Pazar, Mayıs 28, 2023
Ana Sayfa Webmaster Önerilen İçerik İçin Instagram En İyi Uygulamaları

Önerilen İçerik İçin Instagram En İyi Uygulamaları

- Advertisement -

Önerilen İçerik İçin Instagram En İyi Uygulamaları
Önerilen İçerik İçin Instagram En İyi Uygulamaları

Instagram, içerik oluşturucuların önerilere uygunluklarını artırmak için izlemeleri için yeni en iyi uygulamaları yayınlar.

Öneriler, Instagram’da takip etmediğiniz hesaplardan gördüğünüz fotoğraf ve videolardır.

Önerilen içerik, Instagram’ın ana akışında, keşif akışında ve makaralar sekmesinde ortaya çıkar.

Instagram, bir gönderiyi kaç kişinin ve ne kadar hızlı beğendiği, yorum yaptığı, paylaştığı ve kaydettiği gibi sinyallere dayanarak bir içerik parçasının önerilip önerilmeyeceğine karar verir.

Bir kullanıcının bir içerik oluşturucu ile önceden etkileşimleri, bir kişinin beğendiği veya yorum yaptığı diğer gönderilerin yanı sıra bir faktördür.

İçeriğiniz önerilen bir fotoğraf veya video olarak ortaya çıktığında, erişiminizi olumlu yönde etkileyebilir ve kitlenizin büyümesini hızlandırabilir.

Instagram’ın öneri algoritması tarafından içerik almak, daha fazla takipçi kazanmaya çalışan tüm işletmelerin ve içerik oluşturucuların hedefidir.

Daha fazla insanın bu hedefi gerçekleştirmesine yardımcı olmak için Instagram, kullanıcıların izlemesi için bir dizi en iyi uygulamayı paylaşıyor.

Instagram Önerileri En İyi Uygulamaları

Uygunluk

İlk olarak, önerilere uygun olmak istiyorsanız, herkese açık bir hesabınızın olması gerekir. Instagram, özel hesaplardan içerik önermez.

Ardından, Instagram’ı takip etmeniz gerekiyor.

Instagram, insanların özet akışlarında önermeye çalıştığı içerik türlerini kapsayan belirli yönergelere sahiptir.

Öneri yönergeleri, Instagram’da nelerin yapılıp nelerin olamayacağına ilişkin kurallar olan topluluk yönergelerinden farklıdır.

Instagram’ın öneri yönergelerine aykırı içerikler şunları içerir:

  • Kavga eden insanlar gibi şiddeti tasvir edebilecek içerikler
  • Tütün veya elektronik sigara ürünleri gibi yasal düzenlemelere tabi belirli ürünlerin kullanımını teşvik eden içerik
  • Transparan giysiler içindeki kişilerin resimleri gibi müstehcen veya müstehcen olabilecek içerikler

Son olarak, Instagram’ın topluluk kurallarına uymalısınız. Instagram bir uyarı göndereceği veya içeriği kaldıracağı için topluluk kurallarına uymadığınızı bileceksiniz.

Bununla birlikte, en iyi uygulamalara geçelim.

En İyi Uygulamalar

Instagram, öneriler yoluyla erişimi artırmak için şu en iyi uygulamaları izlemenizi önerir:

  • Orijinal içerik yayınlayın: Instagram, diğer insanların içeriklerini toplamak yerine kendi içeriklerini oluşturan içerik oluşturucuların erişimini artırmayı amaçlar.
  • Makara içeriği oluşturun: İçeriğinizin tavsiye edilmesini sağlamak için daha fazla fırsat için Instagram makaralarını içerik stratejinizin bir parçası yapın.
  • Arama için optimize et: İçeriğinizin arama sonuçlarında görünmesini sağlamak için açıklayıcı altyazılar ve hashtag’ler kullanın. Ayrıca biyografinizi ve profil adınızı optimize etmenize yardımcı olur.

Instagram Önerileri İkiye Katlıyor

Instagram’ın Başkanı Adam Mosseri, şirketin insanların yayınları hakkında daha fazla öneri gösterme taahhüdünü iki katına çıkarıyor.

Mosseri, özellikle orijinal içerik oluşturanlar olmak üzere kullanıcılar için olumlu bir yön olarak boyar.

Yukarıdaki videoda Mosseri şöyle diyor (benimki vurgusu):

“Önerilerin arkasındaki fikir, insanların Instagram’da henüz bilmedikleri harika içerik oluşturucuları keşfetmelerine yardımcı olmaktır. Ve umudumuz şu ki Feed’in geleceği büyük ölçüde öneriler tarafından yönlendirilecek, çünkü arkadaş paylaşımının giderek daha fazla hikayelere ve DM’lere taşındığını görüyoruz.

İşimizi doğru yaparsak ve henüz orada olmadığımızı belirtmek isterim, insanların harika içerik oluşturucuları keşfetmelerine, hem insanların platformda daha fazla zaman geçireceği hem de ortalama içerik oluşturucunun alacağı anlamına gelecek şekilde yardımcı olacağız. daha fazla erişim.

Ve eğer gerçekten düşünceli olursak, bugün Instagram’da adil dağıtım payından fazlasını aldığını düşündüğüm toplayıcılardan içerik oluşturuculara daha fazla dağıtım yapabiliriz.

Yine, özellikle küçük içerik oluşturucular sayesinde daha fazlasını yapabileceğimizi düşünüyorum çünkü herkesin bir izleyici kitlesi oluşturabileceği ve uzun vadede geçimini sağlayabileceği bir platform olmak istiyoruz.”


Kaynak: Instagram

RELATED ARTICLES

WordPress Güncellemesi 6.2.1 Sitelerin Bozulmasına Neden Oluyor

Birden çok güvenlik düzeltmesi içeren yeni bir WordPress güvenlik güncellemesi de bazı sitelerin çalışmamasına neden olarak bir geliştiricinin "Bu kaos!!” Güncelleme, WordPress blok sistemini kullanan...

Meta, Reklam Süreçlerini Kolaylaştırmak İçin Yapay Zeka Destekli Araçları Duyurdu

Meta, dijital reklamcılığı yapay zeka (AI) ile yeniden tanımlama hamlesini duyurdu. AI destekli araçlar iş performansını artırmak ve reklam süreçlerini kolaylaştırmak için. AI Sandbox'tan Meta...

Plus Kullanıcıları İçin ChatGPT Eklentileri ve Web Tarama Beta Sürümü

OpenAI, ChatGPT Plus kullanıcıları için web taramasının beta sürümü ve şaşırtıcı 70 eklenti dahil olmak üzere ChatGPT'nin en son sürümünü duyurdu. Bu sürüm, yapay zeka...

Most Popular

Önce vur, sonra soru sor (Deneme)

Masal dünyasında, bir kurbağa hakkında özellikle kurbağaya benzer hiçbir şey yoktur. Hikayeler, gündelik amfibi yaşam hakkında ince ayrıntılara girmez. Kurbağa kolayca bir sincap ya da örümcek...

Minnesota, Başlıca Tüketici Elektroniklerini Kapsayan, Ancak Birkaç İstisnası Olan ‘Onarım Hakkı’ Yasa Tasarısını Kabul Etti

'Onarım hakkı' savunucuları, Minnesota tüketicilere daha fazla güç veren bir yasa tasarısını geçirdiği için bugünkü en son gelişmeden tamamen memnun kalacaklar. Bu yılın Nisan ayında,...

Araştırmacılara Göre Bir Android Akıllı Telefonun Parmak İzi Güvenliğini Aşmak İçin Yalnızca 15 Dolarlık Bir Devre Kartı Alır

Android akıllı telefonlardaki parmak izi sensörleri, bu taşınabilir teknoloji parçalarına muhtemelen en yaygın eklemedir ve tek bir parmağın veya başparmağın yerleştirilmesinin ahize sahibinin cihaza...

Daha Fazla “Yasal” Uygulamanın Verileri Gözetliyor ve Dosyaları Çıkarıyor Görünüşüyle, Android’deki Kötü Amaçlı Yazılımlar Hala Ortada

Google Oyun mağazası sıkı güvenliği ve katı politikalarıyla ilgili sorunlardan büyük ölçüde muaftır, ara sıra bir veya iki uygulama çatlaklardan kaçmayı başarır ve en...

Recent Comments