Pazar, Eylül 24, 2023
Ana Sayfa Mobil Önümüzdeki Hafta iOS 16.4 İle Gelen Tüm Başlıca Özellikler

Önümüzdeki Hafta iOS 16.4 İle Gelen Tüm Başlıca Özellikler

- Advertisement -
- Advertisement -

Apple, son test yapısı olarak iOS 16.4’ün sürüm aday yapısını geliştiricilere tohumladı. Şirketin güncellemeyi önümüzdeki hafta genel kullanıma sunması bekleniyor ve kullanıcılar bir tekne dolusu değişikliği dört gözle bekliyor olmalı.

Nelerin geleceğine aşina değilseniz, iOS 16.4 ile gelen ve sizi heyecanlandırması gereken önemli özelliklerin bir listesini derledik.

iOS 16.4, çok sayıda öne bakan özelliği paketleyecek, ne bekleyeceğinizi ve ne zaman halka yayınlanacağını kontrol edin

Apple ikinci sürüm aday yapısını yayınlamayı planlıyorsa, bir hafta daha beklememiz gerekebilir. iOS 16.4 iyi bir güncellemedir ve kullanıcılar mütevazı özellikler beklemelidir. Kolaylık sağlamak için aşağı kaydırın ve iPhone’unuz için iOS 16.4 ile birlikte gelecek özelliklerin listesini kontrol edin.

Safari için Web Push Bildirimleri

iPhone’larında web uygulamaları olan kullanıcılar nihayet iOS 16.4 ve iPadOS 16.4’ün piyasaya sürülmesiyle bildirim alabilecekler. Bu özellik bir süredir üzerinde çalışılıyor ve kullanıcılara uygulama olarak kaydedilen web siteleriyle etkileşimde bulunmak için daha fazla seçenek sunuyor.

Ana Ekrandaki Web Uygulamaları

iPhone ve iPad kullanıcıları, Google Chrome gibi üçüncü taraf tarayıcılar aracılığıyla iPhone’larının Ana ekranına web siteleri ve web uygulamaları ekleyebilecek. Ek olarak, kullanıcılar web uygulamaları için Focus entegrasyonu ve rozetlerle deneyimlerini de özelleştirebilirler. Bu, kullanıcıların iPhone’da stok uygulamaları kullanma şekline oldukça benzer.

iOS/ıpados Beta Güncellemelerini Almanın Yeni Bir Yolu

Apple, iOS ve iPadPOS betalarını iPhone’larına ve iPad’lerine indirmeyi ve yüklemeyi kolaylaştırıyor. Daha önce kullanıcıların Geliştirici Merkezi’nden uyumlu bir yapılandırma profili indirmesi gerekiyordu, ardından güncelleme Ayarlar uygulamasında mevcut olacak. iOS 16.4 ile, kayıtlı geliştiriciler doğrudan Ayarlar’daki Yazılım Güncelleme seçeneğinde en son beta yapılarını alacaklar.

Apple Books Animasyonu

Apple Books, kullanıcıların bir süredir keyifle kullandığı sayfa çevirme animasyonuna nihayet yeniden kavuşacak. Ek olarak, Temalar bölümünde daha fazla sayfa çevirme seçeneği elde edeceksiniz.

Yeni Emojiler

iOS 16.4, karışıma gri at, karatavuk, sallanan kafa, yelpaze ve çok daha fazlasını içeren yeni emojiler ekleyecek. Yeni emojiler, kullanıcıların eylemlerini veya tepkilerini daha iyi ifade etmelerini sağlayacak.

İnce Ayarlanmış Podcast Arayüzü

iOS 16.4, Podcast arayüzünü değiştirecek. Kanallara artık Kitaplık bölümünden erişilebilir. Ayrıca Sıradaki, diğer değişikliklerle birlikte programlara kaldığınız yerden devam etmenizi ve kaydedilen oturumları başlatmanızı sağlar. Apple Music profil düğmesi de daha hızlı erişim için büyütüldü.

Önümüzdeki Hafta iOS 16.4 İle Gelen Tüm Başlıca Özellikler
Önümüzdeki Hafta iOS 16.4 İle Gelen Tüm Başlıca Özellikler

Güncellenmiş HomeKit Mimarisi

Apple, önceki sürüm hatalar ve sorunlarla dolu olduğundan, yükseltilmiş HomeKit mimarisini yeniden sunacak. Yaklaşan güncelleme, kullanıcı deneyimini iyileştirecek ve platforma kararlılık getirecek.

Kısayollardaki İş Akışları

iOS 16.4, iPhone’unuzu kilitlemek ve Always-On ekranını kontrol etmek için iş akışları oluşturmanın yeni bir yolunu getirecek. Kısayollar, Stage Manager’ı ve çok daha fazlasını kontrol etmenizi sağlar.

Apple Müzik Klasik

iOS 16.4 potansiyel olarak yenisini bir araya getirecek Apple Watch Klasik Şu anda App Store’da ön siparişe açık olan uygulama.

Diğer özellikler

  • Mastodon içeriği Önizlemeleri
  • Türkiye’de 5G Desteği
  • Apple Card Yüksek Getirili Birikim Hesabı
  • Her Zaman Açık Ekran ayarlarında ince ayar yapıldı
  • Hücresel Aramalarda Ses Yalıtımı özelliği bulunacak
  • iCloud, yinelenen görüntüleri kaldıracak
  • Erişilebilirlikte Flash
  • Kilitlenme Tespiti için Optimizasyonlar
Önümüzdeki Hafta iOS 16.4 İle Gelen Tüm Başlıca Özellikler
Önümüzdeki Hafta iOS 16.4 İle Gelen Tüm Başlıca Özellikler

Bunun dışında, iOS 16.4 ayrıca sorunlar, kararlılık iyileştirmeleri ve güvenlik güncellemeleri için çok sayıda hata düzeltmesi içerecektir. Daha önce de belirtildiği gibi, Apple, ikinci sürüm aday yapısını yayınlamazsa önümüzdeki hafta Salı günü iOS 16.4’ü yayınlayacak. iOS 16.4 ayrıca yeni AirPod’lar için referans kodları içerir. Detaylar az olsa da, AirPods ile ilgili haberleri bir tutam tuzla karşıladığınızdan emin olun.

Hepsi bu kadar millet. Salı günü iOS 16.4’ün piyasaya sürülmesiyle birlikte gelecek başlıca özellikler bunlar. Sizi en son gelişmelerden haberdar edeceğiz, bu yüzden etrafta dolaştığınızdan emin olun. Hangi özellikleri dört gözle bekliyorsunuz? Yorumlarda bize bildirin.

BENZER YAZILAR

Eren Sandal Kimdir? Biyografisi Resimleri

Eren Sandal Kimdir - Eren Sandal Resimleri - Eren Sandal Biyografisi - Müzisyen Eren Sandal    Eren Sandal 28 Temmuz 1986 istanbul doğumlu. Müzik hayatına lise...

Ahmet Altan (6 Kitap)

20. Yüzyılda Osmanlı DevletiAhmet Altan - İçimizde Bir YerAhmet Altan - İsyan Günlerinde AşkAhmet Altan - Kırar Göğsüne BastırırkenAhmet Altan - Kılıç Yarası GibiAhmet...

APPXUPLOAD

APPXUPLOAD dosyası nedir? APPXUPLOAD dosyası, Microsoft Store’a yüklemek için birden fazla uygulama paketi veya uygulama paketi içeren tek bir paket dosyasıdır. Geliştiriciler uygulamalarını Microsoft Store’da yayınlamak...
- Advertisment -

POPÜLER YAZILAR

Microsoft, Web Sitelerine Bing Sohbet İçeriği Üzerinde Daha Fazla Kontrol Sağlıyor

Microsoft duyurdu Bing'in yeni yapay zeka destekli sohbet robotu özelliğinde yayıncıların içerik kullanımlarını sınırlamalarına yönelik yeni seçenekleri. Teknoloji devi, yayıncıların dile getirdiği endişeleri gidermeyi ve...

Cihazları Tüm Açılardan ve Tüm Renklerle Gösteren Resmi Renderlarda Pixel 8 ve Pixel 8 Pro Sızıntısı

Resmi tanıtımına iki haftadan az kaldı Pixel 8 ve Pixel 8 Pro'nun, ve bugün nihayet her iki cihazın da Google'ın onları piyasaya süreceği tüm...

MSI MEG Z790 ACE MAX ve MAG Z790 Tomahawk MAX İncelemesi

Intel'in 14. Nesil Raptor Lake Refresh CPU serisini yakında piyasaya sürmesi bir sır değil ve bu nedenle anakart satıcıları da mevcut ürün serilerinde yumuşak...

WhatsApp Yakında Uygulama İçinde Alışveriş Yapmanıza İzin Verebilir

O zamandan bu yana üç yıl geçti WhatsApp insanların uygulama içinden işletmelerden ve diğer platformlardan ürün ve hizmet satın almasına olanak sağlama olanağına sahip...