Cuma, Aralık 9, 2022
Ana Sayfa Finans Samsung MX, katlanabilir pazarın 2025 yılına kadar yılda yüzde 80 büyümesini bekliyor

Samsung MX, katlanabilir pazarın 2025 yılına kadar yılda yüzde 80 büyümesini bekliyor

Resim: Samsung
Resim: Samsung
- Advertisement -

 

Samsung’un Mobil Deneyim işi olarak adlandırılan mobil işi, Ekim ayının üçüncü haftasında tedarikçilerle gerçekleştirilen bir toplantıda katlanabilir akıllı telefon stratejisine önemli ölçüde zaman ayırdı.

Toplantı sırasında Samsung, katlanabilir akıllı telefon pazarının 2025 yılına kadar %80’lik bir CAGR’ye sahip olacağına inandığını tedarikçilerle paylaştı.

Güney Koreli teknoloji devi, Apple’ın 2024’te katlanabilir alana katılacağı, ancak akıllı telefonlar yerine dizüstü bilgisayarlar ve tabletlerle başlayacağı beklentisini de paylaştı.

Samsung ayrıca, Güney Kore pazarında 20’li ve 30’lu yaşlardaki iPhone kullanıcılarının cihazlarını Samsung’un katlanabilir telefonlarına eskisine göre üç ila dört kat daha yüksek bir oranda değiştirdiklerini de paylaştı.

Teknoloji devi, katlanabilir akıllı telefon kullanıcılarının %90’a kadarının bir sonraki cihazları olarak da katlanabilir akıllı telefonlar satın almasının beklendiğini söyledi.

Kaynaklar, katlanabilir akıllı telefonların toplam akıllı telefon pazarının yalnızca %1’ini oluşturduğunu söylerken, Samsung, müşterilerin yüksek memnuniyet gösterdiğine ve sektörün katlanarak büyümesinin beklendiğine inanıyor.

Bu arada Samsung, katlanabilir telefonların daha da popüler hale gelmesi için tedarikçilerinin üstesinden gelmesi gerektiğine inandığı bazı zorlukları da paylaştı.

Bu zorluklardan bazıları şunlardır: telefonları daha hafif, daha ince ve daha dayanıklı hale getirmek, ekrandaki kırışıklığı azaltmak, S Pen için belirlenmiş bir yuvaya sahip olmak ve kamerayı geliştirmek.

Samsung ayrıca, titreşim motorunun daha fazla titreşmesini ve katlanabilir telefonların ağırlığını azaltabilecek yeni malzemelerin geliştirilmesini istedi.

Teknoloji devi, başlangıçta Galaxy Z Fold 4’te S Pen için belirlenmiş bir yuvaya sahip olmayı planlamıştı.

Samsung ayrıca Fold 4’te daha yüksek kaliteli kamera modülleri istiyordu ancak bu planlar da ağırlık ve kalınlık sınırlamaları nedeniyle rafa kaldırıldı.

Z Fold 4, iPhone 14 Pro’nun 206 gramından ve iPhone 14 Pro Max’in 240 gramından 263 gram __ daha ağırdır.

Dayanıklılık açısından Samsung’un nihai amacı, katlanabilirlik seviyesini önceki amiral gemisi telefonlarının seviyesine çıkarmaktı.

Toplantıda, Fold serisinin 4’e 3 oranlı ekranına uyan yazılımın geliştirilmesi de vurgulandı.

RELATED ARTICLES

SK, Hyundai için Kore’deki pil fabrikasını genişletmeyi planlıyor

SK On, Güney Kore, Seosan'daki elektrikli araç aküsü fabrikasını genişletmek için bir harcama planını gözden geçirmeye başladı. Genişlemenin, Güney Kore'de yeni bir elektrikli araç üretim...

BOE, Samsung’un 2022 tedarikçi listesinden çıkarıldı

Çinli BOE, Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un bu yıl için yayınladığı resmi tedarikçi listesinden çıkarıldı. Bu arada, Çin'den Sunny Optical yeni eklendi __ Japonya'dan Alps...

Komico, Samsung için Austin’deki fabrikasını genişletiyor

Teknoloji devinin yeni dökümhane fabrikasına yaptığı yatırım Fab ekipmanı kaplama ve temizleme çözümü firması Komico, Austin, Teksas'taki fabrikasını genişletmek için en az 30 milyon ABD...

Most Popular

AMD Ryzen 7000 ‘Zen 4’ X Olmayan Masaüstü İşlemciler 10 Ocak’ta Piyasaya Sürülecek

AMD Ryzen 7000 "Zen 4" X Olmayan İşlemciler CES 2023'te Tanıtıldı, Aynı Ay Piyasaya Sürüldü AMD'nin en az üç yeni Ryzen 7000 "Zen 4" X...

Mühendis, M1 iMac’ten ‘Çene’ Çerçevesini Çıkartarak Ona Apple’ın Bağımsız Monitörleri Gibi Tekdüze Bir Tasarım Verdi

Apple'ın 24 inç M1 iMac'i, önemli tasarım değişikliği sayesinde yeni bir soluktu, ancak bazı keskin gözlü eleştirmenler bu "çene" çerçevesine hemen dikkat çektiler, ancak...

iPhone 14’ün Uydu Özelliği Üzerinden Acil SOS, Alaska’da Mahsur Kalan Bir Adamın Hayatını Kurtardı

Apple'ın en yeni iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modelleri, önceki modellere göre çeşitli iyileştirmeler içeriyor. Apple'ın sahnede duyurduğu en önemli eklemelerden biri, kullanıcıların hücresel...

Intel, 2030’a Kadar Yeni Nesil Çiplerde Bir Trilyon Transistörün Yolunu Açıyor

IEDM'de Intel Research, sergilendi Moore Yasası Nasıl Canlı ve Chipzilla 2030 yılına kadar Trilyon transistörlü yeni nesil çipleri nasıl sunmayı planladığını. Intel Araştırması Moore Yasasını...

Recent Comments