Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana Sayfa Webmaster OpenAI Güvenli, Faydalı AGI İçin Açık Kaynaklı, Özel Veri Kümeleri Arıyor

OpenAI Güvenli, Faydalı AGI İçin Açık Kaynaklı, Özel Veri Kümeleri Arıyor

- Advertisement -

OpenAI, son duyurusunda, özellikle dünya yapay genel zekaya (AGI) ulaşmaya yaklaşırken, yapay zeka modellerinin eğitimini geliştirmeyi amaçlayan işbirlikçi bir çalışma olan Veri Ortaklıklarını tanıttı.

Bu girişim, yapay zeka sistemlerinin çok çeşitli konuları, endüstrileri, kültürleri ve dilleri derinlemesine anlamasını sağlamayı amaçlıyor; bu, yalnızca geniş kapsamlı bir eğitim veri kümesine erişilerek mümkün olabilecek bir hedeftir.

Şirkete göre, çeşitli veri kümelerini yapay zekaya dahil etmenin değeri, özellikle AGI için çok büyük. AGI, incelikli insan niyetlerini, davranışlarını ve etkileşimlerini anlayarak insanlığa daha karmaşık ve faydalı bir şekilde hizmet edebilir.

Bu gelişme özellikle şirket içi marka pazarlamacıları, SEO uzmanları ve pazarlama ajansları için dikkate değer olabilir.

Yapay zekanın karmaşık pazarlama verilerini ve tüketici davranışlarını anlama ve analiz etme potansiyeli, sektöre özgü veri kümeleri ve alana özgü bilgilerin entegre edilmesiyle önemli ölçüde artırılabilir.

Büyük ölçekli veri kümelerine yönelik çağrı herhangi bir tek yöntemle sınırlı değildir. OpenAI metne, resimlere, sese ve videoya açıktır.

Bağlantısız parçalar yerine, uzun süreli yazma veya konuşmalar gibi insan niyetlerini yakalayan verilerle özellikle ilgileniyorlar.

Veri ortakları, yapay zekanın geleceğini etkileme fırsatına sahip ve kendi özel ihtiyaçlarına daha iyi uyum sağlayan yapay zeka modellerinden kazanç elde etme fırsatına sahip.

Organizasyon türleri davet edildi. Katılmak için akademik, araştırma, dini, hükümet, siyaset, medya, kar amacı gütmeyen, kar amacı gütmeyen, taban topluluğu ve birey yer alır.

OpenAI Güvenli, Faydalı AGI İçin Açık Kaynaklı, Özel Veri Kümeleri Arıyor
OpenAI Güvenli, Faydalı AGI İçin Açık Kaynaklı, Özel Veri Kümeleri Arıyor

İlgilenen iş ortaklarının yapay zeka eğitimi için herkese açık olarak kullanılabilecek açık kaynaklı bir veri kümesi oluşturması veya özel yapay zeka modellerinin eğitimi için özel veri kümeleri hazırlaması gerekiyor.

Yaklaşımlardan biri açık bir ekosistemin geliştirilmesinde önemli bir rol oynarken, diğeri verilerini gizli tutmak isteyen kuruluşlara hitap ediyor.

Süreci kolaylaştırmak için OpenAI, hemen hemen her biçimdeki (dijital veya fiziksel) verileri işlemeye hazırdır ve gelişmiş OCR ve ASR teknolojilerini kullanarak dijitalleştirme ve yapılandırmaya yardımcı olacaktır.

Buna ek olarak OpenAI, gizliliği ve hassas bilgileri korumaya önem veriyor, verileri temizlemek için ortaklarla yakın çalışmayı teklif ediyor ve verilerin kişisel veya üçüncü taraf bilgilerinden arınmış olmasını sağlıyor.

Yapay zeka çeşitli sektörlerle iç içe olmaya devam ederken OpenAI’den gelen davet, pazarlama endüstrisi için eşsiz bir fırsat sunuyor.

Kuruluşlar, pazarı ve tüketicilerini gerçekten anlayan YGZ’nin yaratılmasına katkıda bulunarak yalnızca yapay zeka gelişiminin gidişatını yönlendirmekle kalmaz, aynı zamanda daha gelişmiş, alana duyarlı yapay zeka araçlarının da meyvelerini toplayabilir.

BENZER YAZILAR

Apple, 2023 App Store Ödüllerini Açıklarken Lies of P Yılın Mac Oyunu Ödülünü Kazandı

Carlo Collodi'nin romanından ilham alan bir Soulsborne oyunu Pinokyo'nun Maceraları dayandığı türden beklediğimiz harika ortamı, şaşırtıcı derecede eğlenceli dövüşleri ve meydan okumasıyla birçok insanı...

MAR

.mar dosyası nedir? .mar uzantılı bir dosya, Mac OSX için Mariner Calc uygulamasıyla oluşturulan bir elektronik tablo dosyasıdır. .xls ve .xlsx gibi diğer elektronik tablo dosyası biçimlerine benzer şekilde...

TOPRAK UYANIRSA

KİTABIN ADI : TOPRAK UYANIRSAKİTABIN YAZARI : ŞEVKET SÜREYYA AYDEMİRYAYIN EVİ VE ADRESİ : REMZİ KİTABEVİ İSTANBULBASIM YILI : 19931.KİTABIN KONUSUBir öğretmenin emekli...

POPÜLER YAZILAR

İnsan Hücreleri Minik Biyolojik Robotlara Dönüştü

Çok hücreli robotlar hareket ediyor ve kültürlenmiş nöronlarda oluşturulan "yaraların" iyileşmesine yardımcı oluyor. Tufts Üniversitesi ve Harvard Üniversitesi'nin Wyss Enstitüsü'ndeki araştırmacılar, insan trakeal hücrelerinden Anthrobot...

WhatsApp Yakında Sohbetlerinizi Gizli Bir Kodla Kilitlemenize İzin Verecek

WhatsApp düzenli olarak genel kullanıcı deneyimini düşündüğünüzden çok daha fazla geliştiren özellikler alıyor. Bugün şirket, Sohbet Kilidi işlevselliğinin bir uzantısı olarak hizmet verecek yeni...

Bebeklerin Dil Ustalığı İçin Neden Tekerlemelere İhtiyacı Var?

Bebekler yedi aylık olana kadar fonetik bilgiyi güvenilir bir şekilde işlemeye başlamıyor; araştırmacılar bunun dilin temelini oluşturmak için çok geç olduğunu söylüyor. Konuşmanın en...

NVIDIA DLSS 3 Kare Üretimi ve AMD Akışkan Hareketli Çerçeve Teknolojisi Kombinasyonu, Oyunlarda 3 Kat’a Kadar Performans Artışı Sağlıyor

NVIDIA'nın DLSS 3 Kare Üretimi ve AMD Akışkan Hareketli Çerçeve teknolojileri hiçbir zaman birlikte çalışacak şekilde tasarlanmamıştı. NVIDIA DLSS 3 Çerçeve Geni ve AMD Akışkan...