Mobil

OnePlus 10T Lansmanı, Bazı Bölgelerin IP Derecelendirmesine Sahip Olup Bazılarının Olmaması nedeniyle Herkesi Karışıklık İçinde Bırakıyor

Son birkaç yıldır, OnePlus bazı telefonlarda IP derecelendirmeleri sağlıyor, ancak bu derecelendirmeler en iyi ihtimalle tutarsız. Şimdi 10T Telefonun IP derecelendirmesi en iyi ihtimalle kafa karıştırıcı olduğu için, sadece gece piyasaya sürülen aynı sorunu yaşıyor gibi görünüyor.

ABD’deki OnePlus 10T, IP54 sıçrama direnci derecesine sahip görünüyor. Ancak Almanya’da telefonun kesinlikle bir IP derecesine sahip olması gerekmiyor. Peki, telefonların temelde aynı olduğu gerçeğini bildiğimizde bile sorun ne gibi görünüyor?

OnePlus 10T’nin IP Derecelendirmeleriyle Pek Çok Tutarsızlığı Var ve Şirketin Bunu Düzeltmesi Gerekiyor

IP sertifikasının maliyetle bir ilgisi olduğunu varsaymak güvenli olacaktır. Örneğin, OnePlus 8, OnePlus 9 ve OnePlus 10 Pro’nun T-Mobile sürümlerinin IP68 derecesine sahip olduğuna inanmak için bir neden var, çünkü taşıyıcı IP sertifikası için faturayı oynamaktan daha fazlasıydı.

Bununla birlikte, telefonların girişe karşı herhangi bir derecelendirmesi olmadığı için Avrupalı, Hintli ve Birleşik Krallık müşterileri dışarıda bırakılıyor; bu, teorik olarak bu bölgelerde daha düşük bir OnePlus 10T alacağınız anlamına geliyor.

Bu noktada doğru olan şey, OnePlus’ın diğer tüm şirketlerin yaptığı gibi, aynı telefonu pano genelinde aynı derecelendirmelerle yapmasıdır. Böyle bir özelliği bölgelere göre kilitlemek çok az mantıklı.

Ne yazık ki, tutarsızlıklar sadece IP derecesine karşı değil. Geçen yıl, OnePlus 9’un Hindistan hariç her bölgede kablosuz şarjı vardı. Şirketin daha tutarlı bir yaklaşım benimsemesini ve aynı özellikleri her bölgede yönetim kuruluna getirmesini umuyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu