Cumartesi, Eylül 23, 2023
Ana Sayfa Donanım Retro ve Daha Eski 2D Oyun, Ekran Kusuru Nedeniyle GPD Win 4...

Retro ve Daha Eski 2D Oyun, Ekran Kusuru Nedeniyle GPD Win 4 El Konsolunda İyi Oynanamıyor

- Advertisement -
- Advertisement -

Aradan birkaç ay geçti GPD WIN 4 el bilgisayarı kitlesel fonlama kampanyasını sonlandırdı ve tüketicilere sevkiyatlara başladı. 5799 Yen (840,85 $ olarak tahmin edilen) fiyatındaki sistem, Valve’ın Steam Deck’ine kıyasla daha iyi performans sunuyor, ancak bu onun düşüşü olabilir.

GPD HK desteğiyle yapılan yakın tarihli bir müşteri etkileşiminde, sistemin 2B oyunları ve eski oyunları oynamaktan aciz olduğu ortaya çıktı.

GPD WIN 4 el konsolu, sistemin yalnızca AAA oyunlar için uygun olduğunu belirten bir görüntü kusuru nedeniyle 2D ve retro oyunları oynayamaz.

Aşağıdaki e-posta, kullanıcının oyun sırasında ekranda bozulmalarla karşılaştığı bir sorunu açıklamaktadır. 60 Hz ve daha düşük yenileme hızlarında farkedildiği Reddit gönderisindeki yorumlar kısmında anlatılıyor. Ek olarak, ekran yatay ekran konumlandırmasını kullanmaz ve ekranı “portre” modundan “manzara” moduna geçirmek için geçici bir çözüme ihtiyaç duyar.

Görüntü kaynağı: Reddit.

GPD Game Console’dan alınan bir YouTube videosu, ekranı dikey olarak gösteriyor ve yatay olarak değiştirilmesi gerekiyor, ancak yorumları okumak WIN MAX 2’nin “doğal manzara” olduğunu gösteriyor. Videonun başlığı “Neden doğal manzaraya ihtiyacımız var?”

GPD HK’den gelen yanıt sıkıntılı. 800 doların üzerinde bir fiyata satılan sistem, taşınabilir bir el bilgisayarı arayan tüketiciler için pahalı. Sistem, Valve Steam Deck’e karşı JK Rowling’in Harry Potter evrenine dayanan tartışmalı oyun Hogwarts Legacy ile performans gösterdi.

Performans kıyaslama testinde GPD WIN 4, 70°C’lik bir sıcaklığı korurken ortalama 64 fps üretirken, Steam Deck 56°C’de 53 fps civarında geziniyordu.

GPD WIN 4 el konsolu, altındaki klavyeyi gizleyen kayan bir ekran mekanizmasıyla PlayStation Portable’a (PSP) benzer. Donanımın altında AMD Ryzen 7 6800U işlemci ve tümleşik Radeon grafik kartı bulunur. Windows 11, GPD WIN 4’e önceden yüklenmiştir ve Steam’in işletim sistemini destekler.

Firmanın sistemin güncel AAA oyunları rahatlıkla oynayabildiğini ve retro ya da 2D oyunlar için yapılmadığını kabul etmesi, yıllar boyunca sayısız ödül kazanmış geniş bir oyun kütüphanesini ortadan kaldırıyor.

Ayrıca, tüketiciye sorunu çözmek için herhangi bir sürücü güncellemesi önermek yerine şirketin eski cihazlarından birini satın alması talimatını vermek, kullanıcının ürünü iade etmesini (eğer garanti kapsamındaysa ve para iadesi için uygunsa) veya başka bir taşınabilir cihaz satın almasını gerektirecektir.

Piyasadaki rakip Steam Deck gibi diğer cihazlar veya OneXPlayer, AOKZOE el bilgisayarları ve diğerleri gibi diğer seçenekler, kullanıcıların yalnızca daha yeni oyunları oynamasına değil, aynı zamanda eski sistemleri taklit etmesine ve hatta konsollarda yerel 2D oyunları oynamasına olanak tanır.

BENZER YAZILAR

Google Bard Güncellemesi, Kaynak İçeriğinin Görünürlüğünü Artırıyor

Google, yapay zeka odaklı sohbet robotu Bard için web yayıncıları için hoş geldiniz değişiklikleri getiren yeni bir güncelleme yayınladı. Google temsilcisi Jack Krawczyk, Bard'ın özetleme...

Speedfan buna değer!

ÖNEMLİ İNCELEME BİLGİSİ Uygulama: SpeedFan 4.27 Beta 9 İncelendi:4 Kasım 2005 07:49 UYGULAMA ÖZELLİKLERİ hemen hemen her sayıda Güney Köprüsünü idare edin hemen hemen her sayıda donanım...

Amber Heard – Amber Heard Kimdir – Amber Heard Biyografisi

Amber Heard    Adı Soyadı: Amber HeardDoğum Tarihi: 22-04-1986Ülke: ABD - Oynadigi ve Cekim asamasinda olan filmleri The Ward (2010) (Cekim Aşaması) .... Kristen  The Rum Diary...
- Advertisment -

POPÜLER YAZILAR

Microsoft, Web Sitelerine Bing Sohbet İçeriği Üzerinde Daha Fazla Kontrol Sağlıyor

Microsoft duyurdu Bing'in yeni yapay zeka destekli sohbet robotu özelliğinde yayıncıların içerik kullanımlarını sınırlamalarına yönelik yeni seçenekleri. Teknoloji devi, yayıncıların dile getirdiği endişeleri gidermeyi ve...

Cihazları Tüm Açılardan ve Tüm Renklerle Gösteren Resmi Renderlarda Pixel 8 ve Pixel 8 Pro Sızıntısı

Resmi tanıtımına iki haftadan az kaldı Pixel 8 ve Pixel 8 Pro'nun, ve bugün nihayet her iki cihazın da Google'ın onları piyasaya süreceği tüm...

MSI MEG Z790 ACE MAX ve MAG Z790 Tomahawk MAX İncelemesi

Intel'in 14. Nesil Raptor Lake Refresh CPU serisini yakında piyasaya sürmesi bir sır değil ve bu nedenle anakart satıcıları da mevcut ürün serilerinde yumuşak...

WhatsApp Yakında Uygulama İçinde Alışveriş Yapmanıza İzin Verebilir

O zamandan bu yana üç yıl geçti WhatsApp insanların uygulama içinden işletmelerden ve diğer platformlardan ürün ve hizmet satın almasına olanak sağlama olanağına sahip...