Mobil

OxygenOS 13, ColorOS’tan Daha Fazla İle Resmileşiyor

Android 13’ün Pixel telefonlar için çok yakın olduğunu hepimiz biliyoruz ve Samsung’un One UI 5.0 beta programını da başlatması çok uzun sürmeyecek. Şimdi şirket, elbette Android 13 tabanlı olan OxygenOS 13’ü resmi olarak duyurduğu için OnePlus partiye katılıyor gibi görünüyor ve dürüst olmak gerekirse bazı endişelerimiz var.

OxygenOS 13 Bu Yıldan itibaren Desteklenen OnePlus Telefonlarına Gelecek

Bugünkü lansman etkinliği sırasında 10T, şirket OxygenOS 13’ü de gösterdi. Spotify ve Bitmoji entegrasyonu da dahil olmak üzere yeni işletim sistemine gelen bir dizi geliştirme gösterdiler. Ayrıca Zen Modunda bazı ince ayarlar ve daha fazlasını elde edersiniz. OnePlus ayrıca OxygenOS 13’ün ana özellikleri olarak Yakın Paylaşım ve Hızlı Eşleştirmeyi de öne çıkardı.

OxygenOS 13’ün masaya getireceği diğer özellikler bunlarla sınırlı olmamak üzere yer alıyor.

  • AI Sistem Güçlendirici
  • Akıllı Başlatıcı – Daha hızlı klasörler, klasör simgesinden uygulamaları açma yeteneği, uygulama simgelerinden widget’lar ekleme
  • Kenar Çubuğu Araç Kutusu – Belirli uygulamalara hızlı erişim sağlayan kenar çubuğu
  • Hyperboost Oyun Motoru yükseltmeleri
  • Mekansal Ses desteği
  • Özel Kasa 2.0

Ancak, en büyük değişiklik tasarıma geliyor. OnePlus 10T lansman etkinliği sırasında şirket, yaklaşık 30 dakika OxygenOS 13 hakkında konuşarak ve güncellemenin yeni tasarımına odaklanarak geçirdi. Dikkatimizi çeken en önemli şey, şirketin fikirleri sudan çağırmak için söylediği yeni “aquamorfik” tasarım diliydi. Tüm kullanıcı arayüzünde bulabileceğiniz yeni mavi ve turuncu vurgular da var.

Ancak, herkesi hayal kırıklığına uğratabilecek tek şey, özünde OxygenOS 13’ün yalnızca ColorOS 13 olmasıdır. Bu, birçok OxygenOS kullanıcısı için iyi bir şey değil çünkü OnePlus geçmişte her iki işletim sisteminin de yalnızca birleşik bir kod tabanını paylaşacağına söz vermişti, ancak bu birçok OxygenOS kullanıcısı için iyi bir şey değil. aynı görsellere sahip olmayacaktır.

Tasarımın ötesine geçen OnePlus, güncellemeyi tanımlamanın bir çok yolundan da bahsetti ve söyledikleri bu.

Kasıtlı Uyarlama:

OxygenOS 13, daha rahat bir izleme deneyimi için tasarımı boyunca yumuşak ve yuvarlak kenarlara sahiptir. OxygenOS 13’ün tasarımındaki her ayrıntı amaca uygun olarak yaratılmıştır ve her bir öğeyi ihtiyaçlarınıza göre hem kullanışlı hem de çekici hale getirir.

Sakin Canlılık:

OxygenOS 13’te form ve işlev bir arada bulunur, çünkü her ihtiyacı önceden tahmin ederek ve widget’ları tek bir uzun basışla daha erişilebilir hale getirerek kullanıcı deneyimine katkıda bulunur.

Akıllı tasarım:

OxygenOS 13’ün tasarımının renkleri, cihazınızı kullanmakta olduğunuz saate göre akıllı bir şekilde geçiş yapacaktır; bu, işletim sisteminin sabahları daha parlak olacağı ve gün batımından sonra daha koyu, daha sakin bir estetik alacağı anlamına gelir.

OxygenOS 13, ilk olarak OnePlus 10 Pro’ya sunulacak, ancak bu yazı yazılırken güncelleme için bir zaman çizelgesi yok.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu