Cumartesi, Ocak 16, 2021
Ana Sayfa Programlar PowerISO ile Windows XP SP3 nasıl tümleştirilir?

PowerISO ile Windows XP SP3 nasıl tümleştirilir?

PowerISO ile Windows XP SP3 nasıl tümleştirilir?

Slipstreaming, Windows’u yeniden yüklediğinizde çok kullanışlıdır. Windows kurulum CD’nize Windows hizmet paketi ve güncellemeleri ekleyebilirsiniz, böylece Windows kurulumundan sonra bu güncellemeleri yeniden yüklemenize gerek kalmaz. Windows’u yeniden yüklerken çok fazla zaman kazanmanıza yardımcı olabilir. Aşağıda, Windows XP SP3’ün PowerISO ile nasıl ekleneceğine dair bir kılavuz bulunmaktadır.

1. Windows XP CD-ROM’unu sürücüye yerleştirin. Windows’u yüklemeniz istenirse, XP yüklemeyin. 

2. C: sürücüsünün kökü altında bir klasör oluşturun, örneğin C: \ XP., Ardından CD’nin tüm içeriğini bu klasöre kopyalayın. 

3. Microsoft web sitesinden Windows XP Service Pack 3’ü indirin. Büyük bir yürütülebilir dosya olmalıdır, lütfen dosyayı xpsp3.exe olarak yeniden adlandırın.

4. C: sürücüsünün kökü altında yeni bir klasör oluşturun, örneğin, C: \ SP3 ve xpsp3.exe’yi bu klasöre kopyalayın. 

5. Bir komut satırı penceresi açın ve aşağıdaki komutları yazın,

cd \

cd \ sp3

xpsp3.exe -x: c: \ sp3

Hizmet paketi dosyalarının belirtilen klasöre (C: \ sp3) çıkarıldığını gösteren bir pencere görmelisiniz.

6. Çıkarma tamamlandığında, aşağıdaki komutları yazın,

cd \ xp \ i386

update.exe -entegrasyon: c: \ xp 

Windows kurulum dosyalarının güncellenmekte olduğunu gösteren bir pencere görmelisiniz. Bittiğinde “Tamam” a basın.

7. Windows XP CD-ROM’unu sürücüye yerleştirin, PowerISO’yu başlatın ve “Dosya -> CD / DVD / BD Sürücüsünü Aç …” menüsünü seçin, ardından Windows XP CD-ROM’unu içeren sürücüyü seçin. bu sürücüyü açın. Bir oturumu içe aktarmanız istenirse, bu oturumu içe aktarmak için ilk oturumu seçin ve “İçe Aktar” ı tıklayın. 

PowerISO sürücüyü yüklemeyi bitirdikten sonra, “Eylem -> Önyükleme -> Önyükleme Bilgilerini Kaydet …” menüsünü tıklayın ve çıktı dosyası adını C: \ boot.bif olarak ayarlayın. Bu, önyükleme bilgilerini CD-ROM’dan yükleyecek ve belirtilen dosyaya (c: \ boot.bif) kaydedecektir. 

8. PowerISO araç çubuğunda “Yeni” düğmesine tıklayın, bu yeni bir boş derleme oluşturacaktır. C: \ xp altındaki tüm dosya ve klasörleri mevcut derlemeye eklemek için “Ekle” düğmesini tıklayın.

“Eylem -> Önyükleme -> Önyükleme Bilgisi Ekle …” menüsünü tıklayın ve 7. adımda oluşturulan önyükleme dosyasını seçin (c: \ boot.bif “), ardından önyükleme olarak eklemek için” Tamam “ı tıklayın dosya.

9. Mevcut derlemeyi bir ISO dosyasına kaydetmek için “Kaydet” düğmesine tıklayın. 

10. ISO dosyasını PowerISO ile açın ve boş bir CD, DVD diske yazın. 

Yukarıdaki işlemde herhangi bir hata oluşmadıysa, şimdi en son hizmet paketini içeren yeni bir Windows XP kurulum diski almalısınız!

PowerISO

Most Popular

Ses CD’sini Müzik Dosyalarına Kopyalama işlemi nasıl yapılır?

Ses CD'sini Müzik Dosyalarına Kopyalama Bir Ses CD'si, ses bilgilerini parçalarında saklayan bir copact disktir. Tıpkı bir mağazadan satın aldığınız CD'ler gibidir. Standart ses CD oynatıcılarında, DVD...

PowerISO ile CD’yi MP3 Dosyalarına Kopyalama işlemi nasıl yapılır?

CD'yi MP3 Dosyalarına Kopyala MP3, ses dosyası için dijital bir sıkıştırma algoritması olan Motion Picture Experts Group Layer 3'ün kısaltmasıdır. Mp3 dosyası, ham bir kaynak dosyaya...

PowerISO ile CD’yi FLAC Dosyalarına Kopyalama

CD'yi FLAC Dosyalarına Kopyala Bir FLAC dosyası , Ücretsiz Kayıpsız Ses Codec dosyasıdır. Yaygın olarak kullanılan kayıpsız bir müzik dosyası formatıdır ve Ses CD'sinin tam kopyasını sunabilir, ancak...

CD’yi APE Dosyalarına Kopyala işlemi nasıl yapılır?

CD'yi APE Dosyalarına Kopyala APE dosya formatı müzikal dosyaları için bir kayıpsız sıkıştırma biçimidir. Biçim, Monkey's Audio tarafından geliştirilmiştir. FLAC dosyasına benzer, ancak FLAC kadar popüler değildir ve...

Recent Comments

admin on 300full-60
kingbetting.club - anadolucasino giriş -

holiganbet.club