Çarşamba, Ekim 4, 2023
Ana Sayfa Mobil Pixel 7 ve Pixel 7 Pro Go Resmi

Pixel 7 ve Pixel 7 Pro Go Resmi

- Advertisement -
- Advertisement -

Google, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’yu piyasaya sürdüğü ve beklendiği gibi, cihazlar bir süredir duyduğumuz hemen hemen her şeyi getirdiği için bekleyiş nihayet sona erdi. Merak edenler için, telefonlar en çok saf Android deneyimi arayanlar için uygundur.

Pixel 7 ve Pixel 7 Pro, düşündüğünüzden çok daha fazla birbirine benzer. Ancak, inceleyeceğimiz bazı önemli farklılıklar var.

Pixel 7 Serisi, Android’i En Gerçek Özünde Temsil Ediyor

Gösterilerden başlayalım; Beklendiği gibi, Pixel 7 Pro ve Pixel 7 AMOLED ekranlar sunuyor ancak bariz ekran boyutu dışında bazı önemli farklılıklar var. Pro varyantı 6,7 inç ile daha büyük bir ekrana sahipken, standart olan 6,3 inç ile geliyor. Bununla birlikte, Pro varyantı ayrıca 120Hz yenileme hızıyla birlikte LTPO ve QHD+ çözünürlük sunar, ancak normal Pixel 7, 90Hz’de zirveye ulaşır ve yalnızca FHD+ çözünürlüğe sahiptir.

Pixel 7 Pro ve Pixel 7’deki kamera bölümü bazı farklılıklar sunuyor; Yeni başlayanlar için, Pro varyantı, standart varyantta bulunmayan bir özellik olan 5x optik zoomlu 48 megapiksel telefoto kamera ile birlikte gelir.

Neyse ki, özelliklerin geri kalanı aynı ve 50 megapiksel ana kamera, 12 megapiksel ultra geniş kamera (yalnızca Pixel 7 Pro’da otomatik odaklama) ve 4K video kaydına sahip 10.8 megapiksel ön kamera alıyorsunuz.

Özellikler söz konusu olduğunda, Pro sürümü, 8x yüksek çözünürlüklü yakınlaştırmaya kıyasla 30x yüksek çözünürlüklü yakınlaştırma ile birlikte ultra geniş kamera aracılığıyla Makro Odaklamayı destekleyecektir. Bunun yanı sıra, her iki telefonda da RealTone ve Movie Motion Blur gibi özellikler alıyorsunuz.

Bellek yapılandırmasına geçerken, Pixel 7 Pro için 12 gig RAM ve 128 gig veya 256 gig depolama alanına bakıyoruz. Standart Pixel 7 için, 128 veya 256 gig depolama ile birlikte 8 gig RAM’e bakıyorsunuz.

Standart varyant, kablolu ve kablosuz şarjı destekler; 21W kablolu ve 20W kablosuz şarj hızları ile. Pixel 7, 4.355 mAh’de daha küçük bir pile sahiptir. Pixel 7 Pro, 23W kablolu hızlı şarj ve 20W+ kablosuz şarj ile 5.000 mAh pil sunacak.

Her iki telefon da Google’ın 4nm üretim süreci üzerine kurulu Tensor G2’sini kullanıyor, ayrıca makine öğrenimi için bir Tensör İşleme Birimi olan üç çekirdekli (2+2+4) küme kullanıyor. Google’ın Titan güvenlik yongası da mevcuttur ve çok daha güvenli bir genel deneyim sağlar.

Hem Pixel 7 hem de Pixel 7 Pro, IP68 suya dayanıklılık ile birlikte ekran içi parmak izi tarayıcılarıyla birlikte gelir.

Fiyatlandırma ve bulunabilirlik söz konusu olduğunda, Google Pixel 7 ve 7 Pro Obsidian (siyah), Snow (beyaz/gümüş) ve Hazel (yeşil/altın) renklerinde sunulacak, standart Pixel 7 ise piyasaya çıkıyor. Kar, Obsidiyen ve Limon Otu’nda. Telefonlar bugünden itibaren 17 ülkede ön siparişe sunulacak ve cihazlar 13 Ekim’den itibaren gönderilecek.

  • Piksel 7: 8/128 GB: 599 ABD doları
  • Piksel 7: 8/256 GB:
  • Pixel 7 Pro 12/128 GB: 899 $
  • Pixel 7 Pro 12/256GB:

BENZER YAZILAR

Afif Demirkıran

Afif Demirkıran Birçok kurum ve kuruluşta görev icra eden ve arkasından siyasete atılan Afif Demirkıran, Nail Olpak ve Tahsin Yazar’la birlikte Turkcell’e bağımsız yönetim kurulu...

Apple Pay’in Daha Sonra 2023’e Kadar Gelmesi Beklenmiyor; Özellik, iOS 16.4 Güncellemesiyle Çıkabilir

Apple Pay Later, müşterilerin toplamı hemen ödemeden üst düzey donanım satın almaları için uygun bir yol olurdu, ancak özelliğin gelecek yıla ertelendiği bildiriliyor. Bu...

Enerever yeni separatör fabrikasını bu ay tamamlayacak

Şirket fabrikaya 127.6 milyar won (G. Kore para birimi) harcayacak Enerever Battery Solution'ın Güney Kore'deki yeni pil ayırıcı fabrikasının inşaatını bu ay tamamlaması bekleniyor. Wanju'daki fabrika,...
- Advertisment -

POPÜLER YAZILAR

Arkham Trilogy Switch Versiyonu 1 Aralık’a Ertelendi

Warner Bros. Interactive duyurdu... Batman: Arkham Trilogy'nin Nintendo Switch'e ertelendi. Daha önce 13 Ekim'de lansmanı yapılacağı duyurulan koleksiyon artık 1 Aralık'ta satışa sunulacak. Resmi...

Kullanıcılar Apple Watch Ultra’da Ekran Sorunları Yaşıyor, Düşük Işıkta Ekranın Çok Karanlık Olduğunu Belirtiyor

Apple, geçen ay orijinal modelle aynı tasarıma sahip ancak iç kısmında çok sayıda iyileştirme içeren yeni Apple Watch Ultra 2'yi duyurdu. Özelliklerin karışımındaki en...

OnePlus Open ve OPPO Find N3’ün Aynı Telefon Olduğu Onaylandı ve Aynı Anda Başlatılıyor

OPPO ve OnePlus'ın birleşmesinden bu yana, her iki şirketin de modern bir ürün ve hizmet yelpazesine sahip olduklarından emin olmak için birlikte çalıştıklarını gördük. Sadece...

Epic Games Mağazası Patronu Sergiy Galyonkin Ayrıldı ve Epic 5.0’ın Kendisi İçin “Uygun Değil” Olduğunu Söyledi

Yıllar süren Fortnite kaynaklı göreceli istikrardan sonra, bir sarsıntı gelmiş gibi görünüyor. Geçen hafta şunu duyduk: Epic yaklaşık 900 çalışanını işten çıkarıyordu. Şirketin CEO'su...