4 C
Ankara
Salı, Nisan 20, 2021
Ana Sayfa Bilgisayar Oyunları Oyunlar ve Marka Uzantısı

Oyunlar ve Marka Uzantısı

- Advertisement -
- Advertisement -

Bu makalede, geleneksel oyunların ve oyun öğelerinin, tüketicileri teşvik etmek veya onları farklı bir düzeyde meşgul etmek için iş açısından ana alana girmek için nasıl kullanıldığını araştırmak istedim.

Oyunlar öncelikle bir eğlence aracıdır, ancak bu, şirketlerin temel pazarlarını temsil edebileceğinden farklı bir demografiye ulaşmak için geliştirilmiş oyunlara sahip olmasını engellememiştir. Bir reklam kampanyası 2 hafta, 4 hafta veya 2 ay sürebilir, ancak bir oyundaki marka bilinci oluşturma daha uzun bir raf ömrüne sahip olabilir.

Oyun alanındaki marka uzantısının en yaygın örneği film bağlantılarına odaklanır. Birçok Disney / Pixar filmi, aynı tarihte filme dayalı bir oyun yayınlar. Tüketicilerin filmle daha derin bir düzeyde etkileşime girmesine ve karakterleri ve markayı daha iyi tanımasına yardımcı olur ve sonuçta ek mal veya DVD satın alımlarının yapılması daha olasıdır.

Bununla birlikte, oyun bağlantılarıyla ilgili ana sorun, genellikle film yayınına denk gelmek için acele edilmeleri ve çoğu zaman oldukça ortalama başlıklar haline gelmeleri.Çoğunluğun çok genç bir kitleye yönelik olması gerçeği, çocukların bu konuda çok fazla endişelenmeme ve sadece karakterleri kontrol etmekten zevk alma eğiliminde oldukları anlamına gelir.

Nişan boyutundan tamamen farklı bir şeye bakmak. İngiltere’deki Papa John’un pizzası, pizza siparişleriyle uğraşmanıza ve mümkün olduğunca mükemmel ve hızlı bir şekilde pizza oluşturmanıza izin veren bir mobil oyun uygulaması yayınladı. Eğer belirli bir puan ulaştı sonra ücretsiz bir pizza kazanmak olabilir App 69 p kanca ile fiyatlandırıldı. İyi yapılmış bir oyundu ve daha sonraki seviyelerde zorlu olmanın yanı sıra oldukça eğlenceli bir bağımsız oyundu. Sadece hayal kırıklığı parçası ücretsiz pizza ulaşan üzerine sadece biraz sınırlı ama hala iyi bir ödül oldu koleksiyon için oldu.

Weight Watchers İngiltere’de geçen yılki kampanyası, kullanılan puan sistemi sayesinde kilo kaybını bir oyun gibi ele almaya odaklandı. Bu ilginç şeyler aldı ama 2013 pazarlama kampanyası için devam etmedi. Tartışmalı bir şekilde, yeni kilo vermeye rağmen, üyelik tabanının büyük ölçüde kadın kitlesine katılmamıştı, şimdi bile, oyunların tadını çıkarmaya gelince dişiler hala azınlıktadır. Belki de olması gerektiği kadar güçlü yankılanmadı.

Wreck-It-Ralph gibi organik olarak uyan doğal bir oyun bağı olduğunda, her iki dünyanın da en iyisini elde edersiniz – iyi bir film ve çok alakalı bir oyun. Hatta Need for Speed ​​oyunlarının birçoğunda görülebilen oyun içi reklamlarınız bile var. Rockstar ayrıca Grand Theft Auto serileriyle bu evrende kurgusal markalar yaratmaya adanmış ekipler olduğu kadar inandırıcı dünyalar yaratıyor – aslında kendi markalarını oyunlarda ve gerçek dünyaya genişletiyorlar. Paslı kahverengi halka donuts her zaman akla gelen biridir.

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60