Film Pokémon: Coco artık 10 Temmuz 2020’de prömiyeri olmayacak, çünkü pandemiden kaynaklanan komplikasyonlar üretimi etkiledi .

Ash, Okoya Ormanı ormanlarında yaşayan gizemli bir çocukla karşılaştığında, insanlar ve Pokémon arasında yeni bir bağlantı keşfedilecek. Çocuk, Coco, bir Pokémon olduğuna inanır ve ormanda yaşayan yaratıklar tarafından yetiştirilir. Filmde ayrıca Pokémon Kılıç ve Kalkanı’nda gösterilmesi planlanan en yeni Efsanevi Pokémon Zarude yer alacak . 

Filmin geciktiği iddia edildiğine göre, filmin yeni çıkış tarihine yaklaşana kadar yeni Efsanenin oyunlarda ortaya çıkmayacağı düşünülüyor. Şu anda, yeni tarihi ne zaman duyacağımızla ilgili bilgi yok, ancak daha fazlasını öğrendikten sonra sizi döngüde tutacağız.

Film endüstrisi koronavirüs krizinden önemli ölçüde etkilendi ve Uncharted filmi Mart ayında yapım sorunuyla karşı karşıya kaldı. Capcom, Monster Hunter filminin 4 Eylül 2020’de devam edeceğinden ve Super Mario filminin pandeminin etkilerini hissetmediğinden emin görünüyor , çünkü animasyon stüdyosu zaten uzaktan çalışıyor.