Salı, Aralık 5, 2023
Ana Sayfa Oyun RIPOUT Soru-Cevap - İşbirliğine Dayalı Korku Oyunu Erken Erişime AMD FSR 3...

RIPOUT Soru-Cevap – İşbirliğine Dayalı Korku Oyunu Erken Erişime AMD FSR 3 ve Intel XeSS Ekleyebilir; Konsollar 2024’ün İlk Çeyreğinde Geliyor

- Advertisement -

Sırp geliştirici Pet Project Games bugün çıkıyor Steam Erken Erişim’de RIPOUT ile bu ayın sonuna kadar geçerli olan %10 indirim sayesinde şu anda 22,49 $ fiyatla satın alınabiliyor.

Pet Project’in ilk oyunu, bilim kurgu evreninde geçen işbirlikçi bir birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyuncuların, prosedürel olarak oluşturulan ortamlarda mutasyona uğramış uzaylıları savuşturmak için bir araya gelmeleri gerekiyor.

Geliştiriciye göre oyunun tamamı, erken erişim sürümü için yeni görev türleri, düşmanlar, silahlar, zırhlar, yıkılabilir engeller ekleyen ve uzay gemisi merkezini genişleten beş güncelleme yayınlandıktan sonra 2024’ün başlarında çıkacak.

RIPOUT’un çeşitli özelliklerini tartışmak için Pet Project Games ile e-posta yoluyla röportaj yapıldı.

Bilimkurgu korku bilimi açısından etkileriniz nelerdi? Peki ya oyun tasarımının etkileri?

80’lerin Body Horror filmlerinden çok etkilendik: The Thing, The Fly ve Videodrome bunlardan birkaçıdır. Bir uzay korku türünde olduğunuzda kaçınılmaz Uzaylı etkisi de vardır. Oyun açısından bakıldığında geniş bir yelpazeye sahiptir. Dead Space, ilk Half-Life ve DOOM 3 gibi oyunların yanı sıra Left 4 Dead, Hunt Showdown gibi co-op türünün harikaları da akla geliyor.

RIPOUT’un geliştirilmesi ne zaman başladı? Orijinal sunumda önemli bir şeyi değiştirmek zorunda kaldınız mı?

2020’de, COVİD ortaya çıkmadan hemen önce başladık. Oyuncuların girişimde bulunduğu büyük saha. Evcil hayvan silahını kullanan sahipsiz uzay gemileri çok erken geliştirildi. O zamandan beri bu değişmedi.Bu fikirlere yaklaşımımızda birçok değişiklik oldu.

Geçtiğimiz yıl birçok beta testinin yapıldığını biliyorum. Topluluktan herhangi bir spesifik geri bildirimi dahil ettiniz mi?

Evet, canavar sayısından zorluğa, oyuncu hareketlerine, kullanıcı deneyimine ve ışıklandırmaya kadar çok sayıda topluluk geri bildirimi uyguladık.

Biraz karışık sonuçlarla da olsa, oyunlarda prosedürel seviye oluşturma giderek daha fazla kullanılıyor. Çıktı haritalarının keşfedilmesinin ilginç olmasını sağlamak için ne yaptınız?

Bu zor ve devam eden bir görevdir. Erken erişimde esnek bir sistemimiz ve her zaman işleri karıştırmak için birleştirdiğimiz çok sayıda “Alan” Çeşitlerimiz var, ancak görevler ve ortamlar arasında güçlü bir ayrım sağlamak için daha fazla özellik üzerinde çalışıyoruz.
Şu anda işe yaradığını düşündüğümüz şey canavarlar, ganimetlerin ortaya çıkması ve yükseltme istasyonları gibi şeyler.
her koşuyu farklı hissettiren öngörülemeyen durumları her zaman sağlayın. Geliştirmek istediğimiz şey, oyuncuları farklı şekillerde zorlayan görev çeşitliliğidir. Daha benzersiz ayarlar da yolda.

RIPOUT’un erken erişim lansmanı için oyuncular ne kadar içerik bekleyebilir?

Yeni düşmanlar, silahlar, zırhlar, görevler, ortamlar ve geri bildirim alanı içeren ek içerik üzerinde çalışmaya zaten başladık.

Mevcut yapı, gölgelendirici kekemeliğinden muzdarip görünüyor. Sorunu hafifletmek için lansmandan önce gölgelendirici ön derlemesi eklemeyi planlıyor musunuz?

Bunu araştıracağız, ancak bu sorunun lansmandan önce çözüleceğini söyleyemeyiz.

RIPOUT, Unreal Engine 4 üzerinde çalışır. Diğer oyunların yaptığı gibi Unreal Engine 5’e yükseltme yapacak mısınız?

Yakın gelecekte değil. Şu anda bu, odak noktasını oyun üzerinde çalışmaktan uzaklaştıracak ve birçok teknik yeniden çalışma yapmaya kaydıracaktır.

Oyunun ayarlarında ışın izleme geçişinin olduğunu gördüm. Şu ana kadar hangi ışın izleme efektlerini uyguladınız? Daha fazlasını eklemeyi planlıyor musunuz?

Oyuna en yeni ışın izleme ve NVIDIA DLSS desteğini uygulamak için NVIDIA ile birlikte çalışıyoruz.

DLSS Çerçeve Oluşturma etkinleştirildiğinde ortalama ne kadar performans artışı görüyorsunuz?

Şu anda DLSS Çerçeve Oluşturma ile performans artışı sağlansa da kararlılığın iyileştirilmesi konusunda hala Nvidia ile çalışıyoruz.

Işın izlemenin kalitesini artırmak için DLSS 3.5 desteği eklemeyi planlıyor musunuz?

Şu anda değil. Unreal Engine 4 için mevcut Nvidia dağıtım Streamline eklentisi ile çalışıyoruz.

AMD FidelityFX Süper Çözünürlük 3 ve/veya Intel Xe Süper Örnekleme desteğini de uygulayacak mısınız?

Bunu düşünüyoruz ve oyun geliştirmenin Erken Erişimi sırasında bu gerçekleşebilir.

RIPOUT’taki denetleyici desteğinin henüz tamamlanmadığını fark ettim (örneğin, gürültü işlevi tamamen eksik). Erken erişim sırasında geliştirecek misiniz?

Evet, kontrolör desteğinin yanı sıra yaşam kalitesinin tüm yönlerini iyileştirmenin takipçisi olacağız.

Konsol lansman tarihlerine ilişkin bir ETA’nız var mı?

Bunu 1.0’a ulaşır ulaşmaz yapacağız ve 2024’ün ilk çeyreğini hedefliyoruz.

Zaman ayırdığın için teşekkürler.

BENZER YAZILAR

QLR

QLR dosyası nedir? .qlr içeren bir dosya, katman veri kaynağına yönelik bir işaretçi içeren bir Katman Tanımlama dosyasıdır. Bu, katman için QGIS stil bilgilerine ektir. İlgili tüm...

Apple Watch SE 2, S8 Çip, Kilitlenme Algılama ve Yeni Renklerle Tanıtıldı

Apple'ın "Far Out" iPhone 14 etkinliği devam ediyor ve şirket bir tekne dolusu ürünü duyuruyor. Şirket kısa süre önce tasarım ve işlevsellik açısından büyük...

Screen Tearing Nedir?

Screen Tearing Nedir? Ekran yırtılması, grafik işlemcisi ekranla senkronize olmadığında meydana gelen grafik bozulmasıdır. Üst kısım alt kısım ile senkronize olmadığı için video oynatma veya...

POPÜLER YAZILAR

Age of Empires II: Definitive Edition – Return of Rome İnceleme

Age of Empires II: Definitive Edition - Roma'nın Dönüşü Age of Empires II: Definitive Edition, 1999 yılında piyasaya sürülen orijinal oyununun büyük bir yeniden yapımıdır....

iPhone 15 Pro Max’in En İyi Kamera Özelliği Gelecek Yıl iPhone 16 Pro’ya da Gelecek

Apple, önümüzdeki yıl Eylül ayında iPhone 16 ve iPhone 16 Pro modellerini kamera bölümünde oldukça önemli güncellemelerle duyuracak. iPhone 15 Pro Max, gelişmiş yakınlaştırma...

Bir Pulsar’ın Tuhaf Parlaklık Değişimlerinin Gizemini Çözmek

Üçü de dahil olmak üzere hem yerde hem de uzayda bulunan 12 teleskopu kapsayan kapsamlı bir astronomik çalışma Avrupa Güney Gözlemevi (ESO) gökbilimciler, tesislerdeki...

Nesiller Boyunca Bakteriyel Ekip Çalışmasını Ortaya Çıkarmak

Bakteriler topluluklar oluşturduğunda işbirliği yapar ve nesiller boyunca besinleri paylaşırlar. Basel Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, yeni geliştirilen bir yöntemi kullanarak bunu ilk kez başarıyla gösterdiler. Bu...