Podcast başlatmak için 5 neden

By | 22 Aralık 2021

Bir podcast başlatmak göz korkutucu bir görev olabilir, ancak işiniz için önemli bir değeri olabilir. İş, girişimcilik ve daha fazlası hakkında bir podcast – başlatıldı ve arkasındaki sebeplerle konuştuk.

Yardımcı sunucular Terng, bu podcast’i neden başlattığını ve kendi şirketi SYNC PR’yi ve yardımcı ev sahibinin yeni kitabını (NSFW başlığı) tanıtmasına nasıl yardımcı olduğunu paylaşıyor. Markalar için farklı olabilir, ancak podcast’in faydaları ve değeri kesinlikle keşfedilmeye değer.

İşte bir podcast’in işletmeniz için anlamlı olmasının nedeni budur.

Bu, dünya çapında büyüyen bir formattır.

Erken evlat edinmek kötü bir şey değildir. Bu, müzik veya video akışının ilk günleri gibi, herkes yapıyor ama siz neden olmasın. Podcast’ler aynı temel dalganın tadını çıkarıyor ve kendini ilk benimseyenlerden oluşan bir topluluk geliştiriyor.

Bölgede henüz emekleme aşamasında olmasına rağmen, popülaritesi artıyor ve takipçiler kazanıyor. Bu size zemin kata girme ve bölgedeki podcast’lerin öncüsü olma fırsatı sunar.

Podcast tüketimi açısından bir numaralı pazar olan ABD’den gelen verileri kullanarak, podcast’lerin ve dinleyicilerin sayısındaki katlanarak büyümenin güçlü olduğunu görebiliriz. Soru Asya’da olup olmayacağı değil, ne zaman olacağı.

Kendinizi ve markanızı satmak daha kolay

Bazıları bunu utanmazca kendi kendini tanıtma olarak adlandırıyor, ancak platform, dinleyicilerinize açık olmaya ve içeriğin bir parçası olarak markanızı satmaya izin veriyor. 25 dakikalık reklamlar üretmeyin ancak marka veya ürünlerinizin tanıtımını yapmaktan çekinmeyin.

Podcast’leri nerede olursanız olun tüketmek daha kolaydır

Ses formatı, sürüş sırasında sindirmeyi kolaylaştırır veya toplu taşıma araçlarını kullanırken size bir öğrenme veya eğlence seçeneği ve daha fazlasını sağlar. Çoğu insan için kolay ve düşük veri kullanımı seçeneğidir.

Podcast’ler topluluklar yaratır

Markalar için yapması en zor şeylerden biri bir topluluk oluşturmaktır. Onların deneyimlerinden yola çıkarak, hedef kitlenizle daha iyi bağlantı kurmanıza yardımcı olurken, aynı zamanda kişiliğinizin veya değerlerinizin ortaya çıkmasına gerçekten izin vermeniz için bir yol sunar.

Ancak, podcast’ler aracılığıyla etkileşim oranının yazılı içerikten çok daha yüksek olduğunu anlıyoruz. Seslerinizi ve içeriğinizin konuşma tonunu duyabildikleri için doğrudan podcast’leriniz aracılığıyla onlarla etkileşim kurduğunuzu hissettikleri gerçeğiyle dinleyicilerinizle daha yakın bir ilişki geliştirebilirsiniz.

Tüketiciler markalar ve satıcılarla bağlantı kurmak istediğinden, sosyal ticaretin bölgede büyüyen bir sektör haline geldiğine dair benzer bir eğilim var.

Bu çok eğlenceli

Herkes eğlenmek ister. Bu, bir podcast başlatmak için en profesyonel veya temel neden olmasa da, gerçekten iyi bir sebep. Sektörünüze, hatta sadece markanıza bir tutkunuz varsa, bunu mecazi çatılardan haykırmanız ve insanlara neler olup bittiğini bildirmeniz gerekir. Dünyayla paylaşmak için bir çıkış noktası olarak kullanın.

Bu nedenle, hala ikna olmadıysanız, nasıl hissettiğinizi görmek için ilgi alanlarınıza uygun birkaç podcast dinleyin. Ortamı daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir ve işinize fayda sağlayabilir.

Bunları Spotify ve Apple Podcast’lerin yanı sıra diğer birçok büyük podcast platformunda bulabilirsiniz.