Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana Sayfa Donanım NVIDIA GeForce RTX 4070 12 GB GPU'lar Artık 549 ABD Dolarına Satışta

NVIDIA GeForce RTX 4070 12 GB GPU’lar Artık 549 ABD Dolarına Satışta

- Advertisement -

NVIDIA’nın GeForce RTX 4070 GPU’ları artık Newegg gibi önde gelen çevrimiçi perakendecilerde 549 ABD dolarından başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

NVIDIA GeForce RTX 4070 12 GB GPU’lar Fiyat Düşüşünü Görün, Şimdi 549 ABD Dolarına Satışta

Tıpkı NVIDIA’da olduğu gibi GeForce RTX 4060 Ti 16 GB GPU’lar MSRP’sinin yaklaşık 449 ABD Doları veya 50 ABD Doları altında fiyatla satılan GeForce RTX 4070, fiyatlandırma açısından da hafif bir “İnceleme” aldı ve artık yalnızca 549 ABD Doları başlangıç ​​fiyatıyla satışa sunuluyor. Firma bize şunları söyledi:

Hedef kitlenizdeki birçok oyuncu da GPU yükseltmelerini merak ediyor olacak. Bugün GeForce RTX 4070 yalnızca 549 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor; örnekleri ASUS, Gigabyte ve MSI’da yakında daha fazlası gelecek. Bu, yükseltme yapmak isteyen oyuncular için mükemmel bir seçimdir. Cyberpunk 2077: Hayalet Özgürlük ve diğer gelecek DLSS 3.5 başlıkları gibi Alan Uyanma 2,1440p’de.

NVIDIA PR

NVIDIA GeForce RTX 4070 GPU’ların yeni fiyatları aslında doğrudur çünkü perakendeciler arasında şu anda 549 ABD Doları fiyatla satılan çeşitli varyantlar bulunmaktadır.

ASUS GeForce RTX 4070 Dual, MSI GeForce RTX 4070 Ventus OC, Gigabyte WindForce RTX 4070 ve ZOTAC GeForce RTX 4070 Twin Edge OC modellerimizin tümü yeni fiyatlarla satışa sunuluyor.

NVIDIA GeForce RTX 4070 GPU’lar için 549 ABD Doları tutarındaki ABD fiyatlandırması, % -9’luk bir fiyat düşüşünü işaret ediyor; bu, makul ancak önemli olmayan bir fiyat düşüşü, kartın yakın zamanda piyasaya sürülen ve 499 ABD Dolarından başlayan AMD Radeon RX 7800 XT grafik kartıyla şiddetli bir rekabetle karşı karşıya olduğu göz önüne alındığında.

Aşağıda 16 GB modellere yönelik bazı perakende satış bağlantıları verilmiştir:

Hiç şüphe yok ki bu nesil GPU’lar önceki nesiller arasında en fazla fiyat indirimini ve en erken olanı aldı. K

artların piyasaya sürülmesinden sonraki bir hafta içinde indirime girdiğini ve GPU çeşitlerinin rafa çıktıktan sonraki aylar içinde yüzlerce dolar indirime girdiğini gördük.

Bu eğilim, AIB’ler ve satıcılar ürünlerinin fiyatlarını güncel ekonomik koşullar ve arz/talep ile eşleştirmeye çalıştıkça devam ediyor.

Bunun özellikle resmi bir NVIDIA fiyat indirimi olmadığını, AIB’ler ve perakendeciler tarafından teşvik edilen bir indirim olduğunu belirtmek gerekir.

NVIDIA GeForce RTX 4070 12 GB GPU’ya gelince, kartın hâlâ RX 7800 XT’ye göre DLSS 3 (3.5) desteği ve NVIDIA’nın ışın izleme performansını ve görüntüsünü daha da geliştirecek olan Ray Yeniden Yapılanması gibi yakında çıkacak özellikleri gibi bazı avantajları var.

AMD’nin RDNA 3 GPU’larına göre kalite. Bu arada pikselleştirme ve fiyat/performans açısından daha iyi bir karttır ve harika 1440p performansı sunar ancak aynı zamanda RTX 4070 çok daha iyi verimlilik sağlar.

Dolayısıyla, daha iyi RT/Yükseltme yetenekleri veya daha hızlı tarama ve daha yüksek VRAM seçeneği isteyip istemedikleri tamamen oyuncuların tercihlerine bağlıdır. Aşağıdaki yorumlarda neyin daha iyi satın alınacağını düşündüğünüzü bize bildirin.

BENZER YAZILAR

Buğra Gürsoy Kimdir – Fatmagülün Suçu ne Dizi Oyuncusu (Vural) Buğra Gürsoy’ Hayatı

Buğra Gürsoy Kimdir - Fatmagülün Suçu ne Dizi Oyuncusu (Vural) Buğra Gürsoy Hayatı     Doğum Yeri : Ankara Doğum Tarihi : 22 Şubat 1982 Eğitimi : Lisans Doğu Akdeniz...

Nextin, karanlık alan inceleme ekipmanının küresel pazar payını ikiye katlamayı hedefliyor

%5'ten %10'a Çip üretim ekipmanı üreticisi Nextin, karanlık alan inceleme ekipmanı için küresel pazardaki payını ikiye katlamayı hedefliyor. Nextin CEO'su Park Tae-hoon Çarşamba günü TheElec'e geçen...

Anonim Kitap – Ahmet Karcılılar

Güzel bir ilkbahar günüydü. Ahmet Bey ormanın içerisinde ufak bir evde yaşıyordu. Kuş seslerinden başka bir sesin olmadığı, sakin, rahat bir evde yaşıyordu. Gazetesini...

POPÜLER YAZILAR

iPhone 15 Pro Max’in En İyi Kamera Özelliği Gelecek Yıl iPhone 16 Pro’ya da Gelecek

Apple, önümüzdeki yıl Eylül ayında iPhone 16 ve iPhone 16 Pro modellerini kamera bölümünde oldukça önemli güncellemelerle duyuracak. iPhone 15 Pro Max, gelişmiş yakınlaştırma...

Bir Pulsar’ın Tuhaf Parlaklık Değişimlerinin Gizemini Çözmek

Üçü de dahil olmak üzere hem yerde hem de uzayda bulunan 12 teleskopu kapsayan kapsamlı bir astronomik çalışma Avrupa Güney Gözlemevi (ESO) gökbilimciler, tesislerdeki...

Nesiller Boyunca Bakteriyel Ekip Çalışmasını Ortaya Çıkarmak

Bakteriler topluluklar oluşturduğunda işbirliği yapar ve nesiller boyunca besinleri paylaşırlar. Basel Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, yeni geliştirilen bir yöntemi kullanarak bunu ilk kez başarıyla gösterdiler. Bu...

Ultrason – Zehirli “Sonsuza Kadar Kimyasallardan” Kurtulmanın Yeni Bir Yolu

Yeni yöntem, tehlikeli kimyasalları zararsız maddelere ayırıyor. Yeni bulgular, ultrason teknolojisinin, kirlenmiş yeraltı suyunu arıtmak için genellikle "sonsuza kadar kimyasallar" olarak adlandırılan per- ve poli-floroalkil...