Salı, Aralık 6, 2022
Ana Sayfa Finans Samsung, ISSCC 2023'te 8K DDI teknolojisini sergileyecek

Samsung, ISSCC 2023’te 8K DDI teknolojisini sergileyecek

- Advertisement -

SK Hynix, 300 katmanlı V-NAND’ı sergileyecek

Güney Koreli yonga üreticileri Samsung ve SK Hynix’in en son teknolojilerini önümüzdeki yılın Şubat ayında San Francisco’da düzenlenen ISSCC 2023’te sergilemeleri bekleniyor.

ISSCC veya Uluslararası Katı Hal Devreleri Konferansı, Güney Kore çip endüstrisi tarafından yarı iletken tasarım Olimpiyatları olarak adlandırılır ve dünya genelinde yarı iletkenlerle ilgili en son makalelerin sunulduğu yerdir.

ISSCC, VLSI Sempozyumu ve IEEE Uluslararası Elektron Cihazları Toplantısı ile birlikte, küresel çip endüstrisinin en iyi üç akademik toplantısı olarak biliniyor.

ISSCC’nin komite üyesi olan KAIST profesörü Jaehyouk Choi, TheElec’e ISSCC’nin sunulan teknolojilerin pratikliğini ve ticari uygulanabilirliğini değerlendirdiğini söyledi. Katılımcıların yarısından fazlasının çip şirketlerine üye olduğunu sözlerine ekledi.

Geçen hafta Güney Kore’de ISSCC öncesinde düzenlenen bir ön basın toplantısında, konferans çalışanları ana etkinlikte sergilenecek teknolojileri tanıttı.

ISSCC 2023’e toplam 629 bildiri sunuldu ve 198 bildiri sunulmak üzere seçildi. Analog, dijital dönüştürücü, dijital mimari ve sistem, dijital devre, IMDD, RF, kablosuz, kablolu, bellek ve diğer teknolojiler üzerine makaleler sunuldu.

198 makaleden 32’si Güney Kore’dendi; Çin’den 59, ABD’den 42 bildiri kabul edildi. Çin’in sayısı ilk kez Güney Kore’yi geçti.

Konferansta konuya aşina olan bir kişi TheElec’e ABD’de eğitim görmüş birçok Çinli akademisyenin kendi ülkelerine döndüğünü ve yetenekleri geliştirmek için çok çalıştıklarını söyledi.

Çinliler tarafından sunulan makalelerin kalitesinin ISSCC 2023 için olağanüstü olduğunu ve makine öğreniminden işlemcilere kadar çeşitli konuları kapsadığını söylediler.

Bir şirket olarak Samsung, ISSCC 2022’de sunulan 16 bildirisinin yarısı olmasına rağmen, 8 ile kabul edilen en yüksek kağıt miktarına sahipti. SK Hynix’in 2 bildirisi vardı ve geri kalan Korece makaleler üniversitelerden geliyordu.

ISSCC 2023’ün temel özelliklerinden biri, kabul edilen makalelerin %12’sini oluşturan güç yönetimi IC’sidir.

Ancak Güney Kore, güç yönetimi IC’si hakkında hiçbir makale sunmadı. KAIST profesörü Min-Kyu Je, hazırlık konferansındaki sunumu sırasında, ülkenin galyum nitrür ve güç dağıtım cihazları gibi alanlarda küresel eğilimin gerisinde kaldığını söyledi. Je, Güney Kore’nin güç yönetimi IC’si söz konusu olduğunda tasarım ve süreçte belirgin bir şekilde eksik olduğunu söyledi.

Büyük Çin’deki üniversiteler, güç yönetimi IC belgelerinin en büyük bölümünü aldı. Varlıkları, Nesnelerin İnterneti’nde kullanılan veri dönüştürücüde de güçlüydü. ISSCC 2023’te DC ile ilgili toplam 15 bildiri sunulacak ve hiçbiri Güney Kore’den değil, 7’si Çin’den ve 4’ü Tayvan’dan.

Dijital mimari ve sistem kategorisinde AMD ve Mediatek’in en yeni 5 nanometre (nm) ve 4 nm işlemcilerini tanıtması bekleniyor.

AMD, 5.7GHz saat hızına sahip ve 5nm FinFET ile yapılmış sekiz çekirdekli Zen4 işlemcisini gösterecek. Mediatek, 4nm FinFET 5G mobil SoC’sini sunacak.

Sektörde, metaverse için bir 3D-Nerf işlemcisindeki KAIST’ler de dahil olmak üzere Güney Kore’den yedi kağıt bulunmaktadır.

Ewha Üniversitesi profesörü Ji-Hoon Kim, sektör hakkında yüksek performanslı işlemci, mobil uygulama işlemcisi, otomotiv ve enerji hasadı ile ilgili IoT sistemlerinde araştırmaların çok aktif olduğunu söyledi. Kim ayrıca, 5nm ve 4nm’ye dayalı 3D istifleme ve doğrudan paketleme paketleme teknolojileri üzerine araştırmalar yapıldığını söyledi.

Güney Kore’den KAIST profesörü Yoo Hoi Joon’un hem CNN hem de SNN teknolojilerini kullanan tamamlayıcı-derin sinir ağı veya C-DNN hakkındaki makalesi ve Seul Ulusal Üniversitesi profesörü Dongsuk Jeon’un gerçek zamanlı konuşma güçlendirici işlemcisi en çok ilgiyi alıyordu. fark etme.

Güney Kore, görüntü sensörü ve ekran sürücüsü IC alanlarında en güçlüydü; Kategoride kabul edilen 18 bildiriden 9’u ülke kaynaklıdır.

Samsung, dört piksel 50 MP CMOS görüntü sensörü ve 8K TV ve oyun monitörü için ekran sürücüsü IC’si hakkında bildiriler sunacak.

Bu arada, bellek yongalarındaki kağıtlar, kabul edilen toplam kağıdın %11’ini oluşturuyor ve bu da onu, güç yönetimi IC’sinden sonra en büyük ikinci kategori haline getiriyor.

SK Hynix, 300’den fazla katmanlı V-NAND teknolojisini __ şimdiye kadar sergilemeyi planlıyor, bellek yongası üreticileri 200’den fazla katmanlı NAND’ı ticarileştirdi.

Ayrıca SRAM CIM ile ilgili kabul edilen 9 makale vardı ve bunların çoğu yapay zeka ve makine öğrenimi uygulamaları için Çin ve Tayvan’dandı.

RELATED ARTICLES

SK, Hyundai için Kore’deki pil fabrikasını genişletmeyi planlıyor

SK On, Güney Kore, Seosan'daki elektrikli araç aküsü fabrikasını genişletmek için bir harcama planını gözden geçirmeye başladı. Genişlemenin, Güney Kore'de yeni bir elektrikli araç üretim...

BOE, Samsung’un 2022 tedarikçi listesinden çıkarıldı

Çinli BOE, Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un bu yıl için yayınladığı resmi tedarikçi listesinden çıkarıldı. Bu arada, Çin'den Sunny Optical yeni eklendi __ Japonya'dan Alps...

Komico, Samsung için Austin’deki fabrikasını genişletiyor

Teknoloji devinin yeni dökümhane fabrikasına yaptığı yatırım Fab ekipmanı kaplama ve temizleme çözümü firması Komico, Austin, Teksas'taki fabrikasını genişletmek için en az 30 milyon ABD...

Most Popular

AMD Ryzen 7000 ‘Zen 4’ X Olmayan Masaüstü İşlemciler 10 Ocak’ta Piyasaya Sürülecek

AMD Ryzen 7000 "Zen 4" X Olmayan İşlemciler CES 2023'te Tanıtıldı, Aynı Ay Piyasaya Sürüldü AMD'nin en az üç yeni Ryzen 7000 "Zen 4" X...

Mühendis, M1 iMac’ten ‘Çene’ Çerçevesini Çıkartarak Ona Apple’ın Bağımsız Monitörleri Gibi Tekdüze Bir Tasarım Verdi

Apple'ın 24 inç M1 iMac'i, önemli tasarım değişikliği sayesinde yeni bir soluktu, ancak bazı keskin gözlü eleştirmenler bu "çene" çerçevesine hemen dikkat çektiler, ancak...

iPhone 14’ün Uydu Özelliği Üzerinden Acil SOS, Alaska’da Mahsur Kalan Bir Adamın Hayatını Kurtardı

Apple'ın en yeni iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modelleri, önceki modellere göre çeşitli iyileştirmeler içeriyor. Apple'ın sahnede duyurduğu en önemli eklemelerden biri, kullanıcıların hücresel...

Intel, 2030’a Kadar Yeni Nesil Çiplerde Bir Trilyon Transistörün Yolunu Açıyor

IEDM'de Intel Research, sergilendi Moore Yasası Nasıl Canlı ve Chipzilla 2030 yılına kadar Trilyon transistörlü yeni nesil çipleri nasıl sunmayı planladığını. Intel Araştırması Moore Yasasını...

Recent Comments