4 C
Ankara
Perşembe, Mayıs 13, 2021
Ana Sayfa İnternet Opera reklam engelleyici

Opera reklam engelleyici

- Advertisement -

Reklam engelleyici

- Advertisement -

Opera’nın yerleşik reklam engelleyicisini kullanmak için, öncelikle tarayıcınızda bu özelliğin etkinleştirilmesi gerekir. Opera’nın reklam engelleyicisini etkinleştirmek veya reklam engelleyiciyi kapatmak için:

  1. Opera’yı açın ve Ayarlar’a gidin  Alt + P )
  2. Gizlilik koruması altında , Reklamları engelle… seçeneğinin yanındaki anahtarı tıklayın . Bu, Reklam engelleyiciyi etkinleştirecektir.

Birleştirilmiş adres ve arama çubuğunun sağ tarafındaki mavi reklam engelleyici rozeti  , özelliğin etkinleştirildiğini gösterir.

Reklam engelleyici açılır penceresini açmak için reklam engelleyici simgesini tıklayın. Bu pencerede isteğe bağlı olarak mevcut web sitesi için reklam engelleyiciyi devre dışı bırakabilirsiniz. Ayrıca, İzleyici engelleyiciyi etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilir veya reklam engelleyicinin ayarlar sayfasına götürülecek dişli simgesini tıklayabilirsiniz.

Opera’nın reklam engelleyicisinde bir web sitesini beyaz listeye ekleyin

Bazı web siteleri, web sayfalarını ziyaret edip tam anlamıyla keyfini çıkarabilmeniz için reklam engelleyiciyi devre dışı bırakmanızı ister. Bir siteyi ziyaret etmek için Opera’nın reklam engelleyicisini tamamen kapatmak zorunda kalmak yerine, istekte bulunan web sitesini beyaz listeye ekleyebilirsiniz.

Bunu yapmak için, birleşik adres ve arama çubuğundaki reklam engelleyici açılır penceresini açın ve Bu site için kapat düğmesini tıklayın. Bu, o sitedeki reklam engelleyiciyi devre dışı bırakacaktır. Aynı açılır pencerede, İzleyici engelleyiciyi etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilir veya reklam engelleyici ayarlar sayfasına gitmek için dişli simgesini tıklayabilirsiniz.

Opera’nın reklam engelleyicisi, beyaz listedeki bir web sitesini ziyaret ettiğinizde duraklar ve başka bir web sitesine gittiğinizde devam ederek kesintisiz bir göz atma deneyimi sağlar.

Beyaz listedeki web sitesinin alanı, reklam engelleme istisnaları listenize eklenir. Opera’nın reklam engelleyicisinin istisnalarını nasıl yöneteceğinizi öğrenmek için aşağıyı okuyun.

Opera’nın reklam engelleyicisi için filtre listelerini yönetme

Özellik etkinleştirildiğinde Opera’nın reklam engelleyicisinin hangi filtre listelerini kullanacağını seçebilirsiniz. EasyList ve NoCoin varsayılan olarak etkindir. Opera’nın reklam engelleyicisindeki listeleri yönetmek için:

  1. Ayarlar’a gidin  .
  2. Gizlilik koruması altında  Blok reklamlarlisteleri yönetme tıklayın.
  3. Reklam engelleyicinin etkinleştirilmesini istediğiniz listelerin yanındaki kutuları işaretleyin.

Opera, seçtiğiniz listelerinizi otomatik olarak günceller. Sayfanın üst kısmındaki Güncelle düğmesine tıklayarak listeleri manuel olarak güncelleyebilirsiniz .

Filtre listeleri olarak da bilinen bu listeler, reklam engelleyicilere hangi içeriğin bir reklam olabileceğini söyleyen kurallar içerir. Uluslararası web sitelerindeki reklamları kaldırmak için en popüler ve en sık kullanılan liste EasyList’tir. Opera, reklamları kaldırmak için EasyPrivacy, NoCoin gibi ek listeler ve birden çok dil için listeler içerir.

NoCoin , kripto para birimi madenciliği koruma filtresi listesidir ve kripto para kodlama komut dosyalarının bilgisayarınızda çalışmasını durdurur. Opera’nın kripto para madenciliği koruması hakkında daha fazla bilgi edinin.

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60