4 C
Ankara
Salı, Nisan 20, 2021
Ana Sayfa Spor Plaj Voleybolu Şampiyonları

Plaj Voleybolu Şampiyonları

- Advertisement -

Plaj Voleybolu – Şampiyonlar

- Advertisement -

Uluslararası Voleybol Federasyonu, tüm dünyada uluslararası maçlar ve turnuvalar düzenleyen plaj voleybolunun yönetim organıdır. Bunun dışında, tüm ulusların kendi bölgelerinde oyunu yönetmek için kendi yönetim organları vardır. İşte önemli şampiyonalardan bazılarının listesi –

  • FIVB plaj voleybolu dünya şampiyonası
  • Kolej Plaj voleybolu
  • Asya Plaj voleybolu şampiyonası
  • WUC Plaj voleybolu
  • ABD yanlısı. Plaj voleybolu ligi

Voleybol Federasyonu

Şampiyonlar Şampiyonu

Plaj voleybolu, birçok ülkeden oyuncunun çeşitli yarışmalara katıldığı bir oyundur. Detaylarıyla birlikte bu oyunun şampiyonlarından bazıları

Todd Rogers

Todd Rogers

Todd Rogers bir plaj voleybolu oyuncusu ve çeşitli yarışmalarda Amerika’yı temsil ediyor. Olimpiyatlarda ve FIVB plaj voleybolu müsabakalarında altın madalya kazandı. Rogers, kariyerine Dax Holdren ile ortak olarak başladı ve ilk turnuvayı 1998’de kazandı.

Takım 2000 yılında FIVB plaj voleybolu dünya turu turnuvasını kazandı. 2001’de Rogers, Sean Scott ile ortak oldu ve dört ayrı AVP Tur durağı kazandı. 2006’da Phil Dalhausser ile ortaklık kurdu ve sekiz AVP etkinliği ve altı FIVB etkinliği kazandı. 2008 Olimpiyatları’nda bu ortaklar plaj voleybolunda altın madalya kazandılar ancak 2012 Olimpiyatları’nda mağlubiyet aldılar.

Phil Dalhausser

Phil Dalhausser

Phil Dalhausser, Todd Rogers ile ortaklaşa 2007 AVP Tour şampiyonluğunu ve FIVB dünya şampiyonluğunu kazanan Amerikalı bir plaj voleybolu oyuncusu. Takım ayrıca 2008 Olimpiyatları altın madalyasını da kazandı.

Phil Dalhausser kariyerine Nick Lucena ile ortak olarak başladı ancak herhangi bir madalya alamadı. 2006 yılında koçu olan Todd Rogers ile ortaklık kurdu. 2007’de takım dünya şampiyonluğunu kazandı. İkili aynı zamanda 2008 Olimpiyatları’nda altın madalya kazanmış ancak 2012 Olimpiyatları’nda kazanamadı.

Jonas Reckermann

Jonas Reckermann

Jonas Reckermann, Julius Brink ile ortaklaşa 2012 Olimpiyatları’nda plaj voleybolu kazanan Alman bir plaj voleybolu oyuncusu. Daha önce ortağı Markus Dieckmann ile 2004 Olimpiyatlarına katıldı ve dokuzuncu oldu. 2002 ve 2004’te Avrupa plaj voleybolu şampiyonluğunu kazandı.

Ayrıca 2009’da Julius Brink ile dört FIVB yarışmasını kazandı. 2012 Olimpiyatları’ndan sonra oyundan emekli oldu.

Dax Holdren

Dax Holdren

Dax Holdren, şu anda Jeff Nygaard ile ortak olan Amerika’dan bir plaj voleybolu oyuncusu. Kariyerine 1997 yılında başladı. Todd Rogers ile ortaklık kurdu ve sekiz turnuva kazandı. Galibiyet ayrıca 2000 dünya turunu da içeriyordu.

Bundan sonra Holdren, Eric Fonoimoana ile ortaklık kurdu. Ortaklık 2003 yılında sona erdi. 2004 Yaz Olimpiyatları’nda ortağı Stein Metzger ile beşinci oldu. 2003 plaj voleybolu şampiyonasında gümüş madalya kazandı.

Taş kasap

Taş kasap

Stein Metzger, Amerika Birleşik Devletleri’nden bir plaj voleybolu oyuncusu. 2006 yılında 14 etkinlikte yer aldı ve ortağı Mike Lambert ile bunlardan beşini kazandı.

2004 Olimpiyatları’nda Metzger, Dax Holdren’in ortağıydı ve beşinci sırada bitirdi. Sonra Jack Gibb ile ortaklık kurdu ve Belmar’da kazandı. FIVB Grand Slam etkinliğinde de ikinci sıradaydılar. İkili ayrıca 2005 Manhattan Beach şampiyonluğunu da kazandı.

Zhang Xi

Zhang Xi

Zhang Xi, 2006 Asya oyunlarında maçın galibi olan Çinli bir plaj voleybolu oyuncusu. Bu galibiyette ortağı Xue Chen’di.

2004 yılında Swatch FIVB dünya turuna katıldı. 2008 yılında ortağıyla birlikte plaj voleybolunda bronz madalya kazandı. 2010’da FIVB dünya turunu kazandılar. Aynı yıl FIVB plaj voleybolu dünya sıralamasında yer aldı ve dördüncü oldu.

Xue Chen

Xue Chen

Xue Chen, Çinli bir plaj voleybolu oyuncusu. Xue kariyerine basketbolcu olarak başladı ama hoşuna gitmediği için salonda voleybol oynamaya başladı.

Xue, ortağı You Wenhui ile birlikte iki etkinlikte yer aldığı Swatch FIVB dünya turunda 2005 yılında ilk kez sahneye çıktı.

2006’da Çin Şangay Jinshan açılışını kazandı ve en genç kazanan oldu. Aynı yıl ortağı Zhang Xi ile Asya oyunlarında altın madalya ve 2008 Olimpiyatları’nda bronz madalya kazandı.

Takım 2010 yılında FIVB dünya turunda grand slam ve altın madalya kazandı.

Larissa Franca

Larissa Franca

Larissa Franca, 57 FIVB kariyer altın madalyası kazanan Brezilyalı bir plaj voleybolu oyuncusu. Bu galibiyet, Juliana Felisbarta ile 2011 plaj voleybolu dünya şampiyonasını da içeriyor. Bununla birlikte ortağı Talita Antunes ile 2012 FIVB plaj voleybolu dünya turunu kazandı.

2008 Olimpiyatları’nda beşinci oldu. 2014 yılında ortağı Talita Antunes ile FIVB dünya turunu kazandı. Şimdi 2016 Olimpiyatları’nda madalya kazanmayı planlıyor.

Jennifer Kessy

Jennifer Kessy

Jennifer Kessy, Amerikalı bir plaj voleybolu oyuncusu. Jennifer kariyerine Chicago Thunder için altı aylık bir sözleşmeyle başladı. Daha sonra Pinke de Corozal’a katıldı ancak madalya alamadı.

2007’de April Ross ile ortaklık kurdu ve FIVB şampiyonluğunu kazandı. On AVP ve dokuz FIVB turnuvasını birincilikle bitirdi. 2012’de ortağı Ross ile Olimpiyatlarda gümüş madalya kazandı.

April Ross

April Ross

April Ross, Amerika’dan oynanan bir plaj voleyboludur. 2008 yılında Jennifer Kessy ile ortaklık kurdu ve Swatch FIVB dünya turunda üçüncü oldu. 2008’de Dubai açılışında, takım ikinci oldu ve Phuket Tayland açıkta birinci oldu.

2009’da ikili FIVB dünya şampiyonluğunu kazandı. April Ross ayrıca sekiz AVP ve dokuz FIVB şampiyonluğunu kazandı. 2012 Olimpiyatları’nda ortağı Kessy ile gümüş madalya kazandı.

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60