4 C
Ankara
Perşembe, Mart 4, 2021
Ana Sayfa İnternet Opera Tarayıcı Kripto Cüzdan

Opera Tarayıcı Kripto Cüzdan

- Advertisement -

Kripto Cüzdan

- Advertisement -

Opera, yerel bir kripto cüzdanını entegre eden ilk büyük tarayıcıdır. Ethereum tabanlı cüzdan, Opera’nın Web 3.0’ı keşfedebilmesini sağlarken aynı zamanda kripto para birimi ile işlem yapmanıza ve tokenlerini ve koleksiyonlarını yönetmenize olanak tanır.

Opera Crypto Wallet ilk olarak Android için Opera’da Temmuz 2018’de piyasaya sürüldü ve Haziran 2019’da iOS için Opera Touch’a eklendi. Bilgisayarlar için Opera, Crypto Wallet’ınızla senkronize edilerek kripto para gönderip almanıza, Web 3.0’ı keşfetmenize ve ERC20 uyumlu koleksiyonlarınızı ve belirteçlerinizi doğrudan bilgisayar tarayıcısından yönetin. Crypto Wallet kenar çubuğu paneli, Android için Opera veya iOS Kripto Cüzdan için Opera Touch ile senkronize olur  .

Bilgisayarlar için Opera’da Crypto Wallet kenar çubuğu paneli ile işlem yapabilir ve Android için Opera veya iOS için Opera Touch ile ödemeyi onaylayabilirsiniz.

Opera Kripto Cüzdanınızdaki anahtarlarınıza, koleksiyon parçalarınıza ve jetonlarınıza hem Opera bilgisayarınızdan hem de mobil tarayıcılardan erişilebilir. Cüzdan anahtarlarınız ve onun yedekleme ifadesi asla telefonunuzdan çıkmaz ve telefonunuzun cihazdaki depolama alanıyla güvende kalır.

Opera Kripto Cüzdanı Oluşturmak

Bilgisayarlar için Opera’da Crypto Wallet kenar çubuğu panelini kullanmadan önce, Android için Opera veya iOS için Opera Touch’ınızda kendi Crypto Cüzdanınızı oluşturmanız gerekecektir.

Android için Opera’da bir kripto cüzdanı oluşturmak için:

  1. Android için Opera tarayıcınızı açın ve sağ alt köşedeki menüyü seçin .
  2. Seç Ayarlar , ardından Kripto Cüzdan .
  3. Cüzdanı Aç düğmesine dokunun .

Kripto cüzdanınız hazır. Artık menüden erişebilirsiniz .

İOS için Opera Touch’ta bir Kripto Cüzdanı oluşturmak için:

  1. İOS cihazınızda Opera Touch tarayıcınızı açın.
  2. Sağ üst köşedeki üç noktalı menüye dokunun ve Ayarlar’ı seçin .
  3. CRYPTO CÜZDAN altında , Etkinleştir yazan büyük düğmeye dokunun .

Kripto Cüzdanınız hazır. Artık doğrudan üç noktalı ana menüden erişebilirsiniz.

Sizin için tohum cümle olarak da bilinen  12 kelimelik bir yedek kelime öbeği oluşturulacaktır . Bu ifade, Opera Kripto Cüzdanınıza tekrar giriş yapmak için kullanılır. Bu cümleyi güvenli ve emniyetli tutmak çok önemlidir. Opera asla yedekleme ifadenizi istemez.

Telefonunuzu kaybetmeniz veya telefonunuzun çalınması durumunda cüzdanınıza erişmenizi engellerseniz, bu ifade varlıklarınızı yeni bir cüzdanda geri yüklemek için kullanılabilir.

Crypto’nuzu telefonunuz ve bilgisayarlar için Opera arasında bağlayın

Öncelikle Opera’nın kenar çubuğuna Crypto Wallet eklemeniz gerekiyor  .

Crypto Wallet’ı Opera’nın kenar çubuğuna eklemek için  , araç çubuğunuzun en sağ kenarındaki Easy Setup  düğmesine tıklayın . Ardından,  Kolay Kurulumdaki Özellikler altında  , Kripto Cüzdanına geçin . Crypto Wallet artık kenar çubuğunuzda .

Ardından, Crypto Wallet kenar çubuğu panelini açın ve Kodu göster’i tıklayın  .

Şimdi QR kodunu mobil cihazınızla tarayın.

  • Android için Opera tarayıcınızda , adres çubuğuna ve ardından çubuk tarama simgesine dokunun. (Not: Opera for Android’in cihazınızın kamerasını kullanmasına izin vermeniz gerekebilir.) Android cihazınızla Crypto Wallet kenar çubuğu panelinde açığa çıkan kodu tarayın.
  • İOS için Opera Touch tarayıcınızda Ayarlar’a gidin ve Bir Bilgisayara Bağlan düğmesine dokunun . (Not: Opera Touch’ın cihazınızın kamerasını kullanmasına izin vermeniz gerekebilir.) Cihazınızı kullanarak bilgisayarınızdaki Crypto Wallet kenar çubuğu panelinde açığa çıkan kodu tarayın.

Bağlantı başarılı olursa, Android cihazınızda aşağıdaki açılır pencereyi göreceksiniz:

Crypto Wallet kenar çubuğu panelinde cüzdanınızın fonlarını, jetonlarını ve koleksiyonlarını göreceksiniz. Artık Opera Crypto Cüzdanınızı bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Gerçekten harika!

Bilgisayarlar için Opera’da Kripto Cüzdanımla nasıl işlem yaparım?

Bir şey satın alarak veya başka bir kişiye göndererek veya ondan alarak Opera Kripto Cüzdanınızla yapılan tüm işlemler Android için Opera tarayıcınız tarafından onaylanmalıdır. Bu, paranızı korumaya ve cüzdan anahtarlarınızı güvende tutmaya yardımcı olmak için iki aşamalı bir doğrulama işlemi görevi görür.

Opera’dan bilgisayarlar için işlem yapmaya hazır olduğunuzda, Crypto Wallet paneli açılacak ve ödeme onay süreci başlayacaktır.

Kripto para birimi ödemesi yapın

Ödeme işlemine devam etmek için Android için Opera tarayıcınızı açın. Cüzdanınız düzgün şekilde senkronize edilmişse, mobil tarayıcı ödeme onay sayfasını açacaktır. Burada bekleyen satın alma işleminin ayrıntılarını inceleyebilirsiniz.

İşleme devam etmek için Onayla’ya dokunun  .

Kripto ödemesini onaylayın

Onayla’ya dokunduktan sonra  , cihazınızın sistem kilit açma prosedürünü uygulamanız istenecektir.

Ödeme süreci tamamlandı.

Satın alma başarısız olursa, bilgisayarınızın tarayıcısında aşağıda gösterilen ekranı göreceksiniz. Satın almayı yeniden denemeniz gerekecek.

Kripto ödemesi başarısız oldu

Ethereum’u (ETH) nasıl alırım?

Bir göndericiden Ethereum almak için cüzdanınızın adresini onlarla paylaşmanız gerekecek.

Crypto Wallet kenar çubuğu panelinde,  cüzdanınızın adresini panonuza kopyalamak için Adresi Kopyala’yı tıklayın  . Artık adresi herhangi bir gönderme / alma formuna yapıştırabilirsiniz.

Opera’nın dApp gezgini nedir?

Opera Crypto Wallet, Opera dApps Mağazasına doğrudan bir bağlantı sağlar. Burada CryptoKitties, Bitrefill gibi Web 3.0 uygulamalarını ve diğer Ethereum tabanlı pazarları ve sosyal uygulamaları keşfedebilirsiniz.

Opera dApps Mağazasını açmak için, Opera Crypto Wallet kenar çubuğu panelini açın ve panelin sağ alt köşesindeki mavi dApp düğmesine tıklayın.

Yerleşik cüzdan  hakkında başka sorularınız varsa lütfen Opera Kripto Cüzdanı SSS sayfamızı ziyaret edin  . Android için Opera için Crypto Wallet hakkında daha fazla bilgi edinin .

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60