4 C
Ankara
Pazar, Haziran 13, 2021
Ana Sayfa Teknoloji Pennsylvania İletişim İzleme İhlalinin 72.000'den Fazla Etkilendiğini Görüyor

Pennsylvania İletişim İzleme İhlalinin 72.000’den Fazla Etkilendiğini Görüyor

- Advertisement -
- Advertisement -

Covid-19 temas izleme sağlayıcısı Insight Global, geçen Perşembe, 29 Nisan 2021 Perşembe günü Sağlık Bakanlığı’nı duyuran binlerce Pennsylvanyalı’nın temas izleme bilgilerini tehlikeye attığı iddia edildi. Olaydan toplamda Pennsylvania’dan yaklaşık 72.000 kişi etkilenmiş olabilir.

Veri ihlali, Pennsylvania Sağlık Bakanlığı’nın geçen yaz Insight Global ile sözleşmesini açıklamasının ardından meydana geldi.

Associated Press’e göre Insight Global, Sağlık Bakanlığı tarafından temas izleme prosedürlerini yürütmek üzere işe alınan Atlanta merkezli bir şirkettir ve şirkete Mart 2020’den bu yana toplam 28,7 milyon dolar ödenmektedir.

Pennsylvania İletişim İzleme İhlalinin 72.000'den Fazla Etkilendiğini Görüyor

Pennsylvania Sağlık Departmanı temsilcisi Barry Ciccocioppo’dan yapılan açıklamada, firma çalışanlarının “sözleşmede belirlenen güvenlik protokollerini göz ardı ettiklerini ve sistem dışında yetkisiz belgeler oluşturduklarını” söyledi .

Buna ek olarak Ciccocioppo, Sağlık Bakanlığı’nın “Insight Global çalışanlarının bu tür bilgileri tehlikeye atabilecek bir şekilde hareket etmesinden son derece hayal kırıklığına uğradığını ve etkilenen tüm bireylerden içtenlikle özür dilediğini” söyledi.

Reuters , Insight Global’in olayı kabul ettiğini ve şirketin veri ihlalinden ancak 21 Nisan 2021’de haberdar olduğunu bildirdi. Bunu takiben haber sitesi, firmanın iki gün boyunca kötü niyetli tehdit aktörlerine daha fazla yetkisiz erişimi önlemek için harekete geçtiğini ortaya koyuyor. 23 Nisan 2021’den sonra.

CBS Local’e göre, şirket çalışanları, gizli bilgileri paylaşmak için Google hesaplarını kullanmakla sonuçlandı ve bu hesaplardaki belgeleri korumasız bıraktı, bu da sistemin ele geçirilmesine ve 72.000’den fazla Pennsylvanyalı’nın savunmasız kalmasına neden oldu.

Bireylerin isimleri, telefon numaraları, yaşı, cinsiyeti, e-posta adresi, cinsel yönelimi, Covid-19 tanıları veya sonuçları ve bunlarla ilgili maruziyet durumları dahil olmak üzere tehlikeye atılan bilgiler arasında Associated Press ortaya çıkıyor.

Bununla birlikte Insight Global, finansal hesap bilgileri, ödeme kartı bilgileri, Sosyal Güvenlik numaraları ve benzerleri gibi bireylerin finansal ayrıntılarını toplamadıklarını veya saklamadıklarını söylemekte hızlı davrandı.

Reuters, yazarken, temas izleme şirketinin şu anda bilgileri ihlalden etkilenmiş olabilecek kişileri belirlemek için Pennsylvania Sağlık Bakanlığı ile birlikte çalıştığını belirtiyor. Şirket, olayın ardından konunun kapsamını belirlemek için ilgili makamlarla da çalışmaktadır.

Geçen Cuma, 30 Nisan 2021, CBS Local, Insight Global’in kişisel ve sağlık verilerinin ifşa edilmesinden endişe duyan kişiler için bir yardım hattı kurduğunu bildirdi. Bunun yanı sıra şirket, kredi izleme kontrolleri ve kimlik koruma hizmetlerini de genişletecek.

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60