Ana Sayfa / İnternet / Paylaşım sorunlarını çözme
Paylaşım sorunlarını çözme
Paylaşım sorunlarını çözme

Paylaşım sorunlarını çözme

Paylaşım sorunlarını çözme

Yalnızca Windows’tan daha fazlasını kapsayan kullanışlı düzeltme kılavuzlarımızla dosya ve yazıcıları paylaşarak hataları ortadan kaldırın

Ağınızın temel işlevlerinden biri, kaynakları makineler arasında paylaşmaktır ve özellikle PC’den Mac’e veya Windows’tan Linux’a kadar farklı platformlar arasında paylaşım söz konusu olduğunda, genellikle sorunlara yol açabilen bu etkileşimdir. Bazen, Windows çalıştıran bilgisayarlar arasında dosya paylaşmaya çalışırken bile hatalar meydana gelebilir. Bir bilgisayar ağda görünmüyorsa, adım adım kılavuzda bir şeylerin tekrar çalışması için izleyebileceğiniz temel adımlar açıklanmaktadır.

Diğer platformlara erişin

Linux veya Mac’lerle dosya paylaşmak istiyorsanız, her şeyin düzgün çalıştığından emin olmak için birkaç ayar vardır. Yapılacak en basit şey, herkesin Windows PC’lerinizle aynı ağ dilini konuşmasını sağlamaktır: Mac’te Sistem Tercihleri> Paylaşım’a gidin ve ‘Dosya Paylaşımı’nı işaretleyin. Seçenekler’e tıklayın ve ‘ SMB kullanarak dosya ve klasör paylaş’ seçeneğinin işaretli olduğunu doğrulayın. Mac’inizden dosya paylaşmayı planlıyorsanız (diğer bilgisayarlardaki dosyalara erişmek yerine), Bitti’yi tıklamadan önce kullanıcı adınızın işaretlendiğinden emin olun – bu makinedeki klasörlere erişmeye çalışan herkesin Mac’inizin hesap adını bilmesi ve parola.

Ubuntu ve Mint Linux kullanıcıları kutunun dışında SMB paylaşımının etkin olduğunu bulmalıdır – sadece Dosyaları açıp Diğer Konumlar (Ubuntu) veya Ağ (Mint) ‘i seçin ve diğer ağa bağlı cihazlarınız görünür olmalı – önce’ Windows Ağı ‘ve ardından çalışma grubunuz neler göründüğüne bakın. Bilgisayarınız hala görünmüyorsa, bu bilgisayarlardaki güvenlik duvarını kontrol edin veya manuel olarak bağlanmayı deneyin: Mac’te ‘Git> Sunucuya Bağlan’, Linux’ta ‘Dosya> Sunucuya Bağlan’.

Bazı eski eski cihazlar da varsayılan olarak görünmeyebilir. Cihazınız listede https: // techcommunity.microsoft.com/t5/ Microsoft / SMB1-Product-Clearinghouse / ba-p / 426008 adresindeki depolama alanında görünüyorsa, bilgisayarınızın Arama kutusuna ‘özellikler’ yazın ve ‘ Windows özelliklerini açma veya kapatma ‘. ‘SMB 1.0 / CIFS Dosya Paylaşımı Desteği’ni işaretleyin ve umarım görünür olmasını istendiğinde yeniden başlatılarak Tamam’ı tıklayın.

Paylaşılan yazıcılar

Bu günlerde, çoğu yazıcı yerleşik ağ özellikleriyle birlikte gelir. Yazıcınızı yedek bir Ethernet bağlantı noktasına takın ve ‘Ayarlar> Cihazlar> Yazıcılar ve tarayıcılar> Yazıcı veya tarayıcı ekle’ seçeneğini seçtiğinizde hemen görünür olmalıdır. En son sürücüler.

Kablosuz yazıcıların biraz daha çalışması gerekebilir: Yazıcının bir WPS düğmesi varsa, buna basıldıktan sonra yönlendiricinizdeki WPS düğmesine basıldığında işler çalışmaya başlayabilir veya donanım kontrol panelini kullanmanız gerekebilir. Her şey başarısız olursa, USB üzerinden bağlayın, verilen sürücüleri yükleyin ve kurulum sürecinde Wi-Fi ağınıza bağlayabileceğiniz bir nokta arayın.

Standart bir USB yazıcıyı paylaşmak ister misiniz? Yönlendiriciniz veya NAS sürücünüz, ağ üzerinden paylaşmak için takabileceğiniz USB bağlantı noktaları ile gelebilir veya ana PC’nize bağlamanız gerekebilir, ardından ‘Ayarlar> Aygıtlar> Yazıcılar ve tarayıcılar’a gidin, yazıcıyı seçin ve ‘Yönet> Yazıcı özellikleri’ni tıklayın. Yazıcıyı paylaşmak için Paylaşım sekmesine geçin.


SMB 1.0 yalnızca Apple TimeCapsule sürücüleri de dahil olmak üzere eski cihazlara bağlanmak için gereklidir.


Bazı Wi-Fi yazıcılar, ağınıza bağlanabilmeleri için PC’nize USB üzerinden bağlantı gerektirir.

 

Harita sürücüleri

Bir sık erişilen paylaşılan sürücüye manuel Yeniden bağlandığında her vakit geçiriyor Eğer başlangıç Windows’u bir acıdır.

Neyse ki, onlara bir sürücü harfi atayarak ağ klasörlerini daha erişilebilir hale getirebilirsiniz: söz konusu paylaşılan klasöre göz atın, sağ tıklayın ve ‘Ağ Sürücüsünü Eşle’yi seçin. Seçtiğiniz sürücü harfini seçin, ‘Oturum açarken yeniden bağlan’ı işaretli bırakın ve Son’u tıklayın. Yeni sürücünüz, Bu bilgisayarın ‘Ağ konumları’ bölümünde Dosya Gezgini altında görünecektir. İleride anında erişim için tıklayın (klasörün mevcut olduğunu varsayarak ) – gerekirse, istendiğinde kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir