Cuma, Ekim 7, 2022
Ana Sayfa Webmaster Önemli Web Verileri Raporlarında Daha Fazla Veri

Önemli Web Verileri Raporlarında Daha Fazla Veri

Google Search Console, URL grupları için toplam puanlara ek olarak, belirli URL’lerin Önemli Web Verileri (CWV) puanlarını raporlamaya başlayacaktır.

Bunun anlamı, Search Console kullanıcıları için daha ayrıntılı verilerdir.

Google Arama Konsolundaki güncellenmiş Önemli Web Verileri raporu, sitenizi “İyi” puanlar elde etmekten alıkoyan URL’leri belirlemenize olanak tanır.

Güncellenen raporlarda bulunan bilgilerle, CWV puanlarınız eşit değilse, çabalarınızı nereye odaklayacağınızı bileceksiniz.

Nelerin değiştiği ve Search Console’daki yeni Önemli Web Verileri raporunun nasıl okunacağı hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Önemli Web Verileri Raporu – Yeni Neler Var?

Bugünkü güncellemeden önce, Search Console’un Önemli Web Verileri raporu, URL gruplarına dayalı toplu puanlar sağlıyordu.

Google, URL grupları için Önemli Web Verilerini değerlendirmeye devam edecek, ancak artık bir seviye daha derine inebilirsiniz.

Search Console raporunda bir URL grubuna tıklamak, sağ tarafta URL düzeyinde veriler içeren yeni bir panel açacaktır.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde bir örneğe bakın:

Google Arama Konsolu Güncellemesi: Önemli Web Verileri Raporlarında Daha Fazla Veritwitter.com/googlesearchsc adresinden ekran görüntüsü, Ağustos 2022.

Bu örnek, iyileştirilmesi gereken CLS puanlarını araştıran birini göstermektedir. Rapordaki bir URL grubunu tıkladıklarında, ilgilenilmesi gereken tek tek URL’leri görebilirler.

Ayrıca rapor, gruptaki hangi URL’lerin “iyi” CLS puanları elde ettiğini gösterir. Böylece, CLS sorunlarını incelerken ve düzeltirken muhtemelen bu sayfaları atlayabilirsiniz.

Bu, gruptaki her URL’yi gözden geçirmekten ve var olmayabilecek sorunları aramaktan çok daha verimlidir.

Bir güncellenmiş yardım sayfası URL gruplarındaki aykırı değerlerin yaygın olmadığını söylüyor. Çoğu durumda, bir gruba atanan puan, gruptaki çoğu URL’ye uygulanır:

“LCP, FID ve CLS durumu tüm grup için geçerlidir. Bazı aykırı URL’ler bazı ziyaretlerde daha iyi veya daha kötü değerlere sahip olabilir, ancak gruptaki tüm URL’lere yapılan ziyaretlerin %75’inde gösterilen grup durumu görüldü.”

RELATED ARTICLES

TLD nedir?

TLD nedir? TLD, üst düzey alan adı anlamına gelir ve alan adının '.com', '.org,' '.gov' ve '.edu' vb. gibi son noktadan sonra gelen parçasıdır. Örneğin, Facebook.com...

Alan Adı (Domain) nedir?

Alan Adı (Domain) nedir? Alan adı fiziksel bir adres gibidir. İnsanlar sizi World Wide Web'de bulur. Alan adı fiziksel bir adres gibiyse, sunucu da fiziksel bir bina...

Google, Arama Konsoluna Yeni HTTPS Raporu Ekledi

Google, yeni bir güncelleme sunmaya başlayacağını duyurdu. HTTPS raporu olarak Arama Konsolu’nda olacak. Duyuru Google’dan geldi Merkez Blog’da Ara ve arama motorunun başlatma sürecinin...

Most Popular

Google, 85 Milyon Dolarlık Tüketici Gizliliği Davasını Çözdü

Google'ın ana şirketi Alphabet Inc., Arizona eyaleti tarafından açılan bir tüketici mahremiyeti davasını sonlandırmak için 85 milyon dolar ödeyecek. Arama motorunun eyaletteki Tüketici Dolandırıcılık Yasasını...

iPhone 14 Pro’da ProRAW Çözünürlüğü 48MP’den 12MP’ye Nasıl Değiştirilir

Apple, geçtiğimiz ay iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerini hemen hemen tüm departmanlarda büyük değişikliklerle piyasaya sürdü. Genel tasarım dili geçen yılkiyle aşağı...

Apple, Renkli Titanyum Alaşımlı Kaplamaları Gelecekte Daha Fazla Ürüne Getirecek

Apple, bu yıl hiçbir iPhone 14 modeli için titanyum alaşımlı bir kaplama kullanmadı, ancak Apple Watch Ultra'yı duyururken malzemeyi tanıttı. En son patente göre,...

Pixel 7 Pro AnTuTu’da Kıyaslandı, Amiral Gemisinin Tensor G2’si Snapdragon 888, A15 Bionic Tarafından Yenildi

Google'ın resmi duyurusundan önce, Pixel 7 Pro adımlarını attı ve birileri AnTuTu karşılaştırmasını amiral gemisinde de çalıştırmayı başardı. Ne yazık ki, akıllı telefonun iç...

Recent Comments