarfın üzerinde ‘Sadece Başbakan Okusun’ yazan bir mektup alır, mektupta yazılanlar başbakanı çok etkiler. Bu yazışmalar esrarengiz bir şekilde tek taraflı olarak devam ederken, başbakan bambaşka bir insana dönüşür ve ülkesini dünyanın en muazzam gücü haline getirir.

Kitapta trafikten teröre, ekonomiden dış politikaya kadar yüzlerce soruna, akla biraz fazla uygun çözümler sunan yazara,

– Kitabınızı özetler misiniz? diye sorduğumuzda,

-Bu kitap başbakana gelen o mektuptur! diye cevap vermiştir.

Hikayesiyle büyüleyici bir etki bırakacağından hiç şüphe etmediğimiz bu kitap, içindeki 100’ü aşkın akıl almaz projeyle de okuyucusunu şaşkına çevirecektir.

Mart ayının 2.haftası piyasaya çıkacak olan, ‘Sadece Başbakan Okusun’ mevcut başbakana ya da bilinen herhangi bir başkana yazılmamıştır. Devlet yönetenlere yüzlerce yıl esin kaynağı olacağını düşündüğümüz bu kitap tüm insanlığa hitap etmektedir.

Okuyanların vereceği iki tür tepki olacağını tahmin eden yayınevi yetkilileri sözlerini,

– Eğer bu kitabı yöneticiler okursa, ‘Biz bunları neden yapmadık ya da yapmıyoruz?’ sorusunu soracak, kitabı yönetilenler okursa ‘Sahi bunlar neden yapılmıyor?’ diyerek şaşkına döneceklerdir diyerek noktaladılar.